• Zmarła Pani Ewa Król

Szanowni Państwo.

Informuję, że 30 października 2022r. zmarła Pani Ewa Król. Pogrzeb odbędzie się 5 listopada 2022r.(w sobotę) o godzinie 12:30 Różaniec w intencji Zmarłej zostanie odmówiony w Kaplicy przy kościele o godzinie 12:00.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie...

Dyrektor Stanisława Kuffel

27.10.2022

Bez względu na to, ile masz zajęć Drogi Rodzicu, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości swego dziecka, oprócz okazywania miłości przez przytulanie,                                     jest codzienne głośne czytanie.

Jim Trelease

Pasowanie na Czytelnika

27 października, czyli w czwartkowy poranek, odbyło się Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy II.  W uroczystości udział wzięli zaproszenie goście –  Kierownik Biblioteki Gminnej w Bukowcu – pani Anna Kruczyńska, pracownik Biblioteki Publicznej w Przysiersku pani Dorota Jagła, rodzice drugoklasistów oraz pani Dyrektor Stanisława Kuffel, wychowawcy i nauczyciele, a także dzieci z klas I-IV.

Po powitaniu zebranych pani Hanna Czarnecka-Kobus odczytała fragment książki Grzegorza Kasdepke  Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko. Następnie zwróciła się do Rodziców, zachęcając ich do codziennego czytania swoim dzieciom albo wspólnie z nimi, wskazując walory wynikające z codziennego obcowania z literaturą.

Potem uczniowie klasy czwartej przebrani w stroje postaci z bajek zaprezentowali zachęcającą do czytania inscenizację, którą przygotowali pod kierunkiem pani Małgorzaty Miszewskiej. Następnie drugoklasiści zostali poddani krótkiemu egzaminowi. Sprawdzono umiejętność recytacji przez nich wierszy, ale również czy znają postaci z baśni, a także zasady korzystania z książek i biblioteki. Po pomyślnie zdanym egzaminie nastąpiło uroczyste ślubowanie oraz pasowanie na czytelników. Na pamiątkę dzieci otrzymały książeczki z legendami. Gratulacje uczniom złożyła też pani Kierownik Biblioteki Gminnej w Bukowcu, a także wspólnie z panią Dorotą Jagłą wręczyły przygotowane prezenty.

Upominki w postaci Wyprawki Czytelniczej otrzymali też pierwszoklasiści. W skład wyprawki wchodzi książka Pierwsze abecadło, broszura informacyjna dla rodziców oraz kreatywny alfabet. Projekt realizowany jest od 2017 toku ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Obejmuje on dzieci, ale również ich rodziców, dziadków, opiekunów, podkreślając rolę i wartość czytania międzypokoleniowego.

Życzymy miłej lektury! Zapraszamy do korzystania ze szkolnej biblioteki.

• Dzień Chłopaka 2022

06.10.2022

Dnia 29 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka i jak tradycja nakazuje wybieraliśmy spośród naszych kolegów Chłopaka Roku 2022. Kandydaci startujący w wyborach mieli do wykonania szereg zadań. Zmagali się z konsumpcją cytryny, podczas której prezentowali cudowne uśmiechy. Wyczarowywali piękne fryzury swoim koleżankom z klasy. Musieli popisać się tańcem w parze jak również znajomością przedmiotów użytku codziennego, ale damskiej części świata. Na koniec skomponowali bukiet z kwiatów balonowych. Po burzliwych naradach jury zwycięzcami zostali:z klas I - III - Mateusz Dekaz klas IV - VI - Oliwier Rybackiz klas VII - VIII - Fabian DelatowskiGratulacje i dla wszystkich chłopców najserdeczniejsze życzenia.