• Europejski Dzień Mózgu

23.03.2023

18 marca w całej Europie obchodzony jest Dzień Mózgu. Nasza szkoła postanowiła w tym roku włączyć się do świętowania. Celem akcji jest upowszechnianie wiedzy i informacji na temat mózgu, który wciąż jest jednym z najbardziej tajemniczych oraz fascynujących organów człowieka.Uczniowie naszej szkoły sami mogli się przekonać jak działają ich mózgi, poprzez przetwarzanie odbieranych przez zmysły bodźców  i niejednokrotnie zaskoczyły ich efekty przeprowadzonych eksperymentów. Okazało się, że Wszystkie przebadane mózgi działają prawidłowo. Serdeczne podziękowania należą się Samorządowi Szkolnemu, który przygotował dla całej społeczności szkolnej świetną zabawę, połączoną z nauką.

• Wybory "Dziewczyny Roku 2023"

08.03.2023

Za nami kolejna edycja konkursu na Dziewczynę Roku. W tegorocznym turnieju, rozgrywanym w trzech kategoriach wiekowych, wzięło udział dziewięć kandydatek. W każdej konkurencji dziewczęta wykazały się różnymi umiejętnościami. W pierwszej konkurencji uczestniczki udzielały odpowiedzi na pytania z wiedzy ogólnej. W kolejnej śpiewały wybraną wcześniej piosenkę. W ostatniej konkurencji dziewczyny wykazały się zręcznością: składanie ubrań klasy 1-3, wykonanie bransoletki z koralików klasy 4-6 oraz zaprojektowanie stroju z materiałów eco klasy 7-8. Dodatkowo każda z dziewczyn otrzymała notę za przygotowaną wcześniej pracę, którymi były: praca plastyczna 1-3 oraz haftowana serwetka 4-8. Tematem przewodnim obu prac był motyw kociewski. W dwóch grupach wiekowych niezbędna okazała się dogrywka. Jury w składzie p. Małgorzata Miszewska, p. Joanna Pawlak- Pipowska oraz Maksymilian Zieliński ogłosiło werdykt, a Pani dyrektor wręczyła nagrody, przygotowane przez Radę Rodziców. Poniższa tabela prezentuje wyniki. Gratulujemy.

Miejsce I – Martyna Szpakowska I

Miejsce II – Kornelia Kempińska II