Poznawaliśmy walory Borów Tucholskich
9 kwietnia br., po raz drugi, odwiedziła nas pani Marlena Wojciechowska – edukator Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Opowiedziała nam tym razem o bliskich nam Borach Tucholskich, czyli borach sosnowych, które są światowym dziedzictwem UNESCO i największym kompleksem borów sosnowych w Polsce. Mówiła też, że sosny w różnych regionach Polski są inne i nie wyglądają zupełnie tak samo jak w Borach Tucholskich. Opowiedziała nam o tym, że obszary leśne różnią się drzewostanem, mogą to być np. buczyny, grądy, olsy, bory sosnowe lub łęgi. Dowiedzieliśmy się również, że granicy Borów Tucholskich nie da się ściśle ustalić. W pewnym uproszczeniu można powiedzieć, że są to tereny w dorzeczu Wdy oraz środkowej i górnej Brdy.
Pani wymieniła formy ochrony przyrody na tym terenie: rezerwat biosfery, park narodowy, park krajobrazowy, obszar Natura 2000 oraz leśny kompleks promocyjny. Dowiedzieliśmy się
Liga Zadaniowa 2018
7 kwietnia br. piątka uczniów klasy VII reprezentowało szkołę na ostatnim już spotkaniu w konkursie
matematycznym pod patronatem kujawsko-pomorskiego Kuratora Oświaty „Liga
zadaniowa”. Byli to Zosia Delatowska, Szymon Dembiński, Mateusz Dudkowski, Julia Patrycja Karger i Zosia Pozorska. W konkursie brało udział na szczeblu rejonowym tylko pięć szkół podstawowych z powiatu świeckiego, w tym nasza;-) Podczas spotkań zbierane są punkty, dające wejście do etapu wojewódzkiego, a w końcowym efekcie nawet tytuł laureata. Tytuł ten zwalnia z pisania części matematycznej egzaminu ósmoklasisty i oczywiście zapewniia ocenę celującą z matematyki. Uczniami opiekuje się pani Małgorzata Pieróg.
Założyliśmy osiedle domków jednorodzinnych
W piątek 06.04.2018 r. spotkaliśmy się z myśliwym z Koła Łowieckiego nr 94 Cis ze Świecia – Sebastianem Grabowskim. Pan Sebastian spotkał się z uczniami klasy piątej i opowiedział im, że teraz jest czas, kiedy ptaki szukają schronienia, by założyć rodzinę i następnie złożyć jaja. Oznajmił nam, że przywiózł siedem budek lęgowych, które powiesimy na terenie ogrodu szkolnego.
Pani Ewa Sutkowska zaprowadziła nas przed szkołę, na teren ogrodu. Razem z panem Grabowskim wybieraliśmy odpowiednie miejsca na powieszenie nie za dużych, zielonych budek lęgowych. Każda budka została powieszona na innym wysokim drzewie. Uczniowie klasy V zostali podzieleni na kilka grup, których zadaniem będzie obserwacja domków i ich przyszłych użytkowników.
Rekolekcje wielkopostne 26-28.03.2018r.
Zmiany w planie lekcji i dowozach uczniów w czasie rekolekcji wielkopostnych
26 -28 marca 2018 roku
Poniedziałek : 26 marca 2018 r.:
Przywóz wszystkich uczniów na godzinę 7:30; Rekolekcje dla wszystkich uczniów –od godz 8:00 do godz 10 :00/ wyjazd do teatru 9:50/ Odwóz po przyje
Wybory Dziewczyny Roku 2018
Wybory Dziewczyny Roku 2018
Za nami kolejna edycja konkursu na Dziewczynę Roku. W tegorocznym turnieju, rozgrywanym w dwóch kategoriach wiekowych, wzięło udział osiem kandydatek. W każdej konkurencji dziewczęta wykazały się różnymi umiejętnościami. Po autoprezentacji, uczestniczki udzielały odpowiedzi na pytania, następnie pakowały prezenty, nawlekały makaron na sznurek. Natomiast w ostatniej konkurencji do naszych kandydatek dołączyły wybrane koleżanki z ich klas w celu wzięcia udziału w wyzwaniach zespołowych, którymi były: pisana sztafeta dla starszych uczestniczek oraz dla klas 1-3 sztafeta z szarfą. Dodatkowo każda z dziewczyn otrzymała notę za przygotowaną wcześniej pracę, którymi były: ramka w klasach 1-3 oraz brelok w klasach 4-7. W obu kategoriach wiekowych niezbędna była dogrywka. Jury w składzie p. Lucyna Baryła, p. Ewa Sutkowska oraz J
XXIV edycja Konkursu Wiedzy o Kociewiu Mój Region – Moją Małą Ojczyzną.
XXIV edycja Konkursu Wiedzy o Kociewiu Mój Region – Moją Małą Ojczyzną.
Konkurs odbędzie się 14. 05 2018 r. o godzinie 9.00.
Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o regionie, jego kulturze i tradycjach wśród uczniów szkół podstawowych.
W konkursie rozgrywanym na zasadach turnieju wezmą udział 3–osobowe reprezentacje ze szkół podstawowych z terenu Kociewia (powiatu świeckiego, starogardzkiego i tczewskiego)w dwóch kategoriach wiekowych klas: I-III i IV-VII.
Finał powiatowy koszykówki chłopców - SP7 Świecie 28.02.2018r.
Reprezentacja chłopców po zwycięstwie w zawodach gminnych z SP Bukowiec 18:8 zagrała w finale powiatowym w Świeciu. Zawody zostały rozegrane w SP7 28 lutego 2018r. Niestety pewność siebie i dobra gra z Bukowca nie znalazły odzwierciedlenia w Świeciu. Pierwsze spotkanie z SP Pruszcz to przede wszystkim brak skuteczności obu stron. Niestety to chłopcy z Pruszcza wykazali się odrobinę "pewniejszą ręką" wygrywając nieznacznie 4:2. Spotkanie z SP Lniano zaczynamy przestraszeni i nagle przegrywając już 2:13 przeciwnik opada z sił a my nabieramy pewności. W dwie minuty doprowadzamy wynik do końcowego stanu 10:15 i pozostaje tylko niedostyt że mecz trwał tak krótko. Ostatnie spotkanie z SP1 to rywalizacja w której końcowi zwycięzcy turnieju nie dają nam możliwości nawiązania walki wygrywając 8:36. Pomino trzech porażek nabieramy doświadczenia i z czwartym miejscem w powiecie wracamy do domu. Ser
„Kiermasz wypieków”
„Kiermasz wypieków”
8 lutego z okazji Tłustego Czwartku, Samorząd Uczniowski zorganizował „Kiermasz Wypieków”. Przygotowane przez uczniów smakołyki „rozeszły” się w mgnieniu oka. Wszyscy bardzo chwalili domowe wypieki.
WALENTYNKI
6 oraz 7 lutego w naszej szkole działała poczta walentynkowa. Bardzo dużo uczniów skorzystało z możliwości przesłania kartki swojej sympatii, koledze czy też koleżance. Na twarzach adresatów pojawiały się szerokie uśmiechy. Poza pocztą, każda klasa została też udekorowana symbolami Dnia Zakochanych.
Terminarz planowanych wydarzeń w miesiącu styczniu 2018r.
Terminarz planowanych wydarzeń w miesiącu styczniu 2018r.
13 stycznia 2018r.- Bal karnawałowy organizowany przez Radę Rodziców
15 stycznia 2018r. - godz. 16:00 w świetlicy wiejskiej- Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka
18 stycznia 2018r. – Bal karnawałowy dla uczniów:
15:00
Finał akcji „Góra Grosza”
Od 27.11.12 do 14.12.12 uczniowie naszej szkoły włączyli się w zbieranie funduszy na „Górę Grosza”. Była to już 18 edycja tej akcji charytatywnej, z której to zebrane pieniądze przeznaczane są na dzieci nie mieszkające ze swoimi rodzicami. Zbieranie monet, szczególnie tych o najmniejszym nominale, ma na celu pokazanie, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Uczniowie nie zawiedli, każdy przyniósł tyle, ile mógł – w myśl zasady: Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie. Po komisyjnym liczeniu, zebrane fundusze zostały spakowane oraz przekazane na pocztę. Poniżej znajduje się tabelka, prezentująca wartości pieniędzy zebranych przez poszczególne klasy. Wielkie brawa dla tych, którzy włączyli się w zbiórkę.
Spotkanie z myśliwym
Dnia 4 stycznia 2018 roku odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z myśliwym KOŁA ŁOWIECKIEGO NR 24 „CIS” Panem Sebastianem Grabowskim. Zgodnie z planem współpracy tematem spotkania było „Ptactwo zimujące w Polsce”. Chociaż tegoroczna zima jest bardzo łagodna to i tak uczniowie, podczas spotkania, uzupełnili swoją wiedzę dotyczącą:
Życzenia Świąteczne 2017
Aby Święta Bożego Narodzenia
były czasem spokoju, duchowego ubogacenia
i umocnienia, dającego radość,
pokój i nadzieję.
Niech nowonarodzony Jezus
obdarza wszelkimi łaskami i błogosławieństwem.Wesołych Świąt!
życzą
Dyrektor,
Grono Pedagogiczne
oraz Pracownicy
Szkoły Podstawowej im. dra Floriana Ceynowy
Teatr Baj Pomorski - Opowieść wigilijna
19 grudnia 2017 roku uczniowie klas IV-VII wybrali się na wycieczkę do Torunia, do Teatru Baj Pomorski na Opowieść wigilijną. Bohaterem sztuka był Ebenezer Srooge, który nie lubił świąt Bożego Narodzenia, ale po spotkaniu z duchami świąt Bożego Narodzenia zmienił swoje nastawienie do nich. Przemyślał wszystko i stwierdził, że warto w czas świąteczny być radosnym. Ze skąpca stał się dobrym człowiekiem. Podarował swojemu pracownikowi pieniądze na leczenie jego syna oraz prezent dla jego rodziny. W sztuce pojawiły się ciekawe rekwizyty, stroje, dekoracje i efekty specjalne. Sztuka podobała nam się, szczególnie możliwość zobaczenia ciekawej gry aktorskiej.
”Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”
”Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”
Konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, właśnie został rozstrzygnięty. Z pośród wielu kolorowych kart komisja (w składzie: p. Milena Piotrowska, p. Ewa Sutkowska oraz p. Małgorzata Miszewska) pierwszą nagrodę przyznała Magdalenie Duszyńskiej (klasa IIIb), drugą Natalii Marchlewskiej (klasa IIIa), natomiast trzecią Laurze Jędrzejczyk. Poza tym wyróżnieni zostali: Sandra Maguda, Monika Leszczyńska, Jakub Pawlikowski, Marcel Ruszkowski, Alicja Siuda oraz Nikodem Siuda. Nagrody pocieszenia otrzymali: Aleksandra Szpakowska, Jagoda Ziółkowska, Agnieszka Hajduk, Sandra Rybacka, Marcel Rybacki oraz Arkadiusz Nowacki. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom gratulujemy.
Finał powiatowy siatkówki chłopców - Lniano 14.12.2017r.
Reprezentacja chłopców naszej szkoły po zwycięstwie w zawodach gminnych uczestniczyła 14.12.2107r. w finale powiatowym siatkówki w Lnianie. Uczestnikami zawodów były szkoły z Lniana, Gruczna, Osia i Przysierska. W wyniku losowania rozgrywaliśmy mecz otwarcia z SP Gruczno. Pierwsze spotkanie pokazało nasze małe doświadcze i na skutek braku opanowania emocji w kluczowych momentach przegrywamy w dwóch setach rozgrywanych do 15pkt stosunkiem 11-15 i 13-15. Kolejne spotkanie w turnieju z SP Osie po szczególnie zaciętym drugim secie wygrywamy po tie breaku. Wyniki poszczególnych partii to 6-15, 16-14 i 15-14. Ostatni mecz turnieju rozegraliśmy z gospodarzem i ubiegłorocznym mistrzem powiatu SP Lniano. Gospodarze turnieju prezentowali zdecydowanie wyższy poziom umiejętności od pozostałych uczestników. W tej rywalizacji ulegliśmy przegrywając w dwóch se
Godzina Kodowania 4 - 10 grudnia 2017 r.
Zachęcamy do udziału w projekcie Godzina Kodowania (The Hour of Code), organizowanego w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej 4 - 10 grudnia 2017 r. (Computer Science Education Week, USA). Jest to największa inicjatywa edukacyjna w historii, adresowana do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce. Ta inicjatywa nie jest ograniczona tylko do szkół, może w niej brać udział każdy, w każdym wieku. Do tego nie jest potrzebne żadne przygotowanie informatyczne, czy też w zakresie programowania. Zapraszamy do udziału:-)
Podsumowanie programuMyśliwi-Dzieciom, Dzieci-Zwierzętom
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Bydgoszczy zaprosił przedstawicieli naszej szkoły na uroczystość podsumowania kolejnej edycji programu edukacji przyrodniczo-ekologiczno-łowieckiej Myśliwi-Dzieciom, Dzieci-Zwierzętom realizowanego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
Spotkanie z pisarzem - panem Arkadiuszem Niemirskim
Spotkanie z pisarzem - panem Arkadiuszem Niemirskim.
13.11.2017r. uczniowie klasy piątej i szóstej mieli okazję uczestniczyć z niecodziennym spotkaniu z pisarzem panem Arkadiuszem Niemirskim. Odbyło się ono w sali konferencyjnej Gminnej Biblioteki Publicznej w Bukowcu z inicjatywy pani kierownik Anny Kruczyńskiej, a poprowadziła je pani Katarzyna Gwizdała.
- liczba odwiedzin: 1051712
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Kalendarz
- sty
- 15
- Konkurs plastyczny ,, Kartka dla Wiktorii’
- 15.-24.01.
- Aktualności
- sty
- 15
- Wycieczka na spektakl teatralny ,, Śnieżka’’
- 15.-23.01.
- Aktualności
- sty
- 10
- Koszulki na pamiatkę
- 10.-17.01.
- Aktualności
- sty
- 03
- Jasełka 2024
- 03.01.2025
- Aktualności
- 2024
- gru
- 20
- Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice i Nauczyciele.
- 20.12.-05.01.
- Aktualności
Galeria zdjęć
brak danychMapa