Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Andrzejki 25.11.2019r..
Aktualności
Andrzejki 25.11.2019r.
26.11.201940
XXII Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego
24.11.2019Dnia 20 listopada 2019r. uczennice naszej szkoły,
Karina Kowalska i Aleksandra Szpakowska, jako laureatki konkursu recytatorskiego „Poeci Kociewia”
reprezentowały powiat świecki na
XII Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego w Tczewie
w kategorii recytacje finałowe.
Karina deklamowała wiersz pt. „Pytajka”,
a Ola wiersz „Dzierzby”, oba autorstwa Romana Landowskiego.
Uczennice do recytacji konkursowych przygotowywały panie:
Lucyna Baryła i Bożena Mrozik .
I SZKOLNY KONKURS LITERACKI NA FORMĘ EPICKĄ NA DOWOLNY TEMAT
20.11.2019REGULAMIN
I. Organizator Konkursu:
Szkoła Podstawowa im. dr. Floriana Ceynowy w Przysiersku, ul. Szkolna 5,
86-122 Bukowiec tel. 52 33 227 23; E- mail: sp_przysiersk@o2.pl
II. Adresaci konkursu:
Udział w konkursie mogą wziąć wszyscy Uczniowie Szkoły Podstawowej w Przysiersku.
III. Nagrody:
- Nagrody rzeczowe za zdobycie I, II, III miejsca oraz wyróżnienia w kategoriach: klasy I-IV i V-VIII;
- Uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy i podziękowania za uczestnictwo.
IV. Czas trwania konkursu:
Konkurs trwa do 10 kwietnia 2020r .
V. Zasady konkursu:
W konkursie wziąć udział mogą uczniowie wszystkich klas. Uczestnicy piszą dowolną formę epicką (np.: baśń, opowiadanie, nowela, powieść, felieton, reportaż…).
VI. Warunki techniczne:
- Tekst musi być pisany ręcznie.
- Objętość pracy: uczniowie klas I-IV od 3 do 15 stron tekstu pisanego; uczniowie klas V-VIII od 5 do 50 stron tekstu pisanego. Krótsze oraz dłuższe prace nie będą uwzględniane w konkursie.
- Tekst może zawierać ilustracje oraz ozdobniki graficzne.
- Wszystkie prace mają być przekazane do sekretariatu szkoły w wersji papierowej. Każda praca powinna być opisana: imię i nazwisko autora, klasa, do której uczęszcza.
- Prace niespełniające warunków technicznych nie będą uwzględniane
w Konkursie.
VII. Pozostałe informacje:
1. Udział w Konkursie jest bezpłatny.
3. W Konkursie udział wezmą wyłącznie prace dotąd nigdzie niepublikowane drukiem i niebędące zwycięzcami innych konkursów.
5. Uczestnik Konkursu zgadza się na nieodpłatne wykorzystanie przez Organizatora nadesłanej pracy do celów promocyjnych, wydawniczych
i innych zgodnych z działalnością Organizatora.6. Prace przysłane na konkurs nie będą zwracane autorom.
7. Organizator nie bierze odpowiedzialności za naruszenie praw autorskich przez Uczestników Konkursu. Odpowiedzialność ta spoczywa na Uczestnikach Konkursu.
8. Rozstrzygniecie Konkursu nastąpi 19 czerwca 2020r. i dokona tego Kapituła Konkursu w składzie:
- Przewodniczący Jury – mgr Stanisława Kuffel – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Floriana Ceynowy w Przysiersku.
Członkowie:
- mgr Hanna Czarnecka – nauczyciel języka polskiego, historii, wychowania regionalnego w Szkole Podstawowej im. Floriana Ceynowy w Przysiersku;
- mgr Joanna Biniecka –nauczyciel języka polskiego, wychowania regionalnego w Szkole Podstawowej im. Floriana Ceynowy w Przysiersku;
- mgr Bożena Mrozik – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej im. Floriana Ceynowy w Przysiersku;
- mgr Małgorzata Michałkiewicz pedagog w Szkole Podstawowej im. dra Floriana Ceynowy w Przysiersku.
9. Informacje o wynikach Konkursu będą dostępne na stronie internetowej: sp_przysiersk@o2.pl
10. Zwycięzcy Konkursu oraz osoby, których prace zostaną wyróżnione będą powiadomieni telefonicznie lub pocztą elektroniczną. Pozostali uczestnicy nie będą indywidualnie powiadamiani.
11. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi w Szkole Podstawowej im. Floriana Ceynowy w Przysiersku w dniu 26.06.2020r.
12. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z organizatorami: sekretariat Szkoły: 52 33 227 23; sp_przysiersk@o2.pl.
XXV konkurs Wiedzy o Kociewiu 14.11.2019r.
14.11.2019Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii XXV konkurs Wiedzy o Kociewiu 14.11.2019r..
Już po raz dwudziesty piąty Szkoła Podstawowa w Przysiersku zorganizowała Konkurs Wiedzy o Kociewiu Mój Region – Moją Małą Ojczyzną. Tym razem wydarzenie to miało miejsce 14 listopada i połączone zostało z obchodami 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie szkoły w Przysiersku przedstawili patriotyczny program poświęcony naszej Ojczyźnie – jej trudnej historii i wartości, jakimi kierują się jej mieszkańcy.
Zaproszenie do udziału w konkursie przyjęło dziesięć drużyn z siedmiu szkół powiatu świeckiego. Konkurs, podobnie jak w latach ubiegłych, rozgrywany był na zasadach turnieju. Rywalizowały ze sobą trzyosobowe zespoły w dwóch kategoriach wiekowych: klas III-V i VI-VIII. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy na temat swojej Małej Ojczyzny m.in. na temat położenia i miast regionu, jego walorów przyrodniczych, kultury – tradycyjnego stroju i haftu, słownictwa gwarowego oraz osoby doktora Floriana Ceynowy - lekarza, publicysty, działacza społecznego. Uczestniczy przedstawili ciekawe, bogate w informacje prezentacje multimedialne pt. Moja miejscowość – 100 lat niepodległości (ucz. kl. VI-VIII) oraz prezentacje plakatów Moja miejscowość na starej fotografii (ucz. kl. III-V) wykonanych z wykorzystaniem zdjęć z rodzinnych archiwów.
Emocjonującym momentem dla wszystkich biorących udział w konkursie było ogłoszenie wyników.
W kategorii klas III-V:
I miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jeżewie,
II miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Przysiersku,
III miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Grucznie.
W kategorii klas VI-VIII:
I miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lipinkach,
II miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Przysiersku,
III miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Grucznie.
Naszą szkołę reprezentowali: Pola Kozakiewicz, Kacper Sarnowski, Maksymilian Zieliński (klasy młodsze) oraz Nicola Kozakiewicz, Małgorzata Raguza, Nikodem Siuda (klasy starsze). Opiekunem obu drużyn była pani Joanna Biniecka, prezentację przygotowali uczniowie pod kierunkiem pani Małgorzaty Pieróg. W zmaganiach udział wzięły również drużyny ze szkół w Bukowcu, Różannie oraz w Wiągu.
Za organizację konkursu odpowiedzialne były panie: Hanna Czarnecka-Kobus i Ewa Sutkowska. Oprawę muzyczną zapewnił pan Andrzej Gładkowski, opiekę informatyczną sprawował pan Mariusz Minga, dekorację sali zaprojektowała pani Dominika Faleńczyk. Konkursowi towarzyszyła wystawa Przysiersk na starej fotografii przygotowana przez panią Bożenę Mrozik.
Konkurs Wiedzy o Kociewiu został objęty patronatem honorowym: Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Marka Gralika, a także Starosty Powiatu Świeckiego Barbary Studzińskiej oraz Wójta Gminy Bukowiec Adama Licznerskiego.
W uroczystościach uczestniczyli: Starosta Powiatu Świeckiego Barbara Studzińska, Wójt Gminy Bukowiec Adam Licznerski, Sekretarz Powiatu Świeckiego Iwona Karolewska, Kierownik Zespołu Obsługi Oświaty w Urzędzie Gminy Bukowiec Grzegorz Gwizdała, Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Daniela Krzyżelewska, Kierownik Biblioteki Publicznej w Bukowcu Anna Kruczyńska, przedstawiciel Okręgowej Rady Łowieckiej w Bydgoszczy Waldemar Kawecki, Zielony Edukator Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu Marlena Wojciechowska, regionalistka - profesor Maria Pająkowska – Kensik, przedstawiciele koła łowieckiego Cis 94, nauczyciele-regionaliści ze szkół powiatu świeckiego, przedstawiciele prasy lokalnej Czasu Świecia i portalu Świecie24.
W kronice konkursu pani wizytator Daniela Krzyżelewska wpisała m.in.: Gratuluję wytrwałości, wspaniałej organizacji i pomysłowości. Dziękuję p. Dyrektor, Nauczycielom i Radzie Rodziców za działania na rzecz edukacji dzieci.
28
ZEBRANIE RODZICÓW
13.11.2019Dnia 18 listopada 2019 roku o godzinie 16:00 odbędzie się zebranie Rodziców.
Serdecznie zapraszamy
Akacemia z okazji Narodowego Święta Niepodległości 13.11.2019r.
13.11.2019Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Akacemia z okazji Narodowego Święta Niepodległości 13.11.2019r..
11
Uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego 8.11.2019r.
08.11.2019Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego 8.11.2019r..
Apel Wszystkich Świętych 31.10.2019r.
31.10.2019Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Apel Wszystkich Świętych 31.10.2019r..
Szkoła pamięta
27.10.2019Przysierska szkoła przystąpiła do akcji Szkoła pamięta zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jej celem jest uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
Nasi uczniowie troszczą się o grób patrona Floriana Ceynowy – organizatora ataku na garnizon pruski w Starogardzie Gdańskim w 1846 r. Odwiedzają groby zmarłych nauczycieli z naszej placówki oraz lokalne miejsca pamięci, np. mogiłę poległych żołnierzy z 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich w Bukowcu podczas obchodów upamiętniających wybuch II wojny światowej.
Święto Biblioteki
27.10.2019Październik jest Miesiącem Bibliotek Szkolnych i dlatego w tym miesiącu odbywa się w naszej szkole Pasowanie na czytelnika uczniów II klasy.
Tegoroczna uroczystość zorganizowana 17 X składała się z kilku części. Najpierw piąto- i ósmoklasiści zaprezentowali przedstawienie pt. „Strajk” o postaciach z bajek, które na znak protestu, że uczniowie nie czytają, postanowiły powychodzić z książek. Kolejnym punktem programu, oglądanym z wielkim zainteresowaniem, były przygotowane z wielką starannością inscenizacje wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy w wykonaniu dzieci i rodziców. Swoje aktorskie umiejętności zaprezentowali państwo Żochowscy z córką Leną, pani Agnieszka Deka z córkami oraz pani Aleksandra Tretkowska z dziećmi Agatą i Nikodemem.
Później swoje umiejętności recytacji, śpiewu oraz znajomości baśni zaprezentowali drugoklasiści. Przekonali zasiadających na widowni: pracowników bibliotek, nauczycieli, rodziców, uczniów, że są gotowi do korzystania z biblioteki – znają zasady wypożyczania i poszanowania książek, potrafią zachować się w bibliotece zgodnie z jej regulaminem.
Po uroczystym ślubowaniu pasowania dokonała dyrektor szkoły Stanisława Kuffel. Gratulacje i słowa uznania dla wiedzy drugoklasistów wyraziła też kierownik Biblioteki Publicznej w Bukowcu pani Anna Kruczyńska. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki z baśniami.
Dni muzyki
15.10.201916-17.10.2019r. będą dniami muzyki w naszej szkole. Podczas przerw śródlekcyjnych będzie odtwarzana muzyka zgodnie z propozycjami utworów poszczególnych klas. 16.10.2019r. można skorzystać – „zwolnienia z odpytek” za element muzyczny w ubiorze (koszulka/bluza/ zawieszka itp. z akcentem muzycznym) . Do 18.10.2019r. będzie aktywna „Szkolna lista przebojów” gdzie można oddać swój głos – link:
Zapraszamy do udziału i miłego spędzenia przerw.
Ogłoszenie
11.10.2019W związku z przesunięciem uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej i Pasowania na Ucznia kl.I z dnia 14.10.2019 r. na 21.10.2019 r., w dniu 14.10.2019r. odbędą się zajęcia lekcyjne według planu lekcji, zaś 21.10.2019r. będzie dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
Wycieczka do Warszawy
10.10.2019WARSZAWA 2 DNI
WARSZAWA
Świadczenia: - autokar o podwyższonym standardzie - 1 nocleg - wyżywienie (1 śniadanie+ 1obiadokolacja+obiad) - bilety wstępów do zwiedzanych obiektów - opieka pilota - bezpłatny udział 3 opiekunów
PROPONOWANY PROGRAM WYJAZDU:
Dzień I 8:00 wyjazd spod szkoły, przejazd do Warszawy. Zwiedzanie stolicy rozpoczniemy od Starego Miasta, urokliwymi uliczkami podejdziemy do murów miejskich, gdzie zobaczymy Pomnik Małego Powstańca Następnie dojdziemy na Plac Zamkowy, nad którym góruje Kolumna Zygmunta III Wazy. We wnętrzach Zamku Królewskiego zwiedzimy m.in. Apartamenty: Wielki i Królewski, Apartament Księcia Stanisława czy Nową Izbę Poselską. Krakowskim Przedmieściem przejdziemy na Plac Piłsudskiego gdzie znajduje się Pomnik Nieznanego Żołnierza. Następnym punktem wycieczki będzie Muzeum Powstania Warszawskiego. Zwiedzimy także Stadion Narodowy. ok. 20.00 -obiadokolacja, nocleg
Dzień II Po śniadaniu dalsze poznawanie Warszawy rozpoczniemy spacerem w Parku Łazienkowskim - jednym z najpiękniejszych kompleksów pałacowo-zamkowych w Europie. Będziemy tu podziwiać Pałac na Wodzie, Teatr na wyspie i barokowe pałace. Przejedziemy dzielnicą Ambasad. Zobaczymy Pałac Kultury i Nauki oraz zwiedzimy Muzeum Techniki, w którym znajduje się m.in. słynna maszyna szyfrująca - Enigma. Na zakończenie dnia odwiedzimy Cmentarz Powązkowski z Aleją Zasłużonych, z grobami wielu sławnych Polaków, ok. 18.30 powrót, zakończenie wycieczki
Cena przy 35 osobach płacących i wyjeździe z Przysierska:316 zł/os.
Cena przy 45 osobach płacących i wyjeździe z Przysierska:279 zł/os
W przypadku innej liczby uczestników bądź innego miejsca wyjazdu zapraszamy do kontaktu w celu kalkulacji ceny .
UWAGA: Program jest ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Koszt za osobę uzależniony jest od ilości osób biorących udział w wycieczce. Wejście grupy do zwiedzanych obiektów jest uzależnione od decyzji administracji danego obiektu. Kalkulacja uwzględnia ceny składowe ze stycznia 2019 roku.
ORGANIZATOR: Biuro Turystyki ACTIV Al. Powstańców Wielkopolskich 10, 85-090 Bydgoszcz tel./fax. 52/ 376-56-30 www.oferta.turystyka.pl
Dzień Chłopaka
04.10.2019Wybory Chłopaka Roku
Podobnie jak w latach ubiegłych, 1 października w naszej szkole odbyły się Wybory Chłopaka Roku 2019. Szanowne jury w składzie: pani Joanna Biniecka, pani Małgorzata Miszewska oraz Natalia Woźniak z klasy VIII (rzecznik do spraw uczniów Samorządu Uczniowskiego) oceniało przedstawicieli klas w następujących konkurencjach: pytania z wiedzy ogólnej, czytanie fragmentów lektur, scenki sytuacyjne, składanie ubrań, sznurowanie butów oraz prezentacja plakatów reklamujących nasz region. Kandydaci wykazali się wiedzą, pomysłowością oraz zręcznością. W każdej kategorii wiekowej niezbędna okazała się dogrywka. Tytuł Chłopaka Roku uzyskali: w klasach 1-3 Łukasz Jaśniewski (kl.I), w klasach 4-5 Kacper Sarnowski (kl.Vb), natomiast w klasach 6-8 Łukasz Kruczyński (kl.VIII). Po przemówieniu, Pani Dyrektor wręczyła dyplomy oraz niespodzianki przygotowane przez Radę Rodziców. Gratulujemy odwagi wszystkim kandydatom.
Klasowa zbiórka makulatury
01.10.2019
Zebranie z rodzicami
24.09.201930 września o godzinie 17.00 zapraszamy na zebranie z rodzicami.
Przebieg zebrania:
- spotkanie z wychowawcą w klasach,
- spotkanie ogólne na sali,
- sprawozdanie Rady Rodziców z działalności w roku szkolnym 2018/19,
- wybory Rady Rodziców,
- zapoznanie z planem pracy szkoły oraz z planem wychowawczo-profolaktycznym,
- dyskusja,
-sprawy różne
WITAMY NOWY ROK SZKOLNY
13.09.2019Wszystkim Uczniom, Nauczycielom oraz Pracownikom życzymy w nowym roku szkolnym 2019/2020
wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów,
wielu sukcesów i powodów do zadowolenia
Wizyta w remizie OSP w Przysiersku
16.06.2019Zasady bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy, np. w przypadku, zasłabnięcia, tonięcia przypomnieli nam strażacy z OSP Przysiersk, którzy 13 czerwca zaprosili nas do miejscowej remizy. Mogliśmy też sprawdzić swoją sprawność na torze przeszkód oraz obejrzeć wozy strażackie i sprzęt ratowniczy, a nawet przymierzyć strój strażacki. Dziękujemy!
Zwiedziliśmy Gdańsk i Gdynię
16.06.20197 czerwca 2019r. odbyła się szkolna wycieczka do Gdańska i Gdyni. Uczestniczyli w niej ósmo, siódmo i piątoklasiści.
Spotkaliśmy się o godz. 7.20 przed szkołą i po wejściu do autobusu ruszyliśmy w drogę. Po dotarciu do Gdańska i udaliśmy się na zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej. Pod opieką nauczycieli i przewodnika przez 3 godziny oglądaliśmy eksponaty dotyczące II wojny – okupacji niemieckiej i radzieckiej. Mogliśmy zobaczyć np. broń, czołgi, samoloty, przedmioty codziennego użytku, plakaty propagandowe i wiele innych. Była to pouczająca lekcja historii XX wieku.
Gdy wyszliśmy z muzeum, można było kupić sobie pamiątki w pobliskim sklepiku, a potem udaliśmy do McDonald's, aby coś zjeść. Po godzinie wyruszyliśmy do Gdyni. Gdy dotarliśmy na miejsce, zwiedziliśmy żaglowiec ,,Dar Pomorza”. W środku mogliśmy zobaczyć wyposażenie statku oraz pomieszczenia, np. kajuty, bufet, dawną kuchnię i salon itp. Potem mieliśmy czas na zakup pamiątek z Gdyni. Następnie udaliśmy się do kina Helios na film 3D ,X-Men : Mroczna Phoenix. Około godziny 18.40 wyjechaliśmy z Trójmiasta, a w Przysiersku byliśmy o godz. 20.30.
Wycieczka była udana, poszerzyliśmy swoją wiedzę, zobaczyliśmy interesujące obiekty i w sympatycznej atmosferze spędziliśmy dzień.
Patrycja i Kamila Karger
Wizyta w Schumacherze
16.06.2019W ramach przedmiotu doradztwo zawodowe poznajemy różne zawody, rozpoznajemy swoje zainteresowania i możliwości, a także poznajemy lokalne zakłady pracy. Ostatnio mieliśmy okazję zobaczyć, jak funkcjonuje zakład papierniczy Schumacher znajdujący się w Polednie. Zwiedziliśmy halę produkcyjną, laboratorium oraz biuro projektów. Dowiedzieliśmy się, jak ważną rzeczą jest też dbałość o środowisko i zachowanie standardów.
Archiwum Aktualności