• Egzamin ósmoklasisty 2024 r.

30.05.2024

W dniach 14 – 16 maja 2024 r. wszyscy ósmoklasiści z kraju przystąpili do egzaminu ósmoklasisty, sprawdzającego wiadomości i umiejętności określone ‎w podstawie programowej dla wybranych przedmiotów ‎nauczanych w klasach I–VIII.

Egzamin był obowiązkowy, co oznacza, że jest niezbędny do ukończenia danego etapu edukacji. Ósmoklasiści rozwiązywali zadania z trzech przedmiotów: matematyki, języka polskiego oraz języka obcego, nowożytnego. Każda część egzaminu zawiera dwa typy zadań. Pierwszy to zadania zamknięte, w których podanych jest kilka odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest prawidłowa. Z kolei drugi obejmują zadania otwarte wymagające od ucznia formułowania własnej odpowiedzi. Egzamin ósmoklasisty nie ma minimalnego wyniku, decydującego o tym, że egzamin jest zdany.

Prace uczniów są weryfikowane przez wyznaczonych egzaminatorów. Na zaświadczeniu o uzyskanych rezultatach będzie podany wynik procentowy (dla każdego przedmiotu). Wynik procentowy to odsetek punktów, które uczeń ‎zdobył z danego przedmiotu. Uzyskane wyniki mają wpływ na rekrutację do wybranej szkoły średniej (w przypadku, gdy liczba miejsc jest ograniczona).

Uważam, że egzamin z języka polskiego i obcego nie był trudny. Najwięcej emocji przyniosła nam matematyka, która w sumie nie była trudna, ale stres zrobił swoje. Zatem rada dla przyszłych ósmoklasistów – uczcie się już od września, aby jak najlepiej przygotować się do pracy w takich szczególnych warunkach. Czekamy za wynikami, które będą 3 lipca 2024 r.

Jakub Siarkiewicz, kl. 8

• POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZNY „ZIELONO MI”

28.05.2024

Dnia 23.05.2024 r. uczniowie z klasy 3: Kornelia Kempińska i Jan Tarkowski wzięli udział  w XX edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Zielono mi”, który odbył się w Szkole Podstawowej w Świekatowie. W tegorocznej edycji pt. „Co lata i hasa po naszych lasach” wzięło udział 8 drużyn.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali test przygotowany przez pracownika Zespołu Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą w Świeciu. Kornelia i Jan wykazali się dużą wiedzą na temat ochrony  środowiska, lasu i jego mieszkańców. Zajęli w konkursie grupowo 4 miejsce. Kornelia natomiast zdobyła wyróżnienie indywidualne za wykonanie testu.  Dla szkoły przywieźli prezent w postaci ozdobnego krzewu o nazwie Ribes sanguineu, a dla klasy Voucher na korzystanie z infrastruktury plaży nad jeziorem w Tleniu oraz ognisko.

• Klasy 1-3 w Toruniu

20.05.2024

Toruń to miasto, w którym znajdziemy wiele oryginalnych i ciekawych atrakcji. 17 maja mogli przekonać się o tym uczniowie klas I-III.  Swoją wycieczkę rozpoczęliśmy w Planetarium na seansie ,, Wirująca Ziemia’’.  Następnie udaliśmy się na spacer wraz z panem przewodnikiem, zobaczyliśmy m.in. dom Mikołaja Kopernika, Katedrę Św. Janów, Dwór Artusa, Rynek Starego Miasta wraz z Ratuszem, Krzywą Wieżę oraz zrobiliśmy zdjęcie pod pomnikiem najsłynniejszego polskiego astronoma.  Uwieńczeniem naszej wycieczki było udanie się do toruńskiego Fortu IV na warsztaty wyrabiania pierników. Po zakończonej nauce każde z uczestników otrzymało pamiątkowy dyplom Kuchcika Piernikowego.  Do domów zwróciliśmy zmęczeni ale pełni niezwykłych wspomnień z nadzieją, że wrócimy do Torunia, ponieważ zostało tam jeszcze wiele do odkrycia.

• Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem 2024

10.05.2024

9 maja uczniowie klasy 3  wzięli udział w  Ogólnopolskim  Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty, który organizowany jest przez Wydawnictwo Operon. Obejmuje on trzy główne obszary: polonistykę, matematykę oraz przyrodę. Celem sprawdzianu jest podsumowanie pierwszego etapu edukacji. W tym roku test nosił tytuł „Dzień z życia klasy III c” i sprawdzał umiejętności czytania ze zrozumieniem, uważnego słuchania, logicznego myślenia oraz wiedzy z zakresu przyrody i czytania mapy. Przed testem dzieci obejrzały film przygotowujący do pracy. Natomiast po wykonaniu zadań relaksowały się, słuchając bajki oraz spokojnej muzyki.

Wszystkim Trzecioklasistom życzymy wysokich wyników.

• 3 srebrne puchary w naszych rękach.

06.05.2024

Jak co roku, 1 maja odbyła się w Bukowcu majówka sportowo-rekreacyjna. W tym roku w nowo otwartej hali widowiskowo-sportowej odbył się halowy turniej piłki nożnej dla uczniów szkół podstawowych, w którym udział wzięło 11 drużyn.

Mecze były bardzo emocjonujące, na wysokim poziomie, niejednokrotnie były bardzo widowiskowe. Szczególnie dużo emocji przyniosły rzuty karne. Na trybunach młodych zawodników dopingowali ich najbliżsi, całe rodziny.  W zawodach wzięły udział 3 drużyny z naszej szkoły. Możemy pochwalić się wysokim wynikiem, ponieważ zdobyliśmy w każdej kategorii wiekowej  II miejsce, tym samym przywieźliśmy do szkoły 3 srebrne puchary.

kom. 609004334
        • Szkoła Podstawowa w Przysiersku,