• Podsumowanie projektu Patroni klas

22.06.2022

20 czerwca w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu Patroni klas. Uczniowie poszczególnych klasy pod kierunkiem wychowawców wybrali postaci, godne miana autorytetu. Na lekcjach wychowawczych poznawali jej życie i działalność. Swoich patronów zaprezentowali społeczności szkolnej.

Klasa IV przedstawiła sylwetki konstruktora, inżyniera i lotnika Stanisława Wigury oraz pilota Franciszka Żwirko - zwycięzców w międzynarodowych zawodach lotniczych Challenge 1932, podzieliła się też własnymi doświadczeniami z wizyty na lotnisku w Watorowie, m.in. w symulatorze lotów.

Piątoklasiści zaprezentowali program Miłość mi wszystko wyjaśniła poświęcony pamięci Papieża, Polaka –  świętego Jana Pawła II. Były ciekawostki dotyczące życia duchownego, piosenki poświęcone jego osobie, a także anegdoty. Uczniowie ukazali bezcenne dziedzictwo, które nam pozostawił oraz ważne  idee, które głosił światu.

Uczniowie szóstej klasy przygotowali prezentację poświęconą  Alfonsowi Hoffmanowi -  inżynierowi elektrykowi, pionierowi i współtwórcy polskiej elektroenergetyki, budowniczemu elektrowni wodnych, sieci elektrycznych i fabryki urządzeń grzejnych w Gródku, człowiekowi, o którym można powiedzieć, że oświetlił Pomorze.

Na koniec młodzież z klasy VIIb odegrała przedstawienie pt. Czas to miłość. Zaprezentowała ważne przesłanie swojego patrona - kardynała Stefana Wyszyńskiego, który przypominał, że miłość do drugiego człowieka jest ważniejsza niż dobra materialne. Podsumowaniem programu była piosenka Sylwii Grzeszczak Małe rzeczy.

• Wycieczka do Gniewu

15.06.2022

Dnia 9 czerwca 2022 roku odbyła się wycieczka do Zamku w Gniewie. Organizatorem wyjazdu była p. Milena Piotrowska, a opiekunkami były p. Joanna Biniecka oraz p. Dominika Faleńczyk. Wśród uczestników wycieczki byli uczniowie naszej szkoły z klas VII oraz 3 uczennice klasy IV.

Podczas wycieczki uczestniczyliśmy w warsztatach szermierki. Niektórzy z nas mogli spróbować swoich sił w walkach z użyciem białej broni. Następnie zwiedziliśmy Zamek w Gniewie. Z nową wiedzą oraz z uśmiechem na ustach wróciliśmy do Przysierska.  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• PIKNIK RODZINNY 12.06.2022r.

12.06.2022

12 czerwca, w słoneczną niedzielę,  na parkingu obok przysierskiego Orlika odbył się piknik rodzinny. W jego organizację włączyło się wiele miejscowych instytucji i organizacji: sołectwo, szkoła podstawowa, przedszkole, parafia, OSP, stowarzyszenia „Azalia” i „Ramię w ramię”. Takiego wydarzenia nie mieliśmy od długiego czasu, głównie z powodu pandemii. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla uczestników festynu.

Spotkanie rozpoczęło się występami dzieci z przedszkola oraz klas I-III. Były wiersze, piosenki i układy taneczne. Potem na scenie pojawili się siódmoklasiści, którzy w ramach szkolnego projektu Patroni klas przygotowali przedstawienie pt. Kazimierz Deyna - piłkarska legenda z Kociewia. Uwspółcześnioną, humorystyczną historię Kopciuszka  przedstawili uczniowie klasy VIII. Nie zabrakło też występów wokalnych. Dziewczynki z Ukrainy, Karyna i Veronika, zaśpiewały piosenkę „Do domu”, a chór wykonał utwory: Heal the World oraz Pół kroku stąd. Nieco później na scenie pojawiła się kapela podwórkowa Cynamony z Bydgoszczy, która zaprezentowało  piosenki ze swojego bogatego repertuaru.

Na uczestników pikniku czekało też wiele atrakcji kulinarnych: strażacka grochówka, kiełbaski z grilla, domowe ciasto, swojski chleb ze smalcem,  lody włoskie i wata cukrowa.

Dzieci świetnie się bawiły  z animatorkami, a także  zjeżdżając na dmuchanych zamkach oraz pokonując strażacki tor przeszkód czy też rozwiązując zagadki z nagrodami przygotowane przez Polski Związek Łowiecki z Bydgoszczy. Dorośli dzięki uprzejmości policji mogli oznakować swoje rowery.

Atrakcji zatem było co niemiara, oczywiście, dzięki wielu ofiarodawcom i organizatorom, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości. Bardzo dziękujemy za wspólny, udany piknik.