• ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

14.05.2023

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

Jak co roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zdrowia. Tym razem świętowaliśmy przez 3 dni.

25.04.23 (wtorek)

Zaprosiliśmy gości. Byli nimi uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego w Świeciu, z klas o profilu medycznym. Przywieźli oni fantomy, sprzęt medyczny oraz materiały opatrunkowe, aby przeprowadzić warsztaty pierwszej pomocy z uczniami klas IV, V, VI.

Zainteresowanie było bardzo duże i dzieci chętnie brały udział w zajęciach.

26.04.23 (środa)

Tego dnia naszym gościem była Pani Anna Zarembska - przedstawicielka Sanepidu w Świeciu. Przeprowadziła ona pogadanki o zdrowiu.

W klasach I, II, III - "Zdrowy styl życia"

dla klas VII, VIII - "Dopalacze - trzecia strona zjawiska".

Wszystkie pogadanki uatrakcyjnione były krótkimi filmikami.

27.04.23(czwartek)

Rada Rodziców naszej szkoły ufundowała nam świeże warzywa i owoce, z których zrobiono uczniom zdrowe szaszłyki. Wszystkie dzieci z naszej szkoły mogły wybrać sobie owoce i warzywa, z których zrobiono im szaszłyki, ale uprzednio zapoznały się z walorami zdrowotnymi wybranych przez siebie smakołyków. Dziękujemy RR za zdrowe smakołyki.

Proponuję obejrzeć relację, którą zamieściła gazeta Świecie24.