• Życzenia z okazji Bożego Narodzenia

21.12.2021

Świat w swej nieprzewidywalnej, coraz bardziej dramatycznej  podróży po raz kolejny zatoczył koło i znalazł się w tym samym miejscu czasie  i przestrzeni - w chwili, gdy Wszyscy powinniśmy uroczyście i radośnie w gronie najbliższych przygotowywać się do świętowania Cudu Narodzin. Rok temu wyraziłam nadzieję, że Boże Narodzenie zwiastuje kres naszego smutku, cierpienia i samotności,  koniec śmiertelnego żniwa pandemii. Dziś pozostaje mi tylko powtórzyć te słowa, życząc Wam wszystkim – Nauczycielom, Uczniom, Rodzicom, Pracownikom Szkoły i całej naszej Społeczności - siły, wytrwałości i wiary, że kolejny rok przyniesie spokój, zdrowie i poczucie bezpieczeństwa. Przy Wigilijnym stole powtórzmy z przekonaniem słowa „Kolędy dla nieobecnych” Szymona Muchy:

„Przyjdź na świat, by wyrównać rachunki strat,
            Żeby zająć wśród nas puste miejsce przy stole…
            Jeszcze raz pozwól cieszyć się dzieckiem w nas
            I zapomnieć, że są puste miejsca przy stole…”

Stanisława Kuffel - Dyrektor Szkoły

Przysiersk, Boże Narodzenie 2021