• Spotkanie z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Świeciu

18.01.2023

17 stycznia 2023r. w naszej szkole odbyły się spotkania z policjantami z Zespołu do Spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, którzy omówili zagrożenia i konsekwencje niewłaściwych zachowań uczniów. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klas IV – VIII. Uczniom zwrócono uwagę na najczęściej popełniane przez dzieci i młodzież wykroczenia i przestępstwa. Szczególną uwagę poświęcono funkcjonowaniu uczniów w środowisku szkolnym i mającym tu miejsce zachowaniom. Uczniom uświadomiono, czym różni się zachowanie demoralizujące od wykroczenia czy przestępstwa. Prowadzący zwrócił młodzieży uwagę na fakt, że zarówno wykroczenia jak i przestępstwa popełniane przez nieletnich podlegają karze, która jest zależna od wieku, zaznaczył, że również zachowania demoralizujące wśród dzieci i młodzieży nie pozostają bez kary. Uczniowie z uwagą słuchali prowadzących.

• Zmarła Pani Barbara Duńczyk

08.01.2023

Szanowni Państwo.

Informujemy, że 4 stycznia 2022r. zmarła Pani Barbara Duńczyk. Pogrzeb odbędzie się 9 stycznia 2022r. ( poniedziałek) o godzinie 14:00 w kościele pw. św. Wawrzyńca w Przysiersku. Różaniec w intencji Zmarłej zostanie odmówiony o godzinie 13:30.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie...

• Zapraszamy do udziału  w szkolnym konkursie plastycznym
          • Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie plastycznym

04.01.2023

Z okazji zbliżającej się dwusetnej  rocznicy wzniesienia kościoła parafialnego w naszej miejscowości zapraszamy do przygotowania  pracy plastycznej pt.  Kościół pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Przysiersku. Praca powinna przedstawiać naszą zabytkową świątynię z zewnątrz lub jej wnętrze.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach:

1.obraz -  format A3 i technika dowolna,

2. model – wielkość dowolna, wybór materiałów dowolny.

CELE KONKURSU:

• rozwijanie pomysłowości i kreatywności dzieci poprzez twórczość plastyczną,
            • wzmacnianie wiary we własne możliwości,
            •  zainteresowanie różnymi technikami plastycznymi,
            •  zdobywanie wiedzy na temat miejscowego zabytku.

Praca oceniana będzie w dwóch grupach wiekowych: uczniów klas I-III i IV-VIII.

Jury będzie brało pod uwagę:

- zgodność pracy z tematem,

- jakość wykonania (przedstawienie piękna architektonicznego  oraz detali zabytku),

- oryginalność i pomysłowość  pracy,

- walory artystyczne takie, jak kompozycja, kolorystyka, zachowane proporcje, technika wykonania,

- stopień trudności wykonania pracy.

Konkurs trwa do 14 lutego 2023r. Prace należy przynosić do biblioteki szkolnej.