• Chłopcy pierwsi bez straty bramki w Świekatowie !!!

29.09.2013r.

Po zwycięstwie w zawodach gminnych reprezentacja naszej szkoły w rozgrywkach piłki nożnej Igrzysk Dzieci udała się do Świekatowa na finał podrejonowy. Prawo udziału w tych zawodach uzyskali mistrzowie gmin Bukowiec Pruszcz i Świekatowo. Dokładnie szkoły tych miejscowości zameldowały się do rywalizacji.

W wyniku losowania wygraliśmy kolejno spotkania

SP Przysiersk - SP Przuszcz 4:0  Filip Kowalski - 2, Kamil Nowakowski,  Tomasz Pokrzywiński

SP Przysiersk - SP Świekatowo 5:0  Filip Kowalski - 2, Kamil Nowakowski, Tomasz Pokrzywiński, Łukasz Jaśniewski

Wygrywamy zawody z dwoma wygranymi bez straty bramki !!! We wtorek 3.10.23r. meldujemy się w finale powiatowym w Świeciu, trzymajcie kciuki.

Tabela końcowa - finał podrejopnowy Igrzysk Dzieci – 2011 i młodsi

MIEJSCE                       ZESÓŁ                      PUNKTY                  BILANS BRAMKOWY

1.                         SP PRZSIERSK                         6                                        9-0

2.                         SP ŚWIEKATOWO                      3                                        5-1

3.                         SP PRUSZCZ                             0                                        1-9

Skład zespołu: Jaklik Jakub BR, Słomski Karol BR, Janicki Piotr, Jaśniewski Łukasz, Karpiński Antoni, Kowalski Filip, Nowakowski Kamil, Pokrzywiński Tomasz, Gerke Wiktor, Sołtysiak Błażej, Bagniewski Norbert, Kruk Marcel.

Dziekujemy wszystkim uczestnikom za obecność i rywalizację. Życzymy dalszego rozwoju na boiskach szkolnych i klubowych. Do zobaczenia na następnych zawodach.

• Młodsi piłkarze najlepsi w gminie.

Przysiersk 27.09.2023r.

Do rywalizacji na „ORLIKU” w Przysiersku przystąpiły dwie reprezentacje w grupie starszej - Przysierska i Bukowca oraz trzy zespoły w grupie młodszej -   Przysierska, Bukowca i Różanny. Chłopcy młodsi to uczestnicy Igrzysk Dzieci – 2011 i młodsi. Starsi rywalizują w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej roczników 2009-2010.

Pierwsza do rywalizacji przystąpiła grupa starsza gdzie do rozegrania było tylko jedno spotkanie. Tutaj chłopcy z Przysierska w 7 osobowym składzie nie podołali lepiej wyszkolonym kolegom z Bukowca. Po jednostronnym spotkaniu ulegli 0:9. Brawo dla lepiej wyszkolonych technicznie rywali i życzmy powodzenia na zawodach podrejonowych.

W grupie młodszej po losowaniu pierwsi grali gospodarze z Przysierska z SP Bukowiec. Pomimo  początkowo wyrównanej rywalizacji to miejscowi wyraźnie pokonują gości 4:1 po bramce Kamila Nowakowskiego i hattricku Filipa Kowalskiego. Drugie spotkanie SP Różanna - SP Bukowiec to niesamowicie zacięty mecz z długo utrzymującym sie bezbramkowym rezultatem. Niestety nie obyło się bez kar dwuminutowych za niesportowe zachowania i tym samym gry w osłabieniu SP Różanna. Pomimo tej sytuacji to właśnie ten zespół potrafił w drugiej połowie przechylić zwycięstwo na swoja stronę. Zdobył dwie bramki i utrzymał do końca wynik 2:0. Ostatnia rywalizacja to mecz o 1 miejsce w zawodach pomiędzy gospodarzami z Przysierska i SP Różanna. Tutaj gra na tzw. "styku" trwała przez całe spotkanie. Wynik otworzyli miejscowi wychodząc na prowadzenie 1:0. Jednak goście szybko do prowadzają do remisu. Taka sytuacja powtarza się ponownie, gdy strzelają na 2:1 chłopcy z Przysierska a na 2:2 Sp Różanna. Dopiero w decydujących fragmentach meczu na 3:2 uderza Filip Kowalski kompletując kolejnego hattricka, a ten wynik nie zmienia się już do końca spotkania.  Awans naszego młodszego zespołu daje mu prawo gry w finale podrejonowym, który odbędzie się w Świekatowie 29.09. 2023r. o godzinie 10:00.

Tabele końcowe

Igrzysk Dzieci – 2011 i młodsi

1.                         SP PRZSIERSK                         6                                        7-3

2.                         SP RÓŻANNA                          3                                        4-3

3.                         SP BUKOWIEC                        0                                        1-6

Skład zespołu: Jaklik Jakub BR, Słomski Karol BR, Janicki Piotr, Jaśniewski Łukasz, Karpiński Antoni, Kowalski Filip, Nowakowski Kamil, Gerke Wiktor, Pokrzywiński Tomasz, Sołtysiak Błażej.

Igrzyskach Młodzieży Szkolnej roczników 2009-2010

MIEJSCE                       ZESÓŁ                        PUNKTY                   BILANS BRAMKOWY

1.                       SP RÓŻANNA                             3                                     9-0

2.                       SP PRZSIERSK                            0                                     0-9