Zapraszamy na zebranie z rodzicami,
które odbędzie się 10 stycznia 2019r. (czwartek)
o godzinie 16.30.
Zapraszamy na zebranie z rodzicami,
które odbędzie się 10 stycznia 2019r. (czwartek)
o godzinie 16.30.
Serdecznie zapraszamy Babcie i Dziadków
na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka,
która odbędzie się 7 stycznia 2019r. o godz. 17.00
w Świetlicy Wiejskiej w Przysiersku
Dyrektor, Nauczyciele,
Uczniowie i Rada Rodziców
SP w Przysiersku
1 grudnia 2018 r. klasa 8 i 5 razem z opiekunami: panią Małgorzatą Pieróg i panem Marcinem Wanatem, wybrała się do Bydgoszczy do Parku Trampolin Jumpin Place. Wyruszyliśmy pociągiem z Terespola. Po dojechaniu i wysiadce poszliśmy do parku trampolin. W środku kupiliśmy bilety i specjalne skarpetki do skakania oraz obejrzeliśmy regulamin w formie filmu. Gdy już wszyscy byli przebrani i gotowi, poszliśmy skakać. W parku tym było dużo trampolin, a w osobnym pomieszczeniu było miejsce do wspinaczki itp. Pani Małgorzata wpadła na pomysł, że skoro jesteśmy już na trampolinach i obchodzimy stulecie niepodległości, to dla Polski możemy skoczyć sto razy. Zadanie to było dość męczące, ale skakaliśmy dalej. Pierwsze skoki były skokami do kolorowych gąbek, z których trudno było się wydostać, a później przeszliśmy na trampoliny gdzie nie było gąbek. Chwilę spędziliśmy w pomieszczeniu wspinaczkowym. Po godzinnym skakaniu poszliśmy przekąsić co nieco. Następnie najedzeni, ale zarazem wyczerpani, poszliśmy czekać na pociąg powrotny. Jadąc pociągiem w stronę Bydgoszczy i z powrotem, podziwialiśmy piękne widoki oraz miło rozmawialiśmy.
Myślę, że każdemu podobał się ten wyjazd i przyjemnie spędził czas. Zobaczmy relację zdjęciową z tego wyjazdu.
Zofia Delatowska kl. 8
Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda.
Każdy dom i każdego z nas,
Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta
Niosą wszystkim betlejemski blask.
Z okazji świąt Bożego Narodzenia, trochę już spóźnione życzenia,
oraz aby nowy rok — 2019
okazał się dla Wszystkich pomyślny pod każdym względem, samych szczęśliwych zdarzeń,
realizacji wszelkich planów i marzeń
W listopadzie Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę charytatywną na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sulnówku.Uczniowie naszej szkoły zebrali m.in. koce, miski, obroże, zabawki oraz wiele innych potrzebnych rzeczy. Po raz kolejny udowodnili, że los bezdomnych zwierząt nie jest im obojętny. Zebrane dary zostały przekazane do schroniska przez przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego.
Grudzień to bardzo miły czas, zwłaszcza dla dzieci. Najpierw 6 grudnia są mikołajki, a nieco później Boże Narodzenie.
6 grudnia wszyscy chętni uczniowie ubrali się na czerwono i założyli mikołajowe czapki. Ten strój miał uchronić uczniów od odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek.
Wystrój klas i całej szkoły bardzo różnił się od tego we wszystkie inne dni. Na parterze, obok schodów został postawiony duży Mikołaj, którego zakupiła rada rodziców. Koło Mikołaja postawiono ustrojoną bombkami i kolorowymi łańcuchami choinkę.
Wszystkie dzieci bardzo wyczekiwały Mikołaja, ale on nie zdążyłby przecież odwiedzić osobiście wszystkich klas. Za to zostawił, swoim zwyczajem, dla uczniów naszej szkoły słodki poczęstunek. Uczniowie bardzo cieszyli się z tego powodu.
28.11.2018r. zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu plastycznego Piękna nasza Polska cała zorganizowanego z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Na konkurs wpłynęły 64 prace. Nagrody i wyróżnienia przyznano w dwóch kategoriach: klas I – III i IV – VI. W klasach młodszych nagrody otrzymali: Agata Sarnowska, Szymon Jóźwiak, Wiktoria Kotlęga, a wyróżnienia: Lena Żochowska, Julita Kruk i Nicola Żochowska. W grupie klas starszych nagrodzono: Małgorzatę Raguzę, Nicolę Kozakiewicz, Kingę Nowacką , zaś wyróżnienia przyznano: Lidii Mollus, Kornelii Siarkiewicz-Hoszowskiej oraz Szymonowi Raguzie. Nagrody książkowe oraz słodkie niespodzianki dla wszystkich uczestników konkursu ufundowała Rada Rodziców. Gratulujemy!
26 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyły się andrzejki. Zostały one przygotowane przez uczniów klasy VIII pod opieką pani Dominiki Faleńczyk i pani Małgorzaty Michałkiewicz.
Dziewczęta z klasy VIII wykonały ozdoby do sali wróżb oraz sali gimnastycznej, chłopcy natomiast przygotowali muzykę. Dla podkreślenia nastroju zostały rozwieszone lampki choinkowe, czarne elementy z papieru, serpentyny oraz lampiony.
W godzinach przedpołudniowych bawiły się klasy młodsze (1-3). Na początku został przedstawiony krótki program mówiący o andrzejkach i zwyczajach z nimi związanych. Uczniowie klasami udawali się do sali wróżb, gdzie mogli skorzystać z przygotowanych wróżb. Największe zaciekawienie przyniosło lanie wosku. Później uczniowie wraz z wychowawcą odgadywali, co może przedstawiać ulana figura i co ona oznacza. Najczęściej były to różne kształty zwierząt. Po wróżbach klasy młodsze poszły na słodki poczęstunek. Dyskoteka dla klas starszych (4-8) została zorganizowana w godzinach popołudniowych, od 16.00 do 18.00. Również przedstawiono krótki program o andrzejkach. Na początku klasa IVa., a później kolejne zaproszone zostały do sali wróżb, podczas gdy pozostali uczniowie tańczyli w sali. Wszyscy chętnie uczestniczyli w zabawie, choć z przymrużeniem oka traktowali usłyszane przepowiednie.
Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili. Nie zabrakło uśmiechu na twarzy uczniów. Postaramy się, aby dyskoteka karnawałowa była równie udana i przyjemna.
Wszystkich Rodziców i Opiekunów zapraszamy 19 XI 2018r.
O godz.16.30 akademia z okazji100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w wykonaniu uczniów naszej szkoły.
Po akademii spotkania z wychowawcami w klasach.
9 listopada dokładnie o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego. W ten sposób włączyliśmy się w akcję ogłoszoną przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. W akcji brały udział szkoły, przedszkola i placówki oświatowe w Polsce oraz polonijne poza jej granicami.
11 listopada odbyła się w naszym kościele msza św. w intencji ojczyzny, podczas której uczniowie klasy VIII i IV oraz chór szkolny przedstawili program słowno-muzyczny poświęcony ojczyźnie. Wykonawcy z przejęciem deklamowali utwory Ignacego Krasickiego, Wisławy Szymborskiej, Marii Konopnickiej, Antoniego Słonimskiego i in., a chór wykonał Rotę, Tu wszędzie jest moja ojczyzna oraz Taki kraj Jana Pietrzaka. Uroczyście zabrzmiały słowa wierszy i pieśni w kościele pięknie udekorowanym kwiatami w barwach narodowych.
Październik jest Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji 31 października br. odbyło się w naszej uczbówce Święto Biblioteki, podczas którego do grona czytelników zostali przyjęci uczniowie klasy II - zobaczmy relację zdjęciową:-)
Uroczystość rozpoczęła się od wysłuchania kilku zabawnych fragmentów książki Grzegorza Kasdepke Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci. Następnie pani Aldona Gackowska przedstawiła prezentację ukazująca walory czytania. Później uczennice klasy VII i VIII przypomniały, jak należy korzystać z biblioteki, a drugoklasiści zaprezentowali swoją gotowość do wypożyczania i czytania książek.
Dyrektor szkoły pani Stanisława Kuffel pogratulowała uczniom dużej wiedzy, życzyła im jak najwięcej satysfakcji i przyjemności wynikającej z czytania książek. Zachęcała też rodziców do wspólnego czytania z dziećmi.
Podczas spotkania pani Anna Kruczyńska - kierownik Biblioteki Publicznej w Bukowcu wręczyła nagrody uczniom, którzy przeczytali w ciągu roku największą liczbę książek wypożyczonych z Biblioteki Publicznej w Przysiersku. I miejsce zajęła Natalia Stencel z klasy VI, II- Nicola Żochowska z klasy II, a III – pierwszoklasista Norbert Bagniewski. Gratulujemy!
„Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci” to projekt szkoleniowy realizowany przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas. Głównym działaniem w projekcie jest realizacja warsztatów z uczniami, rodzicami i nauczycielami szkół wszystkich poziomów w całej Polsce.
Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli. Warsztaty odbywały się w naszej szkole w dniach 22 i 26 października br. i były prowadzone przez p. Sławomira Baturo, trenera projektu. Uczestniczyli w nich uczniowie klas szóstej, siódmej i ósmej. Szkołę do programu zgłosiła i nad całością czuwała p. Małgorzata Pieróg. Projekt jest finansowany ze środków Ministra Edukacji Narodowej (materiały do pobrania dla uczniów, rodziców i nauczycieli).
WYCIECZKA SZKOLNA / TATRY 4 DNI
Zakopane i okolice, aktywny wypoczynek w górach...
Termin: 20-23.05.2019r.
Szczegóły oferty w załączniku:
Deklaracje uczestników wraz z wpłatami przyjmuje tylko i wyłacznie oranizatr szkolny:
Mariusz Minga
Dnia 22 października 2018 r. (poniedziałek) odbędą się spotkania i konsultacje z nauczycielami w ramach drzwi otwartych dla rodziców od godziny 16.00. Zapraszamy również w tym dniu na szkolenie dla rodziców oraz opiekunów związane z bezpieczeństwem w sieci pt. "Cybernauci - kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci” od godziny 16.30 do 17.15. Zapraszamy:-)
12 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej oraz Pasowanie na Ucznia. W uroczystościach wzięli udział zaproszeni goście: wizytator KO w Bydgoszczy pani Daniela Krzyżelewska, wójt Gminy Bukowiec pan Adam Licznerski, kierownik Zespołu Obsługi Oświaty pan Grzegorz Gwizdała, przedstawiciele Rady Rodziców, rodzice oraz nauczyciele i wszyscy uczniowie.
Po przywitaniu wszystkich przez dyrektor szkoły - panią Stanisławę Kuffel, uczniowie klasy IVa pod opieką pani Lucyny Baryły przedstawili program artystyczny poświęcony Dniu Edukacji Narodowej. Były wiersze, piosenki w wykonaniu chóru szkolnego oraz scenka przedstawiająca w humorystyczny sposób różne typy nauczycieli i uczniów. Na koniec tej części programu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli zaproszonym gościom, nauczycielom oraz pracownikom obsługi laurki z życzeniami.
Następnie odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia. Zanim nastąpił ten ważny dla każdego ucznia moment, dzieci z klasy pierwszej zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym. Po występie artystycznym pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar Szkoły, a następnie dyrektor Szkoły pani Stanisłwa Kuffel dokonała ceremonii pasowania każdego ucznia. Z okazji tej uroczystości wychowawczyni klasy pierwszej pani Bożena Mrozik wręczyła uczniom legitymacje oraz dyplomy, a przedstawicielki Zarządu Rady Rodziców, pani Ewelina Szpakowska, pani Agata Marchlewska i pani Iwona Pawlikowska, ufundowane przez radę drobne prezenty. Nie zabrakło też słodkich niespodzianek od rodziców.
Po części oficjalnej miało miejsce spotkanie przy kawie i pysznych ciastach, które przygotowały mamy pierwszaków.
Wszystkim rodzicom zaangażowanym w uświetnienie uroczystości bardzo dziękujemy.