• Wybory Dziewczyny roku powróciły do szkoły!

13.03.2022

Z okazji Dnia Kobiet w Szkole Podstawowej w Przysiersku Samorząd Uczniowski zorganizował tradycyjne wybory Dziewczyny Roku przy pomocy Pań: Małgorzaty Pieróg i Joanny Binieckiej. We wtorek 8. marca w sali gimnastycznej najpierw spotkały się klasy 1-4, potem 5-8.

W młodszej grupie byli również uczniowie z Ukrainy. Chłopiec złożył życzenia po ukraińsku, a dziewczęta pięknie zaśpiewały piosenkę w tym języku, za co publiczność nagrodziła je gromkimi brawami. Pani Dyrektor pełniła rolę tłumacza. Uczniowie szczególnie pilnie przysłuchiwali się, gdy mówiła po rosyjsku. Całą imprezę prowadzili konfenansjerzy: Łukasz z kl. 7a i Kacper z kl. 7b. Na początku na widownię czekała niespodzianka - występ zespołu "Tulipan", który myśli o karierze w programie telewizyjnym „The voice of kids” 😉

Kandydatki najpierw ciekawie się przedstawiły. Później wykazały się wiedzą o słynnych kobietach (noblistkach, pisarkach, piosenkarkach, bohaterkach lektur) i paniach pracujących w naszej szkole. Ostatnią konkurencją było zaprezentowanie swojej pracy plastycznej poświęconej wolnej Ukrainie oraz pokojowi na świecie.

Po zaciętej walce podczas dogrywki, jury tytuł Dziewczyny Rok przyznało Aleksandrze Tarkowskiej z kl.3 oraz Oli Szpakowskiej z kl.5.

Wspólna uroczystość szkolna była miłą odmianą po zdalnym nauczaniu. Dobrze, że mogliśmy świętować razem z koleżankami i kolegami z Ukrainy.

Oby przyszłoroczne obchody 8 III odbyły się w świecie bez pandemii i wojny!

klasa 7a