• Zakończył się rok szkolny 2019/2020

            26.06.2020

            Zakończył się rok szkolny 2019/2020. Jego drugi semestr był dla nas wszystkich- Uczniów, Rodziców, Nauczycieli-czasem pełnym obaw, niepokoju i niepewności związanej z pandemią koronawirusa, jej przebiegiem i ewentualnymi skutkami. Był to także okres nowych doświadczeń wynikających ze zdalnego nauczania, próby naszej kreatywności, elastyczności i samodyscypliny. Jestem dumna i szczęśliwa, że przeszliście tę próbę w sposób gwarantujący możliwie najwyższą efektywność naszej wspólnej pracy, wykazaliście się cierpliwością, pracowitością i wyrozumiałością. W pełni zasłużyliście na relaksujący wypoczynek. Jestem przekonana, że Wasze wakacje będą spokojne i bezpieczne. Mam nadzieję, że wypoczęci i pełni energii spotkamy się we wrześniu w szkole już w ramach zajęć stacjonarnych.

            Do zobaczenia!

            Dyrektor Stanisława Kuffel

          • Ostatni raz z moją klasą…

            25.06.2020

             

                        Po wspaniałych, ośmiu latach przeżytych w tej szkole, nadchodzi dzień, w którym trzeba się pożegnać. Nie spodziewaliśmy się tego, że tak szybko to nastąpi. To tutaj przeżywaliśmy pierwsze sukcesy, porażki, pierwsze miłości i przyjaźnie. Jeszcze w 7 klasie narzekaliśmy, jak nam ciężko i jak bardzo chcielibyśmy iść do innej szkoły. Teraz niekoniecznie już tak myślimy. Ktoś, kiedyś powiedział, że życie składa się z powitań i pożegnań. Te pierwsze są radosne i zapowiadają coś nowego, pożegnania uświadamiają nam, że coś się właśnie kończy.

                       Minęło 8 lat, odkąd wstąpiliśmy w mury tej szkoły. I tak naprawdę ten czas minął bardzo szybko, a nawet  za szybko. Teraz rozejdziemy się do innych szkół ze smutkiem i  wewnętrznym niepokojem, a także świadomością, że najlepsze lata właśnie minęły. Nasze wspólne wycieczki, zawody czy też rozmowy i beztroski śmiech do łez z kolegą z ławki za nami... Jeszcze na początku roku myśleliśmy, że dobrze wykorzystamy ostatnie chwile wspólnie spędzonego czasu, podczas przerw i lekcji. Niestety, wszystko zmieniło się po jednym, długim dzwonku w naszej szkole, który poinformował nas o pandemii, która ogarnęła cały świat i spowodowała odwołanie zajęć w szkołach. Ostatnia wspólna wycieczka szkolna ,,legła w gruzach’’.

                     Po  wakacjach pójdziemy w daleki świat, do innych szkół,  bliżej bądź dalej. Przed nami tak naprawdę już dorosłe, odpowiedzialne życie: wybór szkoły średniej, następnie egzamin dojrzałości. Może się tak zdarzyć, że już  nigdy  nie spotkamy się całą naszą klasą. Nie możemy jednak zapominać o tym, co było, o przyjaźni, która jak owoc – pielęgnowana dojrzewa.  

                     Każdy z nas zapewne pamięta swój pierwszy dzień w przysierskiej szkole. Byliśmy tacy mali, przestraszeni i zagubieni. To Wy Nauczyciele pomagaliście i wspieraliście nas w tych trudnych chwilach, dzięki temu poczuliśmy się bezpieczni, a atmosfera w szkole przypominała prawdziwy dom. 

            Chcielibyśmy podziękować  Pani Dyrektor Stanisławie Kuffel, Wychowawczyniom: Pani Lucynie Baryle oraz Pani Hannie Czarneckiej – Kobus, jak i całemu Gronu Pedagogicznemu za trud włożony w wychowanie. Za życzliwość, cierpliwość, a przede wszystkim za wiedzę, jaką nam przekazaliście. Wpoiliście nam idee, którymi będziemy kierować się do końca życia. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie byliśmy wzorową klasą. Przepraszamy za wszystkie zmartwienia, za łzy i  smutne chwile. Obiecujemy, że w nowej szkole nie przyniesiemy Wam wstydu. 

                     Na koniec chcielibyśmy przytoczyć fragment piosenki:

            „Trudno się rozstać, ale już trzeba,

            Na pożegnanie uśmiech mi daj.

            Te chwile, które razem tu przeżyliśmy,

            Zostaną w sercu na wiele lat.

            Do widzenia Przyjaciele…!”
             

            Zuzanna Flisek

            Link do nagrania video "Pożegnanie ósmoklasistów 2020":

            https://drive.google.com/file/d/1HWXmGN446tLDfMxBDtXovvoaTLK9qJQv/view?usp=sharing

             

          • # zostań w domu - klasa 5B

            19.06.2020

            Zdjęcia prezentują jak spędzamy wolny czas w domu. Jak widać wcale się  w nich nie nudzimy. Niektórzy z nas znaleźli nowe hobby, inni pozostali przy dawnych pasjach. Wszyscy cieszymy się  z nadchodzących wakacji. Dlatego też pragniemy życzyć  wszystkim uczniom oraz  pracownikom szkoły udanych wakacji, wielu przygód, radości oraz  bezpiecznego powrotu do szkolnych ławek we wrześniu.

            KLASA 5B

          • #zostanwdomu klasa 7

            12.06.2020
             

            Klasa 7 czas spędza znakomicie,

            Wspieramy się nawzajem i wstajemy o świcie 

            Zdalne nauczanie humor nie zawsze poprawia, 

            Ale oceny nam poprawić pomaga

            Zgodnie z akcją, w której udział bierzemy 

            Klasę 5b nominować pragniemy

            My tak właśnie czas spędzamy 

            Jak na kolarzu przedstawiamy 

            Przyjrzyjcie się dokładnie a ujrzycie

            Nasze codzienne poza lekcyjne życie

            Bardzo za przeczytanie dziękujemy,

            I Wam wszystkim zdrowia życzyć chcemy.

            Pozdrawiamy wszystkich i nominujemy do akcji #zostanwdomu klasę 5B wraz z wychowawczynią Panią Mileną Piotrowską.

        • Biblioteka poleca
          • Biblioteka poleca

            05.06.2020

            W tym tygodniu z cyklu „Biblioteka poleca…” proponuję Wam  „Tajemnicę przeklętej harfy”, której autorem jest Marcin Kozioł.  Książka jest kontynuacją serii: „Detektywi na kółkach”.

            Stara mapa Egiptu (i tajemnica słynnej egiptolożki Dorothy Eady) pod lupą detektywów na kółkach. Czternastoletnia    niezwykle    inteligentna   Julia,   jej    przyjaciel   Tom    oraz  nieustraszony   labrador Spajk,  tym   razem ruszają tropem starej mapy, która trafia  w  ich   ręce podczas  wakacji w Egipcie. Okazuje się, że kryje ona więcej zagadek,  niż  przypuszczali.  Co  ciekawe,  współczesna  akcja  nieoczekiwanie splata  się  z  historią  egipskiej   kapłanki,  żyjącej  ponad  3000  lat wcześniej! Największą i wciąż niewyjaśnioną tajemnicą pozostaje jednak prawdziwa, choć nieprawdopodobna   historia  Dorothy   Eady,  wybitnej  angielskiej znawczyni starożytnego Egiptu, opowiedziana tak, że aż ciarki przechodzą po plecach. Przygoda goni przygodę, zagadka zagadkę, a całość obdarzona jest dużą dawką  humoru,  bowiem   detektywom   na   kółkach    w    dedukcji, łamaniu   szyfrów i stawianiu  czoła   groźnym   przeciwnikom   pomaga Dżeger, przesympatyczny kocur   z   nadwagą  i  ostrym  jak  pazur… językiem.  Znajdziecie w tej książce  znakomicie  połączone  fikcyjne wydarzenia współczesne z zagadkami opartymi na faktach, historii i nauce.

            Życzę wielu wrażeń przy lekturze. Małgorzata Michałkiewicz

        •  ​​​​​​​Dzień Dziecka, 1 czerwca 2020 roku
          •  ​​​​​​​Dzień Dziecka, 1 czerwca 2020 roku

            01.06.2020

            Każde dziecko jest cudem. Jest wyjątkowym, niepowtarzalnym darem, który swym istnieniem dopełnia doskonałość świata.

            Kochane Dzieci, Drodzy Uczniowie.

            Chociaż nasz świat nagle, z dnia na dzień, zmienił się tak radykalnie, to właśnie Wy, w całym tym chaosie, niezmiennie dopełniacie jego doskonałość. Waszym przywilejem jest beztroska, poczucie bezpieczeństwa, prawo do radosnej zabawy i spokojnej nauki.  Z okazji Dnia Dziecka życzę Wszystkim, żeby Wasze życie wróciło na utarte tory -  pewne, sprawdzone, niezawodne, wiodące ku szczęśliwej przyszłości.

            Dyrektor  Stanisława Kuffel

          • #zostanwdomu

            28.05.2020

            Pozdrawiają uczniowie klasy VI. Mamy się dobrze, jesteśmy zdrowi, bardzo tęsknimy za szkołą. Jako kolejną klasę do akcji #zostańwdomu nominujemy klasę IV.

          • #zostanwdomu

            21.05.2020

            #zostanwdomu

            Pozdrawiamy z naszych domów i podwórek wszystkich uczniów oraz  pracowników szkoły.  Przyjęliśmy to wyzwanie, aby  pokazać jak spędzamy czas poza zdalnym nauczaniem. Uczestniczymy w życiu rodzin, wypełniamy swoje obowiązki, rozwijamy hobby, pomagamy w pracach polowych.  Dajemy radę i nie poddajemy się pandemii!

            Wszystkim życzymy ZDROWIA  i #zostanciewdomu

            Jako następną do wykonania kolażu zdjęć nominujemy kl. 6 z wychowawczynią  Panią Ewą Sutkowską! Termin wykonania zadania wynosi tylko 7dni !  (21 – 28 maja 2020 r.)

            Powodzenia klasa V a

        • Regulamin projektu #zostanwdomu
          • Regulamin projektu #zostanwdomu

            18.05.2020

                        Regulamin projektu #zostanwdomu

            Czas kwarantanny jest niełatwy dla nas wszystkich. Musimy sobie radzić z nauką na     odległość, ograniczoną możliwością kontaktów z rówieśnikami, obawami związanymi z pandemią koronawirusa. Trzeba było zorganizować sobie nową rzeczywistość, wypełnić wolny czas. Celem akcji jest odwrócenie uwagi od choroby  oraz  podzielenie się z rówieśnikami tym jak ciekawie spędzić wolny czas. Zachęcamy do włączenia się do akcji #zostanwdomu !

            ZASADY:

            1. W projekcie mogą brać udział klasy 4-8, aby nie obciążać nauczycieli klas młodszych.
            2. Projekt zaczęła kl. 8,  która jest pomysłodawcą wraz z Samorządem Uczniowskim.
            3. Jako następna do wykonania zadania została nominowana kl. 5a z wychowawczynią Joanną Biniecką.
            4. Warunek konieczny uczestniczenia w tym przedsięwzięciu to udział wychowawcy.
            5. Każdy uczeń przesyła zdjęcie na swoją klasową grupę, na Facebooku lub do wychowawcy. Po czym zostaje utworzony kolaż, przez wybraną osobę z klasy.
            6. Następnie zostaje on przesłany do administratora szkolnej strony, wraz z informacją o kolejnej nominowanej klasie.
            7. Po wykonaniu zadania zaangażowana klasa wybiera następną, która ma 7 dni na udział w akcji.
            8. Termin wykonania zadania wynosi tylko 7dni !

             

            Poszczególne terminy:

            14 - 21.V. – kl. 5a

            21 - 28.V - wskazana klasa

            28.V - 04.VI - wskazana klasa

            04.VI - 11.VI - wskazana klasa

            11.VI - 18.VI - wskazana klasa

        • Dzień Dobrych Uczynków
          • Dzień Dobrych Uczynków

            17.05.2020

            19 maja obchodzimy Światowy Dzień Dobrych Uczynków, dlatego  chcielibyśmy zachęcić was do pomocy.

                           Dzień dobroczynności pierwszy raz zorganizowano w 2005 r. Inicjatorem obchodów tego dnia jest Fundacja Ekologiczna „Arka”. Z czasem akcja ta była coraz popularniejsza i większa ilość osób przyłączała się do czynienia dobra, dlatego i wy podczas kwarantanny możecie pomóc innym.

                    Przygotowaliśmy dla was parę propozycji, w których pokażecie nam jak pomagacie podczas tego trudnego czasu.

            RYSUNEK

            Pierwszym pomysłem jest rysunek. Przedstawcie tam, jak można pomóc innym ludziom, np. sąsiadom, rodzinie nie narażając się na zarażenie wirusem.

            KSIĄŻKA

            Kolejną propozycją jest książka. Napiszecie, jak można pomóc podczas kwarantanny, dodajcie ilustracje ukazujące te  dobre uczynki.

                    Mamy nadzieję, że i wy przyłączycie się do czynienia dobra razem z nami.

             

               Magdalena Skraburska kl. VI

            Magdalena Kaźmierska kl. VII

          • Kryteria oceniania – religia – nauczanie zdalne

            14.05.2020
            1. Zadania (w rozsądnej ilości) będą określone i ocenianie w kategoriach: obowiązkowe i dla chętnych,

            2. Oceny zachowują swoją pierwotną wagę,

            3. Zadania mogą być przez uczniów przesyłane w formie skanów, zdjęć, plików tekstowych w określonym przez nauczyciela terminie i na wyznaczony adres, komunikator itp.

            4. Uczeń ma obowiązek przesłać we wskazany sposób oraz w terminie wyznaczonym przez nauczyciela prace pisemne, które zostaną ocenione zgodnie z ustalonymi kryteriami form wypowiedzi. Niedotrzymanie ustalonego terminu spowoduje wpisanie w dzienniku elektronicznym znaku – 0 (niewykonanie pracy). Po dwóch tygodniach mogą zostać zamienione na – 1.

            5. Uczeń może poprawić każdą ocenę za „zdalne zadanie” po powrocie do szkoły (albo do wskazanego przez nauczyciela terminu, gdyby kwarantanna się znacznie przedłużyła)

            6. Uczeń chętny do wykonania  dodatkowej pracy na wyższa ocenę umawia się z nauczycielem.

            7. Opracowania uczniów muszą mieć wskazane źródła.

          • Matematyka, fizyka i informatyka – ocenianie w trybie zdalnego nauczania.

            14.05.2020

            Podczas zdalnego nauczania informacje będą przesyłane przede wszystkim za pomocą dziennika elektronicznego Librus, ale również przy pomocy poczty elektronicznej oraz SMS-ów lub Whatsappa.

            Narzędzia wykorzystywane w czasie nauczania na odległość  to podręczniki przedmiotowe i zeszyty ćwiczeń, karty pracy, Librus, e-podręczniki oraz inne platformy i komunikatory wskazane przez nauczyciela.

            1. Sposoby sprawdzania dydaktycznych osiągnięć uczniów: - tabela.

            2. Podczas zdalnego nauczania uczeń ma obowiązek wykonać w zeszycie przedmiotowym i w zeszycie ćwiczeń wskazane zadania. Będą one sprawdzone po powrocie do szkoły.

            3. Obowiązkiem ucznia jest też dokumentowanie swojej pracy, przechowywanie wykonanych prac, np. prezentacji, plakatów, kart pracy, itd.

            4. Oprócz ocen liczbowych, dopuszcza się stosowanie plusów (+) i minusów (-) zgodnie z WSO SP w Przysiersku. Odpowiednia liczba plusów i/ lub minusów może zostać przeliczona na ocenę.

            5. Uczeń ma obowiązek przesłać we wskazany sposób oraz w terminie wyznaczonym przez nauczyciela zadania, które zostaną ocenione zgodnie z ustalonymi kryteriami. (Obowiązują kryteria zapisane w Przedmiotowym systemie oceniania). Niedotrzymanie ustalonego terminu spowoduje wpisanie w dzienniku elektronicznym znaku –  (minus - niewykonanie pracy). Trzy takie braki mogą skutkować  słabą oceną lub oceną ndst.

            6. Niedotrzymanie ustalonego terminu związanego z odesłaniem karty pracy, prezentacji, ćwiczenia z informatyki, zadania domowego lub pracy dodatkowej  spowoduje wpisanie w dzienniku elektronicznym znaku –  (niewykonanie pracy). Po dwóch tygodniach mogą zostać zamienione na – 2-.

            7. Prace ucznia powinny być wykonane samodzielnie.

            8. Nauczyciel może przygotować test (sprawdzian) na dysku Google lub z wykorzystaniem innego narzędzia. Będzie on na ocenę. Nauczyciel powiadomi uczniów o takiej formie sprawdzania wiedzy z tygodniowym wyprzedzeniem  w terminarzu Librusa i wyznaczy czas, w którym test (sprawdzian) należy wykonać.

            9. Poprawa ocen - uczeń ma możliwość poprawienia ocen otrzymanych za zadania wykonywane w czasie e-nauczania w ciągu dwóch tygodni.

            Małgorzata Pieróg

          • „Biblioteka poleca”

            13.05.2020

            Z cyklu  „Biblioteka poleca” chciałam zaproponować Wam książkę Cali  Davide w tłumaczeniu Juliana Kutyły

            „A ja czekam”

            W tej książce odnajdzie się każdy – od dziewczynki i chłopca, którzy czekają  na buziaka przed snem, po babcię i dziadka czekających, że ktoś zadzwoni do drzwi. Bo w każdym wieku na coś czekamy. I właśnie „czekanie” może stać się kluczem do zrozumienia drugiego człowieka.

            Trudno o książkę, która by  lepiej uczyła empatii, czyli zrozumienia drugiego człowieka.                         A przecież to tylko króciutkie, proste zdania i równie oszczędne rysunki. To ciąg wydarzeń: radosnych i smutnych, oczekiwanych i niespodziewanych, ale zawsze poruszających do głębi.            W książce autor pokazuje  tylko wybrane momenty oczekiwania, z których składa się życie każdego z nas. Na 56 stronach czarno - białe postaci snują historię, która może być historią naszą, historią naszych bliskich, naszych rodziców lub dziadków.  Jednak patrząc na czerwoną nić – łączącą kolejne etapy życia – nie sposób się nie wzruszyć. I nie zadać sobie najważniejszych pytań: na co czekają moi bliscy? A na co czekam dziś ja? Odpowiedzi będą się zmieniać w zależności od etapu życia na którym jesteśmy. I w każdym wieku będzie stanowić wspaniały początek do rozmowy o tym, co tak ważne: o kręgu życia.

            Życzę wielu wrażeń i wzruszeń przy lekturze.

          • #Zostańwdomu

            11.05.2020

            Czas kwarantanny to niełatwy czas dla nas wszystkim. Musimy sobie radzić z nauką na odległość, ograniczoną możliwością kontaktów z rówieśnikami, obawami związanymi z pandemią koronawirusa.

            Trzeba było zorganizować sobie nową rzeczywistość, wypełnić wolny czas. Oto jak organizują go sobie uczniowie klasy VIII. Zobaczcie, co lubią robić. Zachęcamy do włączenia się do wspólnego z samorządem szkolnym projektu #Zostańwdomu.

            Ciekawe, jak uczniowie innych klas spędzają wolny czas? Jako pierwszych o przedstawienie tego na wspólnym zdjęciu prosimy uczniów klasy VA wraz w wychowawcą – panią Joanną Biniecką.

            uczniowie klasy VIII

            z wychowawcą Hanną Czarnecką-Kobus

          • Biblioteka poleca:

            07.05.2020

            Czas zamknięcia szkół, a wraz z nim zamknięcia bibliotek szkolnych przedłużono do 24 maja. Warto więc wiedzieć, gdzie można znaleźć darmowe książki.

            Poniżej przedstawiamy aktualizowany wybór bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych (lub prawie darmowych) ebooków oraz audiobooków.

            Od 11 maja będzie też już można skorzystać z Gminnej Biblioteki Publicznej w Bukowcu oraz filii w Przysiersku.

            WOLNY DOSTĘP, BIBLIOTEKI CYFROWE

            Masz tę moc - ebook o koronawirusie

            Wydawnictwo Olesiejuk wydało świetnego, darmowego ebooka na temat koronawirusa dla młodszych uczniów. Jak wyjaśnić, czym jest wirus, dlaczego życie stało się tak dziwne i jak zapobiegać jego rozprzestrzenianiu?

            WolneLektury.pl

            Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

            Lektury.gov.pl

            Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

            ChmuraCzytania.pl

            Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.

            Polona.pl

            Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

        • Biblioteka poleca
          • Biblioteka poleca

            07.05.2020

            Dla młodszych uczniów

            Najsmaczniejsza na świecie książka kucharska dla dzieci. Joanna Krzyżanek

            Ta wspaniała książka dla małych kucharzy opowiada o mieszkających w pomarańczowym domu przy ulicy Naleśnikowej 5 w Starym Knedelkowie: Cecylce Knedelek oraz gąsce Walerii, a także o ich przyjaciołach: pani Ludmile – miłośniczce starych książek, która piecze przepyszne ciasteczka oraz torciki, panu Alojzym – kolekcjonerze śrubek i nakrętek, potrafiącym zrobić coś z niczego i naprawić prawie wszystko, Joasi – dziewczynce umiejącej uszyć gałgankowego konika i zrobić na szydełku szalik, Antku – konstruktorze dziwnych machin, uwielbiającym zamieniać się w naukowca, Luci i Lusi – bliźniaczkach mieszkających w pokoju w paski, lubiących gotować przepyszne pomidorówki: zimową i letnią, oraz kotce Bazylii i psie Tymianku.

            W książce znajduje się prawie 100 opowiastek i ponad 130 bajkowo opisanych przepisów na pyszne potrawy. Jeśli chcesz wyruszyć z nami w przepyszną, bajkową podróż do krainy smaków, zapachów i kolorów, koniecznie przeczytaj tę książkę! Gotowanie może być nie tylko przykrym, codziennym obowiązkiem, ale wspaniałą przygodą i wyzwaniem!

            Posłuchajcie jednego z opowiadań:https://www.youtube.com/watch?v=k_rPxeSy8HI 

             

             

             

        • Biblioteka poleca - dla młodzieży
          • Biblioteka poleca - dla młodzieży

            11.05.2020

            Strata. Gdy świat się kończy. Eve Anisworth to książka o bólu związanym ze stratą bliskiej osoby i o sile przyjaźni, która pozwala zapomnieć o problemach, przynajmniej na chwilę. Kiedy Alfie Turner traci matkę, jego świat rozpada się na tysiąc kawałków. Bez niej chłopak i jego ojciec nie potrafią już być rodziną. Nie umieją poradzić sobie z tą startą. I wtedy Alfie spotyka Alice. Dziewczyna ma swoje problemy, ale dopiero przy niej Alfie zapomina o własnych. Czy przyjaźń da tym dwojgu skrzywdzonych przez los młodych ludzi taką siłę, żeby mogli pomóc sobie nawzajem pozbierać się po trudnych doświadczeniach? 

        • Majowe świętowanie
          • Majowe świętowanie

            30.04.2020

             

            Witam,

            jak wszyscy dobrze wiemy zbliża się majówka.

            Ten długi weekend to nie tylko czas odpoczynku,

            ale w szczególności czas ważny dla nas - Polaków.

            Pierwszy maja - Święto pracy,

            Drugi maja - Dzień flagi,

            Trzeci maja - Dzień Konstytucji Trzeciego Maja.

            Z tej okazji chciałabym złożyć Wam szczere życzenia :

            W tym trudnym czasie koronawirusa - zdrowia,

            Z powodu braku udziału w zajęciach szkolnych - wytrwałości i cierpliwości,

            Braku  spotkań z rówieśnikami - optymizmu,

            W chwili wychodzenia z domu - rozważności,

            Ale również pamięci o tym, że jesteśmy Polakami - patriotyzmu.

            Pan Ryszard Przymus powiedział bardzo mądre słowa, które brzmiały:

            “Polska - to taka kraina, która się w sercu zaczyna.    

            Potem jest w myślach blisko,     w pięknej ziemi nad Wisłą.    

            Jej ścieżkami chodzimy, budujemy, bronimy.    

            Polska - Ojczyzna...     Kraina,... “

                                      Przewodnicząca SU:

                                        Nicola Kozakiewicz

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. dra Floriana Ceynowy w Przysiersku
      • (052)3322723 kom. 609004334
      • Szkoła Podstawowa w Przysiersku, Przysiersk ul. Szkolna 5, 86-122 Bukowiec 86-122 Bukowiec Przysiersk Poland
      • mgr MARIUSZ MINGA
      • /SPPrzysiersk/SkrytkaESP
  • Galeria zdjęć

      brak danych