Podczas zdalnego nauczania informacje będą przesyłane przede wszystkim za pomocą dziennika elektronicznego Librus, ale również poczty elektronicznej oraz Messengera.
Narzędzia wykorzystywane w czasie e-nauczania to Librus, e-podręczniki, Messenger, wordwall i inne platformy oraz komunikatory wskazane przez nauczyciela.
1. Na czas nauczania zdalnego wagi ocen pozostają bez zmian dla tych form sprawdzania wiedzy, które mogą być stosowane w nauczaniu zdalnym:
Tabela z kategoriami, sposobami sprawdzania oraz wagami.
2. Podczas zdalnego nauczania uczeń ma obowiązek wykonać w zeszycie wskazane ćwiczenia. Będą one sprawdzone po powrocie do szkoły.
3. Obowiązkiem ucznia jest też dokumentowanie swojej pracy, przechowywanie wykonanych prac, np. prezentacji, plakatów, kart pracy, itd.
3. Uczeń ma obowiązek przesłać we wskazany sposób oraz w terminie wyznaczonym przez nauczyciela prace pisemne, które zostaną ocenione zgodnie z ustalonymi kryteriami form wypowiedzi. (Obowiązują kryteria zapisane w Przedmiotowym systemie oceniania z j. polskiego dostępne na stronie internetowej szkoły). Niedotrzymanie ustalonego terminu spowoduje wpisanie w dzienniku elektronicznym znaku – 0 (niewykonanie pracy). Po dwóch tygodniach mogą zostać zamienione na – 1.
4. Prace ucznia powinny być wykonane samodzielnie. Jeżeli nauczyciel podejrzewa niesamodzielność może nie wpisać oceny. Jeżeli sytuacja będzie się powtarzać może wpisać – 1
5. Nauczyciel może przygotować test (sprawdzian) na dysku Google lub z wykorzystaniem innego narzędzia. Będzie on na ocenę. Nauczyciel powiadomi uczniów o takiej formie sprawdzania wiedzy z tygodniowym wyprzedzeniem i wyznaczy czas, w którym test (sprawdzian) należy wykonać.
6. Poprawa ocen - uczeń ma możliwość poprawienia ocen otrzymanych za zadania wykonywane w czasie e-nauczania w ciągu dwóch tygodni.