Toruń to miasto, w którym znajdziemy wiele oryginalnych i ciekawych atrakcji. 17 maja mogli przekonać się o tym uczniowie klas I-III. Swoją wycieczkę rozpoczęliśmy w Planetarium na seansie ,, Wirująca Ziemia’’. Następnie udaliśmy się na spacer wraz z panem przewodnikiem, zobaczyliśmy m.in. dom Mikołaja Kopernika, Katedrę Św. Janów, Dwór Artusa, Rynek Starego Miasta wraz z Ratuszem, Krzywą Wieżę oraz zrobiliśmy zdjęcie pod pomnikiem najsłynniejszego polskiego astronoma. Uwieńczeniem naszej wycieczki było udanie się do toruńskiego Fortu IV na warsztaty wyrabiania pierników. Po zakończonej nauce każde z uczestników otrzymało pamiątkowy dyplom Kuchcika Piernikowego. Do domów zwróciliśmy zmęczeni ale pełni niezwykłych wspomnień z nadzieją, że wrócimy do Torunia, ponieważ zostało tam jeszcze wiele do odkrycia.
Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem 2024
10.05.20249 maja uczniowie klasy 3 wzięli udział w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty, który organizowany jest przez Wydawnictwo Operon. Obejmuje on trzy główne obszary: polonistykę, matematykę oraz przyrodę. Celem sprawdzianu jest podsumowanie pierwszego etapu edukacji. W tym roku test nosił tytuł „Dzień z życia klasy III c” i sprawdzał umiejętności czytania ze zrozumieniem, uważnego słuchania, logicznego myślenia oraz wiedzy z zakresu przyrody i czytania mapy. Przed testem dzieci obejrzały film przygotowujący do pracy. Natomiast po wykonaniu zadań relaksowały się, słuchając bajki oraz spokojnej muzyki.
Wszystkim Trzecioklasistom życzymy wysokich wyników.
1
3 srebrne puchary w naszych rękach.
06.05.2024Jak co roku, 1 maja odbyła się w Bukowcu majówka sportowo-rekreacyjna. W tym roku w nowo otwartej hali widowiskowo-sportowej odbył się halowy turniej piłki nożnej dla uczniów szkół podstawowych, w którym udział wzięło 11 drużyn.
Mecze były bardzo emocjonujące, na wysokim poziomie, niejednokrotnie były bardzo widowiskowe. Szczególnie dużo emocji przyniosły rzuty karne. Na trybunach młodych zawodników dopingowali ich najbliżsi, całe rodziny. W zawodach wzięły udział 3 drużyny z naszej szkoły. Możemy pochwalić się wysokim wynikiem, ponieważ zdobyliśmy w każdej kategorii wiekowej II miejsce, tym samym przywieźliśmy do szkoły 3 srebrne puchary.
12
Święto Konstytucji 3 maja.
30.04.2024Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W poniedziałek 29 kwietnia 2024 roku w naszej Szkole odbył się uroczysty apel z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to cenna lekcja historii, podczas której nauczyciele i uczniowie obejrzeli program artystyczny w wykonaniu uczniów klasy piątej oraz trzeciej ukazujący wydarzenia naszego kraju z przeszłości. Apel rozpoczął się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. W dalszej kolejności artyści zaprezentowali widowni montaż słowno-muzyczny. Uroczystość przeplatana była patriotycznymi pieśniami wykonanymi przez szkolny chór. Po występie uczniów głos zabrała dyrektor szkoły – pani Stanisława Kuffel, która podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.
Dziewuszki i knap z naszy uczbówki gadeli po kociesku
29.04.2024W kwietniu w Centrum Kultury w Świeciu odbyły się eliminacje rejonowe
41. Konkursu ,,Recytujemy Poezję i Prozę Kociewską” im. Antoniego Górskiego. Naszą szkołę reprezentowali w kategorii recytacja Kornelia Kempińska z kl. III (przygotowana przez Panią Bożenę Mrozik), Ksawery Tomaszewski z kl. IV oraz w kategorii śpiew Liliana Bartochowski Gwizdala z kl. V (przygotowani przez Panią Joannę Biniecką i Pana Andrzeja Gładkowskiego).Do Świecia pojechaliśmy autobusem PKS, co było dla nas dodatkową atrakcją. Po przybyciu na miejsce udaliśmy się do sali kameralnej, gdzie odbywały się przesłuchania konkursowe. Czekając na swoją kolej, oglądaliśmy występy uczestników z innych szkół powiatu świeckiego. Moim zdaniem, poziom był bardzo zróżnicowany. Było widać, że niektórzy bardzo się stresują, ale każdy dał z siebie wszystko by wypaść jak najlepiej. Piosenki, wiersze były ciekawe i większość występów mi się bardzo podobała. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, nastąpiła przerwa na obrady jury, podczas której skorzystaliśmy ze słodkiego poczęstunku. Wszyscy podziwiali nasze stroje ludowe, które zebrały wiele pochwał. Mieliśmy też okazję poznać Panią Małgorzatę Połomską prowadzącą zespół ,,Świeckie Gzuby” oraz regionalistkę Panią prof. Marię Pająkowską-Kensik. Po przerwie jury ogłosiło wyniki i wręczyło nagrody zwycięzcom oraz pamiątkowe dyplomy wszystkim uczestnikom..
Udział w eliminacjach był dla nas ciekawym doświadczeniem oraz okazją do spotkania się z rówieśnikami z innych szkół. Poznaliśmy także wiele nowych utworów w gwarze kociewskiej.
Liliana Bartochowski Gwizdala, kl. V
W "TYMBARKU" chłopcy U10 i U 12 na podium w powiecie.
19.04.2024Reprezentacje naszej szkoły w kategoriach U10 oraz U12 uczestniczyły 16 i 19 kwietnia w finale powiatowym Turnieju o Puchar Tymbarku 2024, który odbył się na obiektach GOKSiR w Pruszczu Pomorskim. Pomimo nie sprzyjającej pogody na obu turniejach była super zabawa i FAIR PLAY rywalizacja. Dwie nasze reprezentacje zasłużyły na duże brawa. Chłopcy młodsi zdobyło łącznie 10 bramek, ponieśli jedną porażkę, jedno zwycięstwo i uzyskali dwa remisy. Starsi w walce o finał wojewódzki, 32 bramki… Ponieśli dwie porażki i cztery zwycięstwa. Brawo za postawę, zaangażowanie i SUPER GRANIE. Finalnie jseteśmy na trzecich miejscach. Na koniec były okrzyki, podziękowania i pamiątkowe medale.
Do zobaczenia w następnej edycji za rok.
Link do relacji foto organizatora:
8
PISANKA Z HAFTEM KOCIEWSKIM
14.04.2024Przed Wielkanocą na lekcji wychowania regionalnego klasa 6 pomagała zajączkowi zaprojektować pisankę. Uczniowie wykorzystali “Teczkę haftu kociewskiego”. Podczas zajęć dowiedzieli się, że haft został opracowany w latach 60-tych XX wieku. Dokonały tego Panie: Maria Wespa (Tczew), Małgorzata Garnysz (Pączewo). Zrekonstruowali zdobnictwo na podstawie starych: sztandarów, szat liturgicznych, skrzyń wianowych (zawierających posag od rodziców dla panny młodej, np. ręczniki, poszewki).
Szóstoklasiści najpierw przejrzeli teczkę z wzorami. Największą popularnością cieszyły się: maki, rumianki, modraki, niezapominajki, kłosy zbóż. Na jednej z prac “usiadła” nawet pszczółka. Wybrawszy wzór, dokładnie go odrysowali. Potem starannie pokolorowali. Niektórzy młodzi artyści dodali napis: Kociewie lub Przysiersk.
Kolorowe prace uczniów można zobaczyć na wystawce w szkolnej izbie regionalnej.
Stare wydanie teczki haftu z 1985 roku
Współczesne wydanie teczki
Poszukujemy z MSiT Sportowe Talenty
14.04.2024Program Sportowe Talenty jest realizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.
Jego celem jest zdiagnozowanie poziomu kondycji fizycznej dzieci w polskich szkołach oraz wyszukiwanie najbardziej utalentowanych sportowo uczniów. Fundamentem programu jest koncepcja sprawności fizycznej warunkującej zdrowie (Health Related Fitness), zaś narzędziem pozwalającym na operacjonalizację działań platforma informatyczna SportoweTalenty.pl - udostępniona nauczycielom w celu wprowadzania i monitorowania wyników pomiarów somatycznych i badań sprawnościowych przeprowadzanych podczas lekcji wychowania fizycznego.
Strona WWW programu
https://sportowetalenty.gov.pl
Informacje dla rodziców/opiekunów prawnych
Z Hobbitem tam i z powrotem.
28.03.2024Dnia 15 marca 2024 r. uczniowie naszej szkoły pojechali do Świecia na spektakl pt. “Z Hobbitem, czyli tam i z powrotem”. Przedstawienie przygotował Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa na podstawie powieści fantasy J. R. R. Tolkiena.
Na początku Gandalf i Thorin Dębowa Tarcza postanowili wyruszyć po skarb do Samotnej Góry. Czarodziej nakłonił Hobbita do wyprawy, a przywódca krasnoludów zwerbował 12 uczniów jako swoich podwładnych. Aż czworo uczniów było od nas (Łukasz Jaśniewski, Lena Żochowska, Nikodem Tretkowski, Marysia Kocikowska). Najpierw przywódca wręczył im zawieszki z imionami: Dwalin, Balin, Kili, Fili, Dori, Nori, Ori, Oin, Gloin, Bifur, Bofur, Bombur. Potem kilkakrotnie zwoływał ich, by wspólnie maszerować przez ciemną salę. Przeżyciem dla zaangażowanych nastolatków, była możliwość wejścia na scenę.
Przerażenie wśród widowni wywołały olbrzymi pająk oraz ogromny smok Smaug. Również odrażający był Golum broniący pierścienia, a aktorka wcieliła się w rolę po mistrzowsku.
Jej ruchy przypominały akrobacje cyrkowe. Bilbo z towarzyszami wędrówki spotkali również odważną elfijkę.
Tajemniczy nastrój osiągnięto przez zastosowanie mgły. Z kolei zabawny było to, że główni bohaterowie część podróży pokonali w… drewnianej beczce. Na zakończenie osiągnięto cel - odzyskano skarb.
Uczestnikom inscenizacja bardzo się spodobała, dzięki licznym zwrotom akcji, ciekawym kostiumom oraz interakcji z widownią. Uczniowie powiedzieli, że spektakl był krótki, lecz przemyślany. Zachwyciły ich gra aktorów, a także piosenka finałowa.
widzowie z kl. 5
KOLOROWE SKARPETKI i ZESPOLAKI
28.03.2024Światowy Dzień Zespołu Downa został ustanowiony w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Z tej okazji organizowane są różne wydarzenia mające na celu promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym i zwiększanie świadomości społecznej na temat trisomii 21.
To nie przypadek, że ten dzień obchodzony jest 21.03, ponieważ wada ta polega na tym, że w 21 parze chromosomów osoby z zespołem Downa zamiast dwóch, mają trzy chromosomy. Kolorowe skarpetki nie do pary to symbol niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.
W ramach tego święta nasze koleżanki (Amelia Sołtysiak, Lena Deka i Julita Kruk) przybliżyły nam problematykę związaną z tym problemem poprzez zaprezentowanie krótkiego dialogu, zawierającym najistotniejsze wiadomości. Również w klasach zostały przeprowadzone pogadanki z wychowawcami o tym, jak traktować i jak zachować się względem ludzi z Zespołem Downa.
Oczywiście tego dnia założyliśmy różnokolorowe, niedopasowane skarpety, aby podkreślić solidarność z „Zespolakami”, bo tak oni sami siebie nazywają. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
9
Liczymy z Kangurem
27.03.2024Dnia 21 marca 2024 roku w Szkole Podstawowej im. dra Floriana Ceynowy w Przysiersku odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Głównym organizatorem w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. Natomiast międzynarodowym inicjatorem jest paryskie stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontières", ustalające zadania oraz termin. Polskiej edycji patronuje Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Dzień konkursu - "Dzień Kangura" stał się w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki, tak jest również w naszej placówce. Celem imprezy było praktyczne sprawdzenie posiadanych wiadomości i umiejętności logicznego myślenia podczas rozwiązywania podanych zadań. Udział w konkursie stwarzał możliwość przeżycia pięknej przygody z matematyką. Uczniowie przygotowywali się do niego na zajęciach dodatkowych i wyrównawczych z nauczycielkami uczącymi matematyki w naszej szkole Panią mgr Ewą Sutkowską oraz Panią mgr Małgorzatą Pieróg. W klasie II i III uczniów przygotowały Pani mgr Natalia Listewnik i Pani mgr Bożena Mrozik. Matematyczki motywowały uczniów do rozwijania samodzielności, samodyscypliny, zachęcały do podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs miał charakter jednorazowego testu, trwającego 75 minut. Wszyscy uczniowie bezpośrednio po zakończeniu zmagań otrzymali upominki. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki.
Kornelia Janicka kl. 5
Marzanna odpłynęła, powitaliśmy wiosnę.
24.03.202420 marca 24 r. w środę o godzinie 12.15, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wyruszyli w kierunku pobliskiego strumyka, aby symbolicznie powitać pierwszy dzień wiosny topiąc Marzannę. Wraz z nadejściem wiosny, świętujemy zmianę pór roku i oczekujemy ciepłych, słonecznych dni. W Polsce, jak i w wielu innych krajach, istnieją tradycje związane z powitaniem tego wspaniałego czasu, a jedną z najbardziej kolorowych i radosnych, jest właśnie topienie Marzanny.
Pierwszy dzień wiosny astronomicznej, znany również jako równonoc wiosenna, jest nie tylko momentem symbolicznym, ale także dniem, w którym długość dnia i nocy stają się niemal równe, co dodatkowo podkreśla wagę tego wyjątkowego czasu.
Społeczność naszej szkoły, wykorzystując ciepły i słoneczny marcowy dzień, ruszyła wesołym korowodem w kierunku strugi. Klasa 8 niosła pięknie wykonaną Marzannę. Wolnym, spacerowym krokiem dotarliśmy do potoku. Wszyscy zgodnie pożegnali odpływającą do morza zimę. W dobrych humorach ruszyliśmy z powrotem do szkoły. Zobaczmy relację zdjęciową.
Łukasz Wójcik kl.8
7
Pierwsze zawody z awansem naszych koszykarek.
24.03.2024W szkole podstawowej w Przysiersku dnia 19.03.2024r. odbyły się zawody koszykówki w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Przyjechały do nas drużyny dziewcząt i chłopców z Bukowca.
Jako pierwsi swój mecz grali chłopacy. Rywalizowano w czterech 4 minutowych kwartach. W pierwszej pomimo zaciętej walki nikt nie długo nie trafiał do kosza. Dopiero po naszego gracza przeciwnicy trafili jeden z dwóch rzutów osobistych. W drugiej kwarcie wynik nie uległ zmianie. Trzecia odsłona to wyrównujący kosz naszych i nadzieja na dobry wynik. Jednak ostatnia kwarta to dominacja gości którzy dołożyli sześć trafień co dało ostatecznie 12 punktów. Wynik końcowy 2:13 :-(
W meczu dziewcząt na początku walka była bardzo wyrównana. Pierwsza kwarta to wynik 4:4 który utrzymał się przez całą drugą część. Ostatecznie wygrywamy dwanaście do ośmiu :-)
Dziewczyny z Przysierska uzyskały awans do etapu rejonowego.
Julita Kruk i Lena Deka
24
Drzewo, dom na skale, kamień i krzyż… rekolekcje wielkopostne
24.03.2024Tegoroczne rekolekcje prowadził brat Benedykt z zakonu franciszkanów. Przyjechał do nas z Jarocina, ale nasze tereny są mu znane ponieważ pochodzi ze Świecia.
Pierwszy dzień rekolekcji zaczęliśmy od modlitwy, a następnie z ojcem Benedyktem śpiewaliśmy i pokazywaliśmy piosenkę religijną: “Bóg jest tu, Bóg jest tam! Bóg jest w każdym z nas i w sercu Go mam”. Potem ochotnicy czytali fragment Biblii o drzewie. Rekolekcjonista rozdając uczniom kartki, wytłumaczył co mają zrobić. Potem uczestnicy rozeszli się do klas, aby narysować niezwykłe DRZEWO. Koło korzeni mieli zapisać skąd czerpią życiowe siły np. od rodziców, Boga, a w koronie wpisać jakie “owoce rodzimy” np. miłość, pomoc. Po powrocie do świetlicy pokazaliśmy nasze rysunki.
Kolejnego dnia rekolekcji również śpiewaliśmy przy akompaniamencie gitary. Czwartoklasistka przeczytała fragment Pisma Świętego o budowaniu domu na piasku lub skale. Potem podzieleni na klasy rysowaliśmy dom marzeń. Fundamentem tego budynku są: miłość, bezpieczeństwo oraz rodzina. W takim domu panuje życzliwość, szczęście, zabawa, wiara w Boga. Można też tam wypocząć i zjeść ciepły obiad. Spędzić wspólnie wolny czas. Na niektórych pracach pojawiły się także: baseny, jacuzzi, luksusowe auta. Na koniec drugiego dnia pomodliliśmy się i po błogosławieństwie poszliśmy do domów.
Ostatniego dnia rekolekcji wszyscy uczniowie po modlitwie, powtórzyli zdobyte wcześniej wiadomości. Wychowawcy rozdali swoim uczniom białe kamyki z imionami, które mają przypominać wspólne chwile spędzone z franciszkaninem. Następnie udaliśmy się do kościoła na drogę krzyżową. Uczniowie byli zaangażowani w nabożeństwo. Poszczególne klasy oraz przedszkolacy nieśli ciężki krzyż franciszkański. Piątoklasiści i Pani katechetka Małgorzata Miszewska przygotowali rozważania poszczególnych stacji Męki Pańskiej.
Naszym zdaniem rekolekcje były bardzo ciekawe, przebiegały w radosnej atmosferze, dlatego podobały się nam.
Konkurs Wiedzy o Kociewiu Mój Region – Moją Małą Ojczyzną.
11.02.2024Tuż przed Światowym Dniem Kociewia, który przypada 10 lutego po raz XXVIII, w szkole podstawowej w Przysiersku, odbył się Konkurs Wiedzy o Kociewiu Mój Region – Moją Małą Ojczyzną. Honorowym patronatem wydarzenie objęli Wójt Gminy Bukowiec oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty.
Z zaproszenia do udziału w turnieju skorzystało dziewięć drużyn z powiatu świeckiego. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych: klas III-V i VI-VIII.
Spotkanie rozpoczęło się programem artystycznym w wykonaniu uczniów przysierskiej szkoły. Później uczestnicy konkursu zaprezentowali przywiezione prace plastyczne. Młodsi – plakat pt. Popularne rośliny występujące w naszym otoczeniu, a starsi - Chroniony obiekt przyrody ożywionej lub nieożywionej występujący w najbliższej okolicy. Następnie uczniowie rozwiązali test wiadomości na temat swojej małej ojczyzny. Wykazali się dużą wiedzą na temat położenia regionu, miast, rzek znajdujących się na jego terenie, zabytków kultury, muzeów, a także obiektów przyrodniczych.
Zadania konkursowe oceniło jury w składzie: prof. Karol Mrozik z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu – Wydział Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej, Grzegorz Gwizdała Kierownik Zespołu Obsługi Oświaty Urzędu Gminy Bukowiec, Waldemar Kawecki -Sekretarz Zespołu Nadzorczo-Kontrolnego Polskiego Związku Łowieckiego w Bydgoszczy oraz Hanna Czarnecka-Kobus - nauczyciel j. polskiego, historii w szkole w Przysiersku.
W tegorocznych zmaganiach w grupie starszej I miejsce zdobyli uczniowie ze szkoły podstawowej w Grucznie, II - z Bukowca, a III – z Przysierska, w grupie klas III-V zwycięzcami zostały dzieci z Przysierska, II miejsce ze szkoły nr 8 ze Świecia, a III z Jeżewa.
Nagrody wręczyli, gratulując wysokiego poziomu wiedzy: Wójt Gminy pan Adam Licznerski oraz Dyrektor szkoły pani Stanisława Kuffel. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Przewodniczącego Komisji Oświaty Gminy Bukowiec pana Adama Czarneckiego, prof. Marii Pająkowskiej-Kensik, a także nauczycieli, dla których ważne jest przekazywanie uczniom wiedzy o własnym regionie. Konkurs przygotowała i poprowadziła pani Ewa Sutkowska.
44
Spełniły się nasze marzenia.
11.02.2024W czwartek 1 lutego 2024 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowej części naszej szkoły. Oddano do użytku nową salę gimnastyczną, dwie sale dydaktyczne
i bibliotekę.Uroczystość rozpoczęła się o godz. 12:00. Przybyli na nią Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Łukasz Schreiber, Wójt Gminy Bukowiec Adam Licznerski, Przewodniczący Rady Gminy Bukowiec Czesław Wszołek , sołtys Przysierska Rafał Żochowski, ksiądz kanonik dr Przemysław Szulc i wielu innych znakomitych gości. Jednym z ważnych punktów programu było przecięcie wstęgi i poświęcenie obiektu przez naszego proboszcza. W trakcie uroczystości wysłuchaliśmy przemówienia Dyrektor szkoły Pani Stanisławy Kuffel, posła Pana Łukasza Szraibera, pana Wójta .Uczniowie szkoły przygotowali część artystyczną. Młodzi artyści wzbudzili zachwyt u zaproszonych gości. Otrzymali głośne brawa. Dorośli mogli też przetestować sprzęt sportowy.
Myślę, że to był jeden z najlepszych i najważniejszych dni
w naszej szkole.Aleksandra Tarkowska
Relacja z wydarzenia znajduje się na stronie Gminy Bukowiec
149
Bal karnawałowy
26.01.2024W dniu 22.01.2024 roku w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Do południa na balu przebierańców bawili się młodsi uczniowie z kl. I-III. Natomiast starsze klasy IV-VIII uczestniczyły w dyskotece od godz. 15:30 do 17:30.
Świetlicę pięknie przystrojono balonami, serpentynami i własnoręcznie wykonanymi papierowymi gwiazdami. Uczestnicy mieli oryginalne pomysły na stroje karnawałowe. Nie zabrakło piłkarzy, teletubisiów, kowboja, diabła oraz innych ciekawych przebrań inspirowanych bajkami lub filmami. Dyskoteka rozpoczęła się głośną, dynamiczną muzyką, dlatego od razu każdy wyszedł na parkiet. Do zabawy zachęcało trzech didżejów z kl. VII.
W czasie imprezy odbyły się również konkursy, a śmiechu było przy nich co nie miara. Bal umilony został również słodkim poczęstunkiem. Dzieci przyniosły swoje ulubione przekąski, słodycze, zaś napoje ufundowała Rada Rodziców. DZIĘKUJEMY!
Czas na wspólnej zabawie bardzo szybko minął. Bal bardzo mi się podobał. Myślę, że większość ma podobne zdanie. Zachęcam Wszystkich do udziału w kolejnych imprezach. Nie pożałujecie!
Piotr Janicki kl. VI
46
Świąteczne życzenia.
21.12.2023Aniołowie, aniołowie biali,
o! przyświećcie blaskiem skrzydeł swoich,
by do Pana trafił ten zgubiony
i ten, co się oczu podnieść boi,
i ten, który bez nadziei czeka,
i ten rycerz w rozszarpanej zbroi,
by jak człowiek szedł do Boga-Człowieka,
aniołowie, aniołowie biali.
Niech przywołane słowa młodego poety, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, pomagają nam rozświetlić ciemne czasy i odnaleźć odwagę i siły w codziennych zmaganiach.
Życzę Wam, Drodzy Uczniowie, Waszym Rodzicom i Bliskim, a także Nauczycielom i całej Społeczności Szkolnej, żeby trzepot anielskich skrzydeł wlewał w nasze serca gorącą wiarę, w to, że Boże Narodzenie zwiastuje radość i pokój, nadzieję że Boża Dziecina zostanie z nami, żeby nam każdy dzień błogosławić i miłość, która z nich wszystkich jest największa, bo wypływa z nieogarnionej Bożej miłości.
Stanisława Kuffel
Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Floriana Ceynowy w Przysiersku
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Wszystkie