Szkoła pamięta
Przysierska szkoła przystąpiła do akcji Szkoła pamięta zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jej celem jest uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
Święto Biblioteki
Październik jest Miesiącem Bibliotek Szkolnych i dlatego w tym miesiącu odbywa się w naszej szkole Pasowanie na czytelnika uczniów II klasy.
Tegoroczna uroczystość zorganizowana 17 X składała się z kilku części. Najpierw piąto- i ósmoklasiści zaprezentowali przedstawienie pt. „Strajk” o postaciach z bajek, które na znak protestu, że uczniowie nie czytają, postanowiły powychodzić z książek. Kolejnym punktem programu, oglądanym z wielkim zainteresowaniem, były przygotowane z wielką starannością inscenizacje wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy w wykonaniu dzieci i rodziców. Swoje aktorskie umiejętności zaprezentowali państwo Żochowscy z córką Leną, pani Agnieszka Deka z córkami oraz pani Aleksandra Tretkowska z dziećmi Agatą i Nikodemem.
Dni muzyki
16-17.10.2019r. będą dniami muzyki w naszej szkole. Podczas przerw śródlekcyjnych będzie odtwarzana muzyka zgodnie z propozycjami utworów poszczególnych klas. 16.10.2019r. można skorzystać – „zwolnienia z odpytek” za element muzyczny w ubiorze (koszulka/bluza/ zawieszka itp. z akcentem muzycznym) . Do 18.10.2019r. będzie aktywna „Szkolna lista przebojów” gdzie można oddać swój głos – link:
Ogłoszenie
W związku z przesunięciem uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej i Pasowania na Ucznia kl.I z dnia 14.10.2019 r. na 21.10.2019 r., w dniu 14.10.2019r. odbędą się zajęcia lekcyjne według planu lekcji, zaś 21.10.2019r. będzie dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
Wycieczka do Warszawy
WARSZAWA 2 DNI
WARSZAWA
Świadczenia: - autokar o podwyższonym standardzie - 1 nocleg - wyżywienie (1 śniadanie+ 1obiadokolacja+obiad) - bilety wstępów do zwiedzanych obiektów - opieka pilota - bezpłatny udział 3 opiekunów
PROPONOWANY PROGRAM WYJAZDU:
Dzień I 8:00 wyjazd spod szkoły, przejazd do Warszawy. Zwiedzanie stolicy rozpoczniemy od Starego Miasta, urokliwymi uliczkami podejdziemy do murów miejskich, gdzie zobaczymy Pomnik Małego Powstańca Następnie dojdziemy na Plac Zamkowy, nad którym góruje Kolumna Zygmunta III Wazy. We wnętrzach Zamku Królewskiego zwiedzimy m.in. Apartamenty: Wielki i Królewski, Apartament Księcia Stanisława czy Nową Izbę Poselską. Krakowskim Przedmieściem przejdziemy na Plac Piłsudskiego gdzie znajduje się Pomnik Nieznanego Żołnierza. Następnym punktem wycieczki będzie Muzeum Powstania Warszawskiego. Zwiedzimy także Stadion Narodowy. ok. 20.00 -obiad
Dzień Chłopaka
Wybory Chłopaka Roku
Podobnie jak w latach ubiegłych, 1 października w naszej szkole odbyły się Wybory Chłopaka Roku 2019. Szanowne jury w składzie: pani Joanna Biniecka, pani Małgorzata Miszewska oraz Natalia Woźniak z klasy VIII (rzecznik do spraw uczniów Samorządu Uczniowskiego) oceniało przedstawicieli klas w następujących konkurencjach: pytania z wiedzy ogólnej, czytanie fragmentów lektur, scenki sytuacyjne, składanie ubrań, sznurowanie butów oraz prezentacja plakatów reklamujących nasz region. Kandydaci wykazali się wiedzą, pomysłowością oraz zręcznością. W każdej kategorii wiekowej niezbędna okazała się dogrywka. Tytuł Chłopaka Roku uzyskali: w klasach 1-3 Łukasz Jaśniewski (kl.I), w klasach 4-5 Kacper Sarnowski (kl.Vb), natomiast w klasach 6-8 Łukasz Kruczyński (kl.VIII). Po przemówieniu, Pani Dyrektor wręczyła dyplomy oraz niespodzianki przygotowane przez Radę Rodziców.
Zebranie z rodzicami
30 września o godzinie 17.00 zapraszamy na zebranie z rodzicami.
Przebieg zebrania:
- spotkanie z wychowawcą w klasach,
- spotkanie ogólne na sali,
- sprawozdanie Rady Rodziców z działalności w roku szkolnym 2018/19,
- wybory Rady Rodziców,
- zapoznanie z planem pracy szkoły oraz z planem wychowawczo-profolaktycznym,
WITAMY NOWY ROK SZKOLNY
Wszystkim Uczniom, Nauczycielom oraz Pracownikom życzymy w nowym roku szkolnym 2019/2020
wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów,
wielu sukcesów i powodów do zadowolenia
Wizyta w remizie OSP w Przysiersku
Zasady bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy, np. w przypadku, zasłabnięcia, tonięcia przypomnieli nam strażacy z OSP Przysiersk, którzy 13 czerwca zaprosili nas do miejscowej remizy. Mogliśmy też sprawdzić swoją sprawność na torze przeszkód oraz obejrzeć wozy strażackie i sprzęt ratowniczy, a nawet przymierzyć strój strażacki. Dziękujemy!
Zwiedziliśmy Gdańsk i Gdynię
7 czerwca 2019r. odbyła się szkolna wycieczka do Gdańska i Gdyni. Uczestniczyli w niej ósmo, siódmo i piątoklasiści.
Spotkaliśmy się o godz. 7.20 przed szkołą i po wejściu do autobusu ruszyliśmy w drogę. Po dotarciu do Gdańska i udaliśmy się na zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej. Pod opieką nauczycieli i przewodnika przez 3 godziny oglądaliśmy eksponaty dotyczące II wojny – okupacji niemieckiej i radzieckiej. Mogliśmy zobaczyć np. broń, czołgi, samoloty, przedmioty codziennego użytku, plakaty propagandowe i wiele innych. Była to pouczająca lekcja historii XX wieku.
Wizyta w Schumacherze
W ramach przedmiotu doradztwo zawodowe poznajemy różne zawody, rozpoznajemy swoje zainteresowania i możliwości, a także poznajemy lokalne zakłady pracy. Ostatnio mieliśmy okazję zobaczyć, jak funkcjonuje zakład papierniczy Schumacher znajdujący się w Polednie. Zwiedziliśmy halę produkcyjną, laboratorium oraz biuro projektów. Dowiedzieliśmy się, jak ważną rzeczą jest też dbałość o środowisko i zachowanie standardów.
Uhonorowano zdolnych uczniów naszej gminy
Jak co roku, w czerwcu, odbyła się Promocja uczniów zdolnych Gminy Bukowiec.W tym roku uroczystość ubogacił autorski występ okolicznościowy uczniów naszej szkoły.
Wśród laureatów znaleźli się: Zofia Pozorska, Nicola Kozakiewicz, Nikodem Siuda, Natalia Stencel, Małgorzata Raguza i Maksymilian Zieliński, czyli uczniowie, którzy nie tylko uzyskują wysokie oceny z przedmiotów szkolnych, ale również angażują się w prace na rzecz szkoły oraz reprezentują ją w różnorodnych konkursach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Bieg Ratowniczy
6 czerwca 2019 roku uczniowie z klasy ósmej: Zofia Pozorska, Zofia Delatowska, Natalia Maguda oraz Szymon Dembiński, wzięli udział w drużynowym konkursie, który nosił nazwę Bieg Ratowniczy. Konkurs zorganizowało 2 Liceum Ogólnokształcące w Świeciu przy współpracy z Ośrodkiem Wypoczynkowym nad jeziorem Deczno. Wszystkie zadania odbywały się właśnie na terenie tego ośrodka, w różnych lokalizacjach tak, aby drużyny nie widziały się nawzajem.
Dzień Dziecka na sportowo
03.06.2019r. w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Dziecka oraz Dnia Sportu. Kiedy o godzinie 9.15 zadzwonił dzwonek, wszyscy nauczyciele wraz z uczniami zebrali się na dworze, przed szkołą. Jako pierwsza głos zabrała pani dyrektor Stanisława Kuffel. W imieniu nauczycieli, rady rodziców oraz pracowników szkoły złożyła wszystkim dzieciom życzenia, po czym przedstawiła plan świętowania naszego dnia.
Wspomnienie o Dyrektorze Kazimierzu Czerwińskim
Kazimierz Antoni Czerwiński urodził się 17 września 1947 r. w Gródku. Tam też ukończył szkołę podstawową w 1961 r. Naukę kontynuował w Liceum Pedagogicznym w Tucholi w latach 1961-1967. Pierwszą pracę podjął w Osiu, gdzie zatrudniony był 30 kwietnia 1968r. Obowiązkową w czasie PRL-u służbę wojskową odbył w Przasnyszu
Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II
W tym roku przypadała 99. rocznica urodzin Jana Pawła II, papieża, biskupa Rzymu oraz Suwerena Państwa Watykańskiego.
Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach, a zmarł 2 kwietnia 2005 roku w Watykanie. Z okazji rocznicy urodzin odbył się Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. Zorganizowano go w Szkole Podstawowej w Grucznie noszącej imię tego wielkiego Polaka.
Konkurs Ekologiczny Jestem Młodym Ekologiem
Już od kilkunastu lat Szkoła Podstawowa w Lipinkach wraz z Nadleśnictwem Dąbrowa i Osie oraz Wdeckim Parkiem Krajobrazowym organizuje konkurs ekologiczny o zasięgu wojewódzkim. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem Ochrona zagrożonych gatunków w Borach Tucholskich.. W jego ramach odbył się konkurs literacki na limeryk.
Wycieczka do Malborka i Kwidzyna
Wycieczka do Malborka i Kwidzyna
Pod koniec maja b.r. wyruszyliśmy (kl. 4a, 4b, kilku piątoklasistów) na wycieczkę, do bardzo sławnego zamku, który znajduje się w Malborku, zwiedzając znajdujący się po drodze Kwidzyn.
Wszyscy spotkaliśmy się o godz. 7:45 w szkole i po wejściu do autobusu pojechaliśmy w stronę celu wycieczki. Dojechaliśmy punktualnie o godz. 10:00, po czym udaliśmy się w stronę zamkowego dziedzińca. Obejrzeliśmy tam zabytkowe armaty, które wykorzystywali Krzyżacy w czasie wojny. Z wysokiego balkonu obejrzeliśmy gdaniszcze (średniowieczna toaleta). Potem udaliśmy się do pięknej gotyckiej katedry, w której mogliśmy zobaczyć jak ludzie w średniowieczu chowali możnych rycerzy oraz innych bogatych mieszkańców. Następnie udaliśmy się do sklepu, aby chętne osoby mogły zakupić pamiątki.
Konkurs czytelniczy "Igraszki z lekturą"
Konkurs czytelniczy "Igraszki z lekturą"
15 maja 2019r. uczniowie klasy I oraz II wzięli udział w konkursie czytelniczym „Igraszki z lekturą” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Błądzimiu. Klasę I reprezentowali – Lena Deka i Kacper Siuda, a klasę II – Aleksandra Szpakowska i Agata Tretkowska. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością lektur . W wyniku konkursowych zmagań obie drużyny zajęły III miejsce w swoich kategoriach. Do konkursu uczniów przygotowywały: pani Bożena Mrozik (kl.I) i pani Lucyna Baryła (kl.II). W nagrodę dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, statuetki i książki. Gratulujemy!
- liczba odwiedzin: 1082189
Godziny dzwonków
Niedziela 27.04.2025Galeria zdjęć
brak danychMapa