Dzień Dziecka na sportowo
03.06.2019r. w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Dziecka oraz Dnia Sportu. Kiedy o godzinie 9.15 zadzwonił dzwonek, wszyscy nauczyciele wraz z uczniami zebrali się na dworze, przed szkołą. Jako pierwsza głos zabrała pani dyrektor Stanisława Kuffel. W imieniu nauczycieli, rady rodziców oraz pracowników szkoły złożyła wszystkim dzieciom życzenia, po czym przedstawiła plan świętowania naszego dnia.
Wspomnienie o Dyrektorze Kazimierzu Czerwińskim
Kazimierz Antoni Czerwiński urodził się 17 września 1947 r. w Gródku. Tam też ukończył szkołę podstawową w 1961 r. Naukę kontynuował w Liceum Pedagogicznym w Tucholi w latach 1961-1967. Pierwszą pracę podjął w Osiu, gdzie zatrudniony był 30 kwietnia 1968r. Obowiązkową w czasie PRL-u służbę wojskową odbył w Przasnyszu
Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II
W tym roku przypadała 99. rocznica urodzin Jana Pawła II, papieża, biskupa Rzymu oraz Suwerena Państwa Watykańskiego.
Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach, a zmarł 2 kwietnia 2005 roku w Watykanie. Z okazji rocznicy urodzin odbył się Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. Zorganizowano go w Szkole Podstawowej w Grucznie noszącej imię tego wielkiego Polaka.
Konkurs Ekologiczny Jestem Młodym Ekologiem
Już od kilkunastu lat Szkoła Podstawowa w Lipinkach wraz z Nadleśnictwem Dąbrowa i Osie oraz Wdeckim Parkiem Krajobrazowym organizuje konkurs ekologiczny o zasięgu wojewódzkim. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem Ochrona zagrożonych gatunków w Borach Tucholskich.. W jego ramach odbył się konkurs literacki na limeryk.
Wycieczka do Malborka i Kwidzyna
Wycieczka do Malborka i Kwidzyna
Pod koniec maja b.r. wyruszyliśmy (kl. 4a, 4b, kilku piątoklasistów) na wycieczkę, do bardzo sławnego zamku, który znajduje się w Malborku, zwiedzając znajdujący się po drodze Kwidzyn.
Wszyscy spotkaliśmy się o godz. 7:45 w szkole i po wejściu do autobusu pojechaliśmy w stronę celu wycieczki. Dojechaliśmy punktualnie o godz. 10:00, po czym udaliśmy się w stronę zamkowego dziedzińca. Obejrzeliśmy tam zabytkowe armaty, które wykorzystywali Krzyżacy w czasie wojny. Z wysokiego balkonu obejrzeliśmy gdaniszcze (średniowieczna toaleta). Potem udaliśmy się do pięknej gotyckiej katedry, w której mogliśmy zobaczyć jak ludzie w średniowieczu chowali możnych rycerzy oraz innych bogatych mieszkańców. Następnie udaliśmy się do sklepu, aby chętne osoby mogły zakupić pamiątki.
Konkurs czytelniczy "Igraszki z lekturą"
Konkurs czytelniczy "Igraszki z lekturą"
15 maja 2019r. uczniowie klasy I oraz II wzięli udział w konkursie czytelniczym „Igraszki z lekturą” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Błądzimiu. Klasę I reprezentowali – Lena Deka i Kacper Siuda, a klasę II – Aleksandra Szpakowska i Agata Tretkowska. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością lektur . W wyniku konkursowych zmagań obie drużyny zajęły III miejsce w swoich kategoriach. Do konkursu uczniów przygotowywały: pani Bożena Mrozik (kl.I) i pani Lucyna Baryła (kl.II). W nagrodę dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, statuetki i książki. Gratulujemy!
Szanowni Rodzice i Uczniowie
Szkoły Podstawowej im. dra Floriana Ceynowy w Przysiersku!
Informuję, że 18 kwietnia 2019r. w szkole podstawowej w Przysiersku została odwołana akcja strajkowa Nauczycieli.
Od dnia 24 kwietnia 2019r. zajęcia dydaktyczne będą odbywać się zgodnie z planem.
24 IV 2019r. zapraszam wszystkich Uczniów do szkoły.
Strajk nauczycieli
Szanowni Państwo!
W związku z podjęciem akcji strajkowej przez nauczycieli Szkoły Podstawowej im. dra Floriana Ceynowy w Przysiersku od 15 kwietnia 2019 r. wystąpi problem z zapewnieniem opieki nad uczniami, dlatego uprzejmie proszę (w miarę możliwości) o nieprzysyłanie dzieci do szkoły od 15 kwietnia 2019 r.
Wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni
Dnia 23 marca 2019 roku odbyła się wycieczka do Teatru Muzycznego w Gdyni na musical pt. Piotruś Pan. Organizatorem wyjazdu była pani polonistka Joanna Biniecka. Wśród uczestników wycieczki byli uczniowie naszej szkoły z klas IV-VI, oraz Gimnazjaliści z Korytowa.
O godzinie 7.15 spotkaliśmy się wszyscy (łącznie 80 osób) na dworcu PKP w Laskowicach. Punktualnie o godzinie 7.40 wyruszyliśmy pociągiem w stronę Gdyni. Dla niektórych uczniów była to pierwsza podróż pociągiem. O godzinie 9.10 dotarliśmy do celu. Pierwszym punktem naszej wyprawy był pomnik ludzi wysiedlonych mieszkańców miasta w czasie II wojny światowej. Następnie udaliśmy się cała grupą na ul. Starowiejską pod pomnik Antoniego Abrahama- wielkiego patrioty, wzorowego obywatela miasta Gdyni. Zwiedziliśmy również muzeum miasta , w którym widzieliśmy portrety ważnych osobistości miasta, stare eksponaty użytku codziennego np. s
XXV edycja Konkursu Wiedzy o Kociewiu Mój Region – Moją Małą Ojczyzną.
Zapraszamy do udziału
w XXV edycji Konkursu Wiedzy o Kociewiu Mój Region – Moją Małą Ojczyzną. Konkurs odbędzie się 10. 05. 2019 r. o godzinie 9.00. Patronatem honorowym konkurs objęli: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pan Piotr Całbecki, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Pan Marek Gralik, Starosta Powiatu Świeckiego Pani Barbara Studzińska oraz Wójt Gminy Bukowiec Pan Adam Licznerski.
Konkurs Wiedzy o Kociewiu dla KLAS II-IV
Konkurs Wiedzy o Kociewiu dla KLAS II-IV
Po raz czwarty zapraszamy do udziału w Konkursie Wiedzy o Kociewiu Mój Region – Moją Małą Ojczyzną również uczniów z klas II-IV. Konkurs odbędzie się 10.05. 2019 r. o godzinie 9.00.
Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowania własnym regionem.
Dziewczyny Roku 2019
Wieloletnią tradycją szkoły w Przysiersku jest wybór Chłopaka i Dziewczyny Roku. Chłopaka Roku wybieramy we wrześniu, a Dziewczynę Roku w marcu, z okazji Dnia Kobiet. Z okazji tego święta chłopcy zaśpiewali paniom i dziewczętom Sto lat, złożyli życzenia oraz wręczyli paniom nauczycielkom laurki.
Potem odbył się konkurs. Przedstawicielki poszczególnych klas rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych o miano Dziewczyny Roku 2019r. Prowadzący konkurs pani Milena Piotrowska i pan Mariusz Minga przygotowali pięć konkurencji. Pierwsze punkty kandydatki otrzymały za umiejętność przedstawienia się (kl. I-V) i wypowiedź na temat wskazanej sytuacji (VI-VIII). Później dziewczynki odpowiadały na pytania związane z różnymi przedmiotami szkolnymi, zaśpiewały piosenki oraz popisywały się skokami przez skakankę. Punktowane były również, i to bardzo wysoko, filmiki z życzeniami dla kobiet przygotowane
Rekolekcje wielkopostne
Tegoroczne rekolekcje wielkopostne odbyły się w innym terminie niż w poprzednich latach. Rozpoczęły się już w środę popielcową. 6 i 7 marca spotkania miały miejsce w naszej szkole, 8 marca - w kościele.
Pierwszego dnia rekolekcje zaczęły się o godzinie 8:00. Klasy od V do VIII rozpoczęły je od wykonania zadań grupowych. Utworzono trzy grupy: teatralną, dziennikarską i plastyczną. Teatralna swoją pracę rozpoczęła od przygotowania analizy tekstu przypowieści biblijnych, które miała zaprezentować pozostałym uczniom. Następnie zaczęła próby. Grupa dziennikarska podzieliła się na dwa zespoły, których zadaniem było przeprowadzenie wywiadów na temat wiary w Boga. Zespół plastyczny również podzielił się na mniejsze grupy. Każda z nich przygotowywała kolorowy plakat. Po wykonaniu tych projektów starsze klasy udały się do sali gimnastycznej, gdzie ks. Łukasz Wisiecki rozmawiał z nimi i opowiad
REKOLEKCJE
Od 6 do 8 marca odbędą się rekolekcje szkolne.
- W środę i czwartek od godz. 8.00 do 10.30 zajęcia rekolekcyjne odbędą się w szkole.
Ok. 10.30 powrót uczniów do domu.
- W piątek od godz. 8.00 do 10.30 - w kościele.
Ok. 10.30 powrót uczniów do domu (uczniowie dojeżdżający wracają o godz. 11.10).
Dziennikarz nie ma wiedzieć, ale ma się dowiedzieć — wyniki konkursu dziennikarskiego
W tym roku szkolnym I Liceum Ogólnokształcące im. Floriana Ceynowy w Świeciu zorganizowało III Powiatowy Konkurs Dziennikarski. Uczniowie naszej szkoły również wzięli w nim udział.
Głównym celem konkursu było napisanie felietonu, artykułu lub reportażu pod tytułem ,,Tego jeszcze nie wiecie..." Prace miały nawiązywać do tematyki społecznej, politycznej lub kulturalnej związanej z regionem uczestników. Próbę napisania takiego tekstu w naszej szkole podjęły dziewczęta z kółka dziennikarskiego. Na początku dowiadywałyśmy się, co to jest felieton i jak go napisać. Zdobywałyśmy nowe informacje. Prace miały zostać wysłane do 4.02.2019r. Do konkursu zakwalifikowały się prace Zofii Pozorskiej, Patrycji Karger i Zuzanny Flisek. 27 lutego 2019r. pod opieką pani Hanny Czarneckiej - Kobus pojechałyśmy na rozstrzygnięcie konkursu. Na początku mile nas powitano. Następnie pani redaktor Agata Kozicka
Potyczki z językiem polskim
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzony jest 21 lutego. W naszej szkole obchodziliśmy go trochę później, bo 27 lutego.
Tego dnia lekcje toczyły się jak zwykle, ale pomiędzy nimi odbył się konkurs na temat wiedzy z języka polskiego. Wzięli w nim udział uczniowie z klas 4-8. Klasa czwarta A, czyli Pola Kozakiewicz i Maksymilian Zieliński konkurowali z zespołem z klasy czwartej B w składzie: Amelia Mrozńska i Kacper Sarnowski. Klasę piątą reprezentowały: Kornelia Siarkiewicz-Hoszowska oraz Magdalena Skrabulska, które stoczyły pojedynek z Nicolą Kozakiewicz i Nikodemem Siudą, przedstawicielami klasy VI. Uczniów klasy siódmej reprezentowały: Natalia Woźniak i Kamila Karger, a ich przeciwniczkami były uczennice z klasy ósmej: Zofia Delatowska oraz Bartosz Kurtys.
Konkurencje z jakimi musieli zmierzyć się uczniowie zatytułowano: Dykcja, Przysłowia, Składnia, Części mowy oraz Kaligra
Cymbały — instrument wirtuozowski
Trzy razy w roku do naszej szkoły przyjeżdżają bardzo uzdolnieni artyści z Agencji Artystycznej Promocja. Tym razem bardzo nas zaskoczyli, ponieważ przygotowali występ, który prezentował grę na cymbałach. Koncert nosił tytuł ,,Cymbały - instrument wirtuozowski”. Warto dodać, że cymbały to instrument strunowy, pochodzący z grupy chordofonów, czyli instrumentów muzycznych uderzanych ręcznie pałeczkami.
Artyści postanowili przedstawić ten niecodzienny koncert, ponieważ niezwykłość instrumentu, jakim są cymbały wypływa z faktu, że jest w ogóle mało znany w Polsce i Europie Zachodniej, chociaż echa tego instrumentu odnajdujemy w ,,Panu Tadeuszu” - w koncercie Jankiela.
Jedynie na Białorusi jest inaczej. Dzięki Josifowi Żynowiczowi i założonej przez niego szkole gry, cymbały stały się wirtuozowskim, klasycznym i znanym instrumentem. Na Białorusi odbywają się również międzynarodowe ko
Walentynkowy konkurs recytatorski
W tym roku nasza szkoła otrzymała zaproszenie na II Powiatowy Konkurs Recytatorski, który odbył się 15 lutego 2019 r. o godz. 10.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącym w Świeciu. Konkurs został zorganizowany dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz III klas gimnazjów i wszystkich klas szkół ponadgimnazjalnych powiatu świeckiego. Konkurs zatytułowany był Walentynkowy Wiersz o Miłości.
Celem tego konkursu było upowszechnianie twórczości o tematyce miłosnej. Doskonalenie umiejętności pięknego operowania słowem i umiejętności recytatorskich oraz zdrowa rywalizacja w przyjaznej atmosferze. Z naszej szkoły chęć udziału w konkursie zadeklarowały dwie uczennice z klasy VII: Zuzanna Flisek i Kamila Karger. Najpierw uczennice musiały wybrać wiersz o tematyce miłosnej. Zuzanna Flisek zdecydowała się na wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pt. Rozmowa liryczna, natomiast Kamila K
W walentynkowych rytmach
14 lutego 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy walentynki. Tego dnia odbył się też bal karnawałowy.
Jak co roku ubraliśmy się w czerwone ubrania, a szkoła była udekorowana sercami. Właśnie w tym dniu zakochanych przedstawiciele samorządu uczniowskiego roznosili pocztę walentynkową.
Wcześniej przez kilka dni na korytarzu stała skrzynka, do której każdy mógł wrzucić walentynkę dla swojej sympatii lub przyjaciela. Przy okazji wcielenia się przedstawicielek samorządu w walentynkowych listonoszy, wszystkim wręczono lizaki w kształcie serduszek oraz papierowe serca do przylepienia.
Dalszą częścią walentynek dla chętnych mógł być bal karnawałowy. Odbył się on dla klas młodszych, czyli 1-3 oraz starszych 4-8. Dekoracje sali gimnastycznej i muzykę, zawdzięczamy klasie 8 oraz niektórym osobom z klasy 6 i 7, które bardzo zaangażowały się w przygotowania. Bal dla młodszych odbył się od g
ZEBRANIE Z RODZICAMI - LIBRUS - TEL. KOM.
Zapraszamy na zebranie z rodzicami dotyczące:
dziennika elektronicznego LIBRUS posiadania telefonów komórkowych przez uczniówktóre odbędzie się 18 stycznia 2019r. (poniedziałek) o godzinie 1630.
- liczba odwiedzin: 1051721
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Kalendarz
- sty
- 15
- Konkurs plastyczny ,, Kartka dla Wiktorii’
- 15.-24.01.
- Aktualności
- sty
- 15
- Wycieczka na spektakl teatralny ,, Śnieżka’’
- 15.-23.01.
- Aktualności
- sty
- 10
- Koszulki na pamiatkę
- 10.-17.01.
- Aktualności
- sty
- 03
- Jasełka 2024
- 03.01.2025
- Aktualności
- 2024
- gru
- 20
- Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice i Nauczyciele.
- 20.12.-05.01.
- Aktualności
Galeria zdjęć
brak danychMapa