• Witamy w gronie nowych czytelników biblioteki szkolnej …

30.10.2023

Październik jest Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Tegoroczne obchody odbywają się pod hasłem: „Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia”.

Z tej okazji 26 października w naszej szkole odbyło się pasowanie drugoklasistów na czytelników. Dla uczniów nadszedł kolejny ważny dzień, kiedy  stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej, i nie tylko,  biblioteki.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Stanisława Kuffel, która powitała wszystkich przybyłych. Potem pani Hanna Czarnecka-Kobus przeczytała fragmenty książki G. Kasdepke „Bon czy ton: savoir-vivre dla dzieci” , a następnie przedstawiła ciekawostki na temat czytania i jego wpływu na rozwój inteligencji. Specjalnie na tę okazję  uczniowie  klasy VI  pod kierunkiem pani Małgorzaty Miszewskiej przygotowali krótką część artystyczną, podczas której zaprezentowali, jakie bogactwo książek można znaleźć w bibliotece: encyklopedie, słowniki, atlasy, albumy, lektury, książki polsko, angielsko i ukraińskojęzyczne oraz że warto być pożeraczem książek.

Potem odbył się krótki sprawdzian umiejętności  uczniów  klasy II. Dzieci płynnie wyrecytowały alfabet, zaśpiewały piosenkę o książce, wygłosiły zasady zachowania w bibliotece oraz  wskazały poprawne i fałszywe zdania na temat książek, biblioteki. Po zdanym egzaminie przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Później pani Dyrektor dokonała  uroczystego pasowania.

Nasi nowi czytelnicy otrzymali upominki, które wręczyły: kierownik Biblioteki Publicznej w Bukowcu – pani Anna Kruczyńska i pracownica Filii Biblioteki Publicznej w Przysiersku – pani Dorota Jagła. Wszyscy zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów.

Mamy nadzieję, że po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani. Warto wiedzieć, że do szkolnej biblioteki należy każdy uczeń naszej szkoły i nie trzeba się specjalnie zapisywać. Zapraszamy!

23.10.2023

16 października 2023 r. odbyło  się w naszej szkole uroczyste pasowanie  na uczniów dzieci klasy pierwszej.

Podczas uroczystości pierwszoklasiści zaprezentowali zgromadzonym gościom program artystyczny. Pokazali, że potrafią pięknie śpiewać, recytować wiersze i rozwiązywać zagadki. Najważniejszą częścią spotkania, na którą wszyscy czekali, było ślubowanie przed pocztem sztandarowym, a potem  pasowanie na ucznia każdego kandydata przez Panią Dyrektor Szkoły Stanisławę Kuffel. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Po tej ceremonii dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów Szkoły w Przysiersku. Wszystkie  otrzymały kolorowe dyplomy i moc prezentów ufundowanych przez Rodziców.

Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła pierwszakom życzenia, a potem było wspólne zdjęcie.

• Wybory Chłopaka Roku 2023

23.10.2023

Podobnie jak w poprzednich latach, również i w tym roku odbyły się Wybory Chłopaka Roku 2023.  Jury w składzie Pani Małgorzata Miszewska, Pani Milena Piotrowska oraz uczennica klasy VI – Lena Żochowska oceniały uczestników w 5 konkurencjach: ciekawe zaprezentowanie swojej osoby poprzez przedstawienie się, narysowanie plakatu swojej klasy, sprawdzenie wiedzy ogólnej, majsterkowanie oraz obieranie jabłka na czas. Kandydaci wykazali się widzą oraz zręcznością.  Tytuł Chłopaka Roku w kategorii klas I-IV uzyskał Wojciech Raguza, a w klasach V-VIII Jan Duńczyk. Uczniowie otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

• Rewia na lodzie – wyjazd do Torunia

16.10.2023

6 października uczniowie klas 2, 3 i 4 pojechali do Torunia, aby obejrzeć magiczne widowisko na lodzie pt. "Przygody Sindbada Żeglarza", które odbyło się na hali Tor-Tor.

Dzieci z wielkim zaciekawieniem śledziły przygody bohaterów. To niesamowite widowisko na lodzie dostarczyło im sporo wrażeń. Wartka akcja, bajkowa choreografia oraz efekty świetlne, a nawet pokaz "dmuchania ogniem" sprawiły, że dzieci wróciły do domów z bagażem niecodziennych emocji.

• Młodsi piłkarze w powiecie na czwórkę.

09.10.2023

Chłopcy młodsi w ramach Igrzysk Dzieci – 2011 i młodsi zakończyli tegoroczną rywalizację na zawodach powiatowych. Nasza drużyna uplasowała się ostatecznie na czwartej lokacie ustępując SP Nowe jedynie o jedną bramkę gorszym stosunkiem bramkowym. Podczas zawodów rozegranych 3 października na obiekcie ORLIK przy SP 8 w Świeciu kolejno ulegliśmy SP Osie 0:5, SP 1 Świecie 1:2 po bramce Kamila Nowakowskiego oraz zremisowaliśmy z SP Nowe 1:1 - trafienie Filipa Kowalskiego.

Za udział w finale powiatowym i godne w nim reprezentowanie szkoły dziękujemy całemu zespołowi w składzie: Słomski Karol BR, Janicki Piotr, Jaśniewski Łukasz, Karpiński Antoni, Kowalski Filip, Nowakowski Kamil, Pokrzywiński Tomasz, Gerke Wiktor, Sołtysiak Błażej, Bagniewski Norbert, Kruk Marcel. W zawodach powiatowych nie uczestniczył z powodu urazu palca BR Jaklik Jakub.

Link do pełnego sprawozdania, artykułu SPORTOWE ŚWIECIE:

SPORTOWE ŚWIECIE - Igrzyska Dzieci. Piłkarze z SP Osie mistrzami powiatu