XXII edycja Konkursu Wiedzy o Kociewiu Mój Region – Moją Małą Ojczyzną.
XXII edycja Konkursu Wiedzy o Kociewiu Mój Region – Moją Małą Ojczyzną. Konkurs odbędzie się 09. 05 2016 r. o godzinie 9.00.
Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o regionie, jego kulturze i tradycjach wśród uczniów szkół podstawowych.
W konkursie rozgrywanym na zasadach turnieju wezmą udział 3–osobowe reprezentacje ze szkół podstawowych z terenu Kociewia (powiatu świeckiego, starogardzkiego i tczewskiego)w dwóch kategoriach wiekowych klas: I-III i IV-VI.
Drzwi otwarte dla rodziców
Zapraszamy na drzwi otwarte dla rodziców uczniów klas I - VI, które odbędą się 16 marca 2016r. od godziny 1500 do 1600.
DZIEŃ KOBIET
8 marca chłopcy z klasy VI i V przygotowali miłą niespodziankę dla wszystkich pań i dziewczynek. Był to montaż słowno – muzyczny poświęcony kobietom. Jak zawsze chór szkolny uświetnił przekaz słowny chłopców pięknymi piosenkami z repertuaru znanych wykonawców. Między innymi piosenką Jerzego Połomskiego „Bo z dziewczynami”, zespołu Ich troje – „Kochać kobiety”. Kasia Raguza zaśpiewała solo piosenkę z repertuaru Alicji Majewskiej - „ Być kobietą”. Hitem jednak była piosenka w wykonaniu grupy chłopców z klas V i VI „Będziesz moją damą”, którą śpiewał Marek Grechuta. Na koniec wszyscy chłopcy zaśpiewali paniom i koleżankom „Sto lat”.
APEL
22.02.2016r. odbył się apel pt. Historia języka polskiego. Apel ten przygotowali uczniowie klasy V. Prezentacja mówiła o tym, jak powstał i rozwijał się język polski oraz skąd mamy w nim zapożyczone słowa.
Później rozegrany został turniej ortograficzny pomiędzy klasą szóstą i piątą. Konkurs przygotowała pani Hanna CzarneckaKobus, a w jury zasiadały: pani dyrektor Stanisława Kuffel i pani pedagog Małgorzata Michałkiewicz. Każdą klasę podzielono na dwie grupy, więc w sumie rywalizowały ze sobą cztery drużyny. Zadania były różnorodne (teksty z lukami, rebusy, krzyżówki, zagadki i dotyczyły różnych zasad ortograficznych. Niektóre wykonywane były indywidualnie, a inne zespołowo.
WALENTYNKI
Zazwyczaj w walentynki wysyłamy listy, okolicznościowe kartki do swojej sympatii. W naszej szkole co roku z tej okazji działa poczta walentynkowa. Wybrani uczniowie wcielają się w role listonosza i roznoszą listy, które wcześniej wrzucili inni do specjalnie przygotowanej skrzynki. W tym roku skrzynka wypełniła się po brzegi.
Koncert
12 lutego w naszej szkole odbył się koncert pt. Zaczarowany świat operetki, zaczarowany świat musicali. W koncercie wystąpili: Eugeniusz Chudak-Morzuchowski, który grał na fortepianie oraz prowadził koncert, Joanna Dubiela - sopran, Mirosław Starz - tenor i Mariusz Szczepanowski - bas. Artyści przedstawili utrzymany w pogodnym nastroju program. Wykonali znane arie z musicali i operetek np. z Barona cygańskiego, Hrabiny Maricy, Człowieka z La Manchy, Skrzypka na dachu, Wesołej wdówki. Na koniec koncertu widzowie mieli też okazję wysłuchać piosenkę z filmu Król lew oraz utwór Alleluja Leonarda Cohena. Dzięki artystom uczniowie mogliśmy przyjemnie spędzić piątkowy poranek.
W czwartek, 4 lutego, uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w przedstawieniu pt. „Opowieści Robotów" przygotowanym przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Odbyło się ono w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu.
Artyści zaproponowali widzom podróż na koniec znanego wszechświata, a nawet jeszcze dalej… Sztuka była zabawna odwoływała się do znanych motywów z lektur i filmów. Pokazywała też jak być Człowiekiem a nie robotem.
Bal karnawałowy
Jak karnawał, to zabawa! 3 lutego uczniowie naszej szkoły bawili się na dorocznym balu przebierańców. Specjalnie na tę okazję przygotowali oryginalne, bardzo pomysłowe, kolorowe stroje. Była okazja do tańców z koleżankami i kolegami ale również do wspólnych zabaw. Nauczyciele zaproponowali dzieciom: paradę karnawałową, taniec kotylionowy, taniec z balonami, taniec z miotłą - konkursy z nagrodami, które dostarczyły wiele emocji i uciechy.
Dzień Babci i Dziadka
„To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz, co najważniejsze, ciasteczka”.
Rudolph Giuliani
Dzień Babci i Dziadka to szczególny dzień, w którym wnuczęta wyrażają wdzięczność swoim Babciom i Dziadkom za trud, poświęcenie, miłość i pomoc w ich wychowaniu. W naszej szkole uroczystość z okazji święta Babci i Dziadka odbyła się 14 stycznia. Zaproszonych gości witały dzieci w strojach kociewskich wręczając kwiatki z życzeniami. Zebranych, uroczyście powitała Pani Dyrektor Stanisława Kuffel. Część artystyczną rozpoczęli najmłodsi uczniowie z klasy Ia i Ib, którzy prezentowali wierszyki i piosenki. Dzieci z klasy II w humorystyczny sposób inscenizowały wiersze Jana Brzechwy, a trzecioklasiści przedstawili „Bajkowy ambaras”. Wiele radości i uśmiechu wyw
ZEBRANIE Z RODZICAMI
Zapraszamy na zebranie z rodzicami, które odbędzie się w środę 13 stycznia 2016r. o godzinie 1630.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Zapraszamy na spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka, które odbędzie się 14 stycznia 2016r. o godzinie 1600.
Pyszna lekcja
W ramach zajęć wychowania regionalnego klasa szósta postanowiła przygotować pierniki według tradycyjnej receptury. Pod koniec listopada uczniowie pod czujnym okiem pani dyrektor Stanisławy Kuffel przygotowali ciasto. Musiało ono trzy tygodnie poleżakować. Po upływie tego czasu można było przystąpić do rozwałkowywania, wycinania, pieczenia, a następnie dekorowania pysznych ciasteczek. Wspaniały aromat roznosił się po całej szkole.
Mikołajkowe niespodzianki
W naszej szkole już 4 grudnia obchodziliśmy mikołajki. Tego dnia uczniowie ubrali się w czerwone rzeczy, a na głowy założyli czerwone, mikołajowe czapeczki, oczywiście po to, aby uniknąć pytania przez nauczycieli.
KONKURS RECYTATORSKI „POECI Z KOCIEWIA”
W sali lustrzanej OKSiR w Świeciu, dnia 5 listopada 2015 r., odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski „Poeci z Kociewia”. Konkurs został zorganizowany przez Szkoły Katolickie w Świeciu. W zmaganiach uczestniczyli uczniowie z Gruczna, Czapel, Jeżewa, Wiąga, Lniana, Przysierska i ze Świecia. Na scenie wystąpiło trzydziestu dziewięciu recytatorów ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, a recytację wierszy oceniało profesjonalne jury. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Laura Jędrzejczyk z kl. II, Katarzyna Raguza z kl. VI i Kacper Ratkowski z kl. VI. Laura recytowała wiersz Magdaleny Rajewskiej „Gdyby w Tczewie mieszkał smok”, Kasia „Balladę o jesionie” Jana Majewskiego, a Kacper wiersz księdza Franciszka Kameckiego „Kantyk ociemniałego”.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Dnia 5 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości. Uczniowie klasy V, odświetnie ubrani, przypomnieli zebranym wydarzenia z historii Polski. Chór szkolny wykonał piękne pieśni patriotyczne. Hasłem przewodnim uroczystości były słowa wypowiedziane przez Józefa Piłsudskiego „Być zwyciężonym i nie ulec, to zwycięstwo”. Apel przygotowali pani Ewa Sutkowska i pan Andrzej Gładkowski.
APEL Z OKAZJI WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I DNIA ZADUSZNEGO
Listopad to miesiąc, w którym częściej myślimy o naszych bliskich, którzy odeszli już z tego świata. W naszej szkole odbył sie apel z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Uczniowie z klasy IV i V odczytali teksty z Pisma Świętego mówiące o tajemnicy śmierci i radości zmartwychwstania. Recytowali wiersze pozostawione przez św. Teresę i św. Franciszka. Słuchacze usłyszeli wybrane fragmenty Katechizmu Kościoła Katolickiego mówiące o przejściu człowieka do wieczności. Apel wprowadził nas w listopadowy nastrój zamyślenia i refleksji nad sobą i swoim życiem.
- liczba odwiedzin: 1051766
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Kalendarz
- sty
- 15
- Konkurs plastyczny ,, Kartka dla Wiktorii’
- 15.-24.01.
- Aktualności
- sty
- 15
- Wycieczka na spektakl teatralny ,, Śnieżka’’
- 15.-23.01.
- Aktualności
- sty
- 10
- Koszulki na pamiatkę
- 10.-17.01.
- Aktualności
- sty
- 03
- Jasełka 2024
- 03.01.2025
- Aktualności
- 2024
- gru
- 20
- Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice i Nauczyciele.
- 20.12.-05.01.
- Aktualności
Galeria zdjęć
brak danychMapa