Zapraszamy na zebranie z rodzicami, które odbędzie się 16 września 2015r. o godzinie 1700 .
Promocja ucznia zdolnego
24.06.20159 czerwca 2015 roku w świetlicy w Bukowcu odbyło się rozdanie nagród wszystkim wyróżniającym się w nauce uczniom z gminy Bukowiec. Z naszej szkoły nagrody z rąk Wójta pan Adama Licznerskiego oraz Wiceprzewodniczącej Rady Gminy pani Elżbiety Karpus otrzymało czworo uczniów: Zofia Pieróg, Marta Kruczyńska. Oliwia Kruczkowska i Kacper Ratkowski. Gratulujemy!
DZIEŃ DZIECKA
24.06.2015Swoje święto uczniowie klas 4-6 spędzili na wycieczce w Chełmnie nazywanym też Miastem Zakochanych. Odwiedzili Muzeum Ziemi Chełmińskiej. Następnie udali się do zespołu klasztornego, gdzie zwiedzili kościół pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela. Tam zobaczyli postać Jezusa misteryjnego – okazałą rzeźbę mierzącej ponad 2 metry oraz dawną gotycką piwnicę, zwaną lodownią. Następnie przeszli do kościoła farnego będącego sanktuarium Maryjnym, gdzie podziwiali zabytkowe wyposażenie. Potem odbyli spacer po Chełmnie, odwiedzając kolejne ławeczki zakochanych.
Wycieczka była udana uczniowie wiele dowiedzieli się na temat historii miasta oraz zobaczyli jego zabytki.
Dzieci z młodszych klas wybrały się natomiast do Multikina w Bydgoszczy. Najmłodsi widzowie mieli okazję obejrzeć film zatytułowany Ups! Arka odpłynęła. Bardzo im się film podobał, zwłaszcza tym, które były w kinie po raz pierwszy
Zaproszenie dla rodziców 6 i 7-latków - kandydatów na uczniów Szkoły Podstawowej im. dra F. Ceynowy w Przysiersku
20.05.2015Zapraszamy rodziców 6 i 7-latków - kandydatów na uczniów Szkoły Podstawowej im. dra Floriana Ceynowy w Przysiersku na spotkanie z panią pedagog, nauczycielami i dyrektorem, które odbędzie się 25 maja 2015r. o godzinie 1700 w naszej szkole.
Drzwi otwarte
20.05.2015Zapraszamy na drzwi otwarte dla rodziców uczniów klas I - VI, które odbędą się 27 maja 2015r. od godziny 1600 do 1700.
Dobrze znają swój region
20.05.2015Już po raz dwudziesty pierwszy w Szkole Podstawowej im dra Floriana Ceynowy w Przysiersku odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Kociewiu Mój Region – moją Małą Ojczyzn.
Swoją wiedzę na temat regionu popisywali się uczniowie ze szkół w Bukowcu, Lipinkach, Przysiersku, Różannie oraz nr 5 w Świeciu. Mieli okazję sprawdzić zasób swoich wiadomości dotyczących regionu, w którym mieszkają. Musieli wykazać się rozległą wiedzą z wielu dziedzin m.in. z geografii, przyrody, gwary, tradycji i kultury regionu. Drużyny dobrze poradziły sobie z zadaniami testowymi. Większych kłopotów nie sprawiło im także poprawienie tekstu z błędami na temat obszaru i położenia Kociewia oraz rozpoznawanie herbów miast regionu. Wysoko też zostały ocenione prezentacje multimedialne pt. Moje miejsce na ziemi – przyroda najbliższej okolicy. Uczniowie i ich opiekunowie mają coraz ciekawsze pomysły na ich realizaję.
Rywalizację drużyn oceniało jury w składzie: Grzegorz Gwizdała - kierownik Zespołu Obsługi Oświaty w Urzędzie Gminy Bukowiec, Karol Mrozik – pracownik naukowy adiunkt Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu Instytutu Melioracji, Kształtowania Środowiska i Geodezji, Katarzyna Gwizdała - pracownik Biblioteki Publicznej w Przysiersku, Waldemar Kawecki – członek Koła Łowieckiego 94 Cis, Ewa Sutkowska - nauczyciel przyrody SP w Przysiersku.
Zmagania trzyosobowych zespołów były bardzo wyrównane, a o zdobyciu kolejnych miejsc zadecydowała niewielka różnica punktów. Wysokiego poziomu wiedzy, wręczając nagrody, pogratulowała uczniom i ich opiekunom dyrektor szkoły pani Stanisława Kuffel. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Borów Tucholskich w Lipinkach w składzie : Patrycja Guzman, Weronika Tissler, Natalia Kwaśniewska, Drugie miejsce zajęli gospodarze ze szkoły w Przysiersku: Oliwia Kruczkowska, Marta Kruczyńska, Zofia Pieróg, a trzecie uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich z Bukowca.
Konkurs odbywał się pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego oraz Wójt Gminy Bukowiec Pana Adma Licznerskiego. Przygotowany został przez panie: Hannę Czarnecką-Kobus i Ewę Sutkowską. Obserwujący turniej Starosta Powiatu Świeckiego Pan Franciszek Koszowski, zwracając się do zebranych gości i pracowników szkoły podkreślił, że jest zainteresowany działalnością popularyzującą wiedzę na temat Małej Ojczyzny i chętnie będzie ją wspierać.
ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
19.05.201530 kwietnia 2015r pod hasłem "Wolność, Naród, Ojczyzna" uczniowie klasy V przybliżyli ideę obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na początku Kacper Ratkowski uświadomił kolegom, jakie znaczenie dla Polaków ma znajomość przeszłości, "gdyż naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości". Potem głos zabrała Oliwia Kruczkowska, która otworzyła obrady sejmiku uczniowskiego. W trakcie obrad Nicola Gwizdała i Tomek Linert wyjaśnili co to jest konstytucja i kiedy ją uchwalono. Kasia Raguza przedstawiła postaci, które odegrały ważną rolę w tworzeniu tego dokumentu. Wspomniała sylwetki i pokazała obrazy między innymi Stanisława Staszica, Hugo Kołłątaja, Ignacego Potockiego, Stanisława Małachowskiego. Maciej Ządziuk podsumował, że była to pierwsza konstytucja w Europie i druga na świecie. Potem Oliwia przeniosła zebranych do Zamku Królewskiego, gdzie 3 maja 1791 roku obradował sejm. Na scenę wszedł sam król Stanisław August Poniatowski (Jakub Sarnowski), który w obecności posłów (Kacper Meger, Maxima Graczykowska) złożył przysięgę. Na zakończenie Julka Pawelska, Maxima Graczykowska i Kasia Raguza recytowały wiersze A. Słonimskiego, J. Szczepkowskiego i W. Szymborskiej. W posiedzeniu sejmiku uczniowskiego aktywny udział wzięli też: Iza Bień i Dominik Woźniak oraz Nikodem Siuda z klasy II. Patriotyczny charakter uroczystości nadał występ szkolnego chóru, który obok hymnu państwowego zaśpiewał kilka piosenek, między innymi "Witaj majowa jutrzenko" i "Ziemio rodzinna".
ZEBRANIE Z RODZICAMI
12.04.2015Zapraszamy na zebranie z rodzicami, które odbędzie się 29 kwietnia 2015r.o godzinie 1700. Zmiana daty zebrania związana jest z wyjazdem dzieci klas III - VI na wycieczkę szkolną.
XXI edycja Konkursu Wiedzy o Kociewiu
09.04.2015Patronat honorowy Patronat honorowy
Marszałek Wójt
Województwa Kujawsko- Pomorskiego Gminy Bukowiec
Piotr Całbecki Adam Licznerski
Zapraszamy do wzięcia udziału w XXI edycji Konkursu Wiedzy o Kociewiu Mój Region – Moją Małą Ojczyzną. Konkurs odbędzie się 15. 05. 2015 r. o godzinie 9.00. Konkurs został objęty patronatem Marszałka Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Wójta Gminy Bukowiec.
Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o regionie, jego kulturze i tradycjach wśród uczniów szkół podstawowych.
Do udziału zapraszamy 3–osobowe reprezentacje ze szkół podstawowych z terenu Kociewia.
Pytania i zadania będą związane z następującymi zagadnieniami:
- Znaczenie nazwy – Kociewie.
- Położenie i granice regionu, regiony sąsiadujące z Kociewiem – posługiwanie się mapą regionu (województwa, powiaty, miasta, rzeki).
- Ludność – podgrupy, dawne zawody mieszkańców Kociewia.
- Miasta regionu - położenie, liczba mieszkańców, zabytki, herby.
- Parki krajobrazowe – położenie, logo, rezerwaty.
- Prasa regionalna – tytuły, miejsce wydawnictwa, częstotliwość wydawania (np. tygodnik, miesięcznik itp.)
- Strój, haft kociewski.
- Znani mieszkańcy regionu – F. Ceynowa (wiadomości ze strony internetowej szkoły)
- Gwara – słownictwo nazywające ubiory i części ciała.
- Zabytki i muzea znajdujące się na terenie Kociewia – w jakim mieście się znajduje, nazwa muzeum.
Literatura:
Ellwart J. Kociewie i Bory Tucholskie. Przewodnik turystyczny
red. Gonia R. i Bykowski W. Dolina Dolnej Wisły dla ciekawych. Przewodnik przyrodniczo-turystyczny
red. Pająkowska – Kensik M., Popularny słownik kociewski
red. Pająkowski J., Przyroda Ziemi Świeckiej
Landowski R., Nowy bedeker kociewski
„Kociewski Magazyn Regionalny” – czasopismo
oraz informacje zawarte na stronach internetowych Wdeckiego Parku Krajobrazowego
i Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego
Na każdą edycję konkursu uczestnicy wykonują dodatkowe zadanie, za które komisja konkursowa przyznaje punkty. W tym roku prosimy uczniów o przygotowanie prezentacji multimedialnej pt. Moje miejsce na ziemi – przyroda najbliższej okolicy( miejscowości, gminy).
Należy zaprezentować:
- walory przyrody ożywionej i nieożywionej najbliższej okolicy i formy jej ochrony,
- zagrożenia przyrody najbliższej okolicy (przykłady zanieczyszczenia środowiska oraz działania podejmowane, aby im zapobiec).
Jury będzie brało pod uwagę :
- zgodność z tematem,
- bogactwo informacji,
- ciekawą formę prezentacji – prezentacja PowerPoint 2003 (uprzejmie prosimy w przypadku posiadania nowszej wersji programu o zapisanie pliku w wersji 97- 2003).
Wypowiedź uczniów podczas prezentacji nie powinna być dłuższa niż 5 minut.
Regulamin konkursu
1. Konkurs składa się z dwóch części: testu i prezentacji.
2. Uczestniczą w nim trzyosobowe drużyny reprezentujące szkoły podstawowe.
3. Zawodnicy wspólnie ustalają odpowiedzi na zawarte w teście zadania.
4. W trakcie wykonywania zadań uczestnicy nie mogą korzystać z pomocy (np. książki, słowniki, mapy, podpowiedzi).
5. W przypadku dostrzeżenia pomocy jury ma prawo nie przyznać punktów za dane zadanie i udzielić upomnienia. Jeżeli sytuacja się powtórzy, jury wyeliminuje drużynę z udziału w konkursie.
6. Zadania i kryteria ich oceniania ustala organizator przed konkursem.
7. Test sprawdza powołane jury.
8. Drużyna lub opiekun mają prawo odwołania.
9. Jury po naradzie rozstrzyga wątpliwość.
10. Po ogłoszeniu ostatecznych wyników werdykt jury nie podlega odwołaniu.
Organizatorzy przewidują nagrody i dyplomy dla uczestników oraz podziękowania dla nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursu. Informacji na temat konkursu można uzyskać pod numerem szkoły u pani Hanny Czarneckiej-Kobus oraz pani Ewy Sutkowskiej.
Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.04.2015 r.
Organizator: Szkoła Podstawowa im. dra F. Ceynowy
Przysiersk ul. Szkolna 5
86 – 122 Bukowiec
tel./fax 052 33 227 23
a-mail: sp_przysiersk@o2.pl
strona www: spprzysiersk.edupage.org
KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO
09.04.2015Miło nam poinformować, że w obecnym roku szkolnym do etapu wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego organizowanego przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty zakwalifikowały się dwie uczennice: Marta Kruczyńska i Zofia Pieróg. Odbył się on 7 lutego w Bydgoszczy. Nasze uczennice świetnie się zaprezentowały. Zofia Pieróg uzyskała tytuł laureata, a Marta Kruczyńska —finalistki.
27 marca Zosia wraz z opiekunem panią Hanną Czarnecką-Kobus uczestniczyły w gali laureatów konkursów przedmiotowych, podczas której z rąk Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Ewy Mes oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Anny Łukaszewskiej otrzymała pamiątkową statuetkę oraz zaświadczenie dla laureatów. Gratulujemy!!!
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
09.04.201523 marca obchodziliśmy Dzień Wiosny. Wszyscy musieli ubrać się w rzeczy we wcześniej wylosowanym, wiosennym kolorze. Nawet niektórzy wychowawcy solidarnie z uczniami ubrali się we wskazany w losowaniu kolor.
O godzinie 9:10 ze względu na nie najlepszą pogodę zebraliśmy się w sali gimnastycznej. Na początku pani dyrektor Stanisława Kuffel powitała uczniów i życzyła wszystkim miłego dnia. Potem przystąpiliśmy do zawodów sportowych, które poprowadziła pani Hanna Czarnecka – Kobus. Najpierw były wyścigi rzędów dla klas IV – VI. Wśród konkurencji znalazły się: przenoszenie bazi do wazonika, omijanie kałuż, wieszanie prania czy sadzenie ziemniaków. Współzawodnictwo było bardzo wyrównane. Dwie klasy V i VI zremisowały, a klasa IV zajęła drugie miejsce. Potem do rywalizacji przystąpiły klasy I – III. Były takie same konkurencje jak dla klas starszych. W grupie młodszych dzieci pierwsze miejsce zajęła klasa III, , drugie - II i trzecie klasa I.
Następnie po przerwie o godzinie 10:05 kolorowym korowodem wyruszyliśmy w kierunku strugi, aby zatopić Marzannę.
Eliminacje szkolne BRD
27.03.2015W wyniku przeprowadzonych eliminacji poznaliśmy uczniów którzy będą nas reprezentować na zawodach gminnych Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Świekatowie.
Tabela eliminacji szkolnych: https://spprzysiersk.edupage.org/text/?text=subjects/-8&subpage=2&
TRZYMAMY KCIUKI
REPREZENTACJA SP PRZYSIERSKZAWODY GMINNE BRD
ŚWIEKATOWO 26.03.2015r.
1. M. GRACZYKOWSKA
2. J. WÓJCIK
3. D. WOŹNIAK
4. A ŻURAWSKI
DZIEŃ KOBIET I WYBÓR DZIEWCZYNY ROKU
16.03.20159 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Z tej okazji chłopcy z kl. 3 i 5 zaprezentowali krótki program artystyczny, złożyli wszystkim Paniom i Koleżankom życzenia oraz wręczyli okolicznościowe laurki. Jak co roku odbyły się też w tym dniu wybory „Dziewczyny roku”.
Wcześniej uczniowie poszczególnych klas oddali swoje głosy na kandydatki, które następnie miały rywalizować w konkursowych zmaganiach. Dziewczynki, które koledzy i koleżanki wyróżnili to: Sandra Maguda z klasy 1, Alicja Siuda z klasy 2, Natalia Woźniak z klasy 3, Zofia Pozorska z klasy 4, Katarzyna Raguza z klasy 5 oraz Weronika Kowalska z klasy 6.
Pierwsze zadanie w konkursie polegało na dokonaniu autoprezentacji. Kandydatki musiały też rozpoznać przedmioty używane w kuchni, nawlec na sznurek koraliki, przygotować kogel-mogel oraz rozpoznać kwiaty rosnące w ogrodzie i na łące. Największą trudność sprawiły dziewczynkom pytania przyrodnicze oraz dotyczące znajomości dat z kalendarza. Kandydatki zaprezentowały również przygotowaną wcześniej fotografię przedstawiającą swoją miejscowość zimą.
Uczniowie świetnie się bawili, a po imprezie mogli skosztować babeczek upieczonych przez rodziców.
W konkursie zwyciężyły: Natalia Woźniak z klasy 3 oraz Weronika Kowalska z klasy 6.
Gratulujemy!
Koncert pt. Rozrywkowe opracowania muzyki klasycznej
04.02.201530 stycznia 2015 r. gościli w naszej szkole artyści z Warszawy. Przedstawili oni program utrzymany w pogodnym nastroju. Uczniowie mogli wysłuchać klasycznych kompozycji w opracowaniu rozrywkowym oraz wysłuchać ciekawostek na temat wybitnych kompozytorów.. Zabrzmiała muzyka wielu znanych twórców m.in.: M.A. Charpentiera, J. S. Bacha, W.A. Mozarta, L. van Beethovena, G. Rossini, S. Prokofiewa.
Bezpiecznie spędzamy czas
04.02.2015W czwartek, 29 stycznia 2015 r., odbyło się spotkanie z policjantką i strażakiem. Podczas rozmowy z uczniami przypomnieli oni zasady bezpiecznego zachowania się podczas zimowych zabaw. Przestrzegali przed wchodzeniem na zamarznięte stawy, jeziora lub rzeki. Dzieci obejrzały też film pokazujący, jak nieść pomoc osobom, pod którymi załamał się lód.
W dalszej części spotkania zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie udowodnili, że wiedzą, jak zachowywać się, kiedy sami zostają w domu, a także jak bezpiecznie korzystać z Internetu.
Wszystkie te zasady zapewne przydadzą się, zwłaszcza że już wkrótce ferie zimowe.
Ćwiczą do sprawdzianu
03.02.2015W tym roku uczniowie klas szóstych jako pierwsi będą pisać nową formułę sprawdzianu. Egzamin będzie zbudowany z dwóch części. Język polski i matematyka stanowią pierwszą część, która trwać będzie 80 minut. Drugi etap to język obcy, w naszym przypadku język angielski, pisany będzie przez 45 minut.
Szóstoklasiści intensywnie przygotowują się do sprawdzianu. W ciągu obecnego roku szkolnego napisali już kilka próbnych testów przygotowanych przez wydawnictwa: Nowa Era, WSiP, Operon oraz CKE. Na początku wyniki nie były zbyt dobre, ale kolejne próby przynoszą coraz lepsze oceny. Już 1 kwietnia uczniowie VI klasy w pełni będą mogli sprawdzić swoje umiejętności.
WOJEWÓDZKI KONKURS Z JĘZYKA POLSKIEGO
03.02.2015Przed nimi trudne zadanie
Dla uczniów szkoły podstawowej organizowane są cztery konkursy Kuratora Oświaty w Bydgoszczy: z języka polskiego, matematyki, przyrody oraz języka angielskiego. Mają one trzy etapy: szkolny, rejonowy i wojewódzki. Uczniowie, którzy zostają laureatami ostatniego etapu zwalniani są z pisania odpowiedniej części sprawdzianu szóstoklasisty.
W tym roku szkolnym do etapu wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego zakwalifikowały się: Marta Kruczyńska i Zofia Pieróg. Odbędzie się on już 7 lutego w I LO w Bydgoszczy. Powodzenia!!!
Archiwum Aktualności