WITAMY NOWY ROK SZKOLNY
3 września zapraszamy uczniów i rodziców na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
- 7.45 zbiórka przed szkołą i przejście do kościoła pw. św. Wawrzyńca w Przysiersku na uroczystą Mszę Świętą;
- 8.00 Msza Św.;
- 9.00 spotkanie w szkole z dyrekcją, gronem pedagogicznym, a następnie z wychowawcą klasy;
Wakacyjny PiKnik w Bukowcu i w SP w Przysiersku
W ostatni poniedziałek czerwca radio PiK wybrało się do Gminy Bukowiec w powiecie świeckim. To tutaj w XIX wieku żył i pracował się sławny badacz folkloru, Florian Ceynowa. Poznali kociewskie zwyczaje w SP w Przysiersku, dowiedzieli się co to "Kantyczka" i które Koło Gospodyń Wiejskich przyrządza najlepszą lokalną potrawę. Zajrzeli nad jezioro w Branicy i przekonali się, że na safari wcale nie trzeba udawać się do Afryki. Relacjonowała Monika Siwak-Waloszewska.
Morze, góry, las i rzeka, wszystko to już na nas czeka...
Wszystkich Nauczycielom,
Pracownikom, Uczniom i Rodzicom życzymy:
miłego i bezpiecznego odpoczynku,
udanych wyjazdów,
spotkań z ciekawymi ludźmi
oraz mile spędzonego czasu,
pełnego słońca i radosnych przygód
KONKURS CZYTELNICZY "Znam baśnie H. Ch. Andersena"
Odbył się po raz czternasty w Szkole Podstawowej w Bukowcu. Rozgrywany był na zasadach turnieju, w którym wzięły udział trzy trzyosobowe drużyny, z dwóch klas czwartych z Bukowca oraz nasz zespół w składzie: Agnieszka Hajduk, Magdalena Skraburska, Małgorzata Raguza.
Po obejrzeniu inscenizacji Królowej Śniegu, uczennice przystąpiły do wykonywania zadań m.in. rozwiązywały test, rozpoznawały ilustracje, rekwizyty, odpowiadały na pytania dotyczące biografii Andersena, odczytały cytaty i rozpoznawały, skąd pochodzą. Wykazały się dobrą znajomością baśni oraz życiorysu pisarza i ostatecznie zajęły II miejsce.
KONKURS PLASTYCZNY I RECYTATORSKI POEZJI I PROZY KSIĘDZA JANA TWARDOWSKIEGO
30 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej w Różannie odbył się konkurs recytatorski poświęcony wierszom księdza Jana Twardowskiego. Tego dnia również wręczono nagrody za prace plastyczny. Goście, uczniowie i nauczyciele uczestniczyli także w obchodach Dniu Patrona. Cała uroczystość zaczęła się powitaniem przez panią dyrektor Halinę Garczewską wszystkich przybyłych na konkurs i ich opiekunów.
KLAUZULA INFORMACYJNA - RODO
Na podstawie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, s.1), zwanego jako ,,RODO” udostępniam klauzulę informacyjną.
ZASADY ŚWIADCZENIA „DOBRY START”
ZASADY ŚWIADCZENIA „DOBRY START”
1. Świadczenie „Dobry Start” przysługuje na wniosek, raz w roku, w związku z rozpoczęciem roku szkolnego do ukończenia: a. przez dziecko lub osobę uczącą się 20. roku życia b. przez dziecko lub osobę uczącą się 24. roku życia – w przypadku niepełnosprawnych dzieci lub osób uczących.
Dzień Rodziny i Dzień Dziecka
W poniedziałek, 11 czerwca 2018r. w naszej szkole odbyły się dwie uroczystości: Dzień Rodziny połączony z Dniem Dziecka. Licznie przybyłych gości przywitała Pani Dyrektor Stanisława Kuffel, która złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia. Następnie uczniowie poszczególnych klas wystąpili przed swoimi rodzicami. Pełni zaangażowania recytowali wiersze, odgrywali śmieszne scenki, śpiewali piosenki oraz zaprezentowali umiejętności taneczne. W ten sposób wyrazili miłość, szacunek i wdzięczność za trud wychowania. Na twarzach rodziców dało się zauważyć uśmiech, a także łzy wzruszenia.
Lekcja zdrowia
12 czerwca uczniowie klas I – III wzięli udział w warsztatach edukacji żywieniowej pt. „Lekcja zdrowia”. Warsztaty były finansowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oddział w Bydgoszczy, a realizatorem był Instytut Eligo z Gdyni.
Zajęcia trwały dwie godziny lekcyjne. W czasie pierwszej części warsztatów - teoretycznej uczniowie zapoznali się z piramidą zdrowego żywienia. Poznali pięć zasad dbania o siebie. Dowiedzieli się także, w jaki sposób jedzenie wpływa na ich zdrowie i co należy jeść, aby dostarczyć organizmowi potrzebnych witamin. Wiele emocji wzbudziło komponowanie zdrowego posiłku przed meczem dla naszej kadry narodowej piłkarzy. W rolę trenera, asystenta i piłkarzy wcielili się uczniowie.
Liga Zadaniowa 2018 - podsumowanie
W naszym rejonie w konkursie startowało 54 uczniów klas 5, 6, 7 szkół podstawowych i 2 gimnazjalnych. Byli to uczniowie SP1, SP3, SP8, Szkół Katolickich ze Świecia oraz uczniowie ze szkół podstawowych z Drzycimia, Przysierska i Terespola.
Największym sukcesem jest dwójka laureatów z klas 7 SP8 - Natalia Sampławska i Sławomir Haber.
W minioną sobotę nagrody i dyplomy za wysokie wyniki w tym konkursie odebrali również:
Za II miejsce
Adam Malecha klasa VII (Zespół Placówek Oświatowych w Drzycimiu),
Konrad Malinowski II klasa gimnazjum (Szkoły Katolickie w Świeciu).
Za III miejsce
Marcelina Gładek II klasa gimnazjum (SP8),
Robert Raniszewski klasa VII (SP1)
Agnieszka Kosińska klasa VI (SP1)
Klaudia Dudzińska klasa VI (SP1)
Kornelia Galanty klasa VI (SP8)
Wyróżnienia otrzymali
Jan Faloron - Pamuła, Bartosz Kukliński, Maciej Raniszewski wszyscy z VI klasy SP1, oraz M
Wycieczka do Biskupina
5 czerwca uczniowie klas I-III wyjechali na jednodniową wycieczkę do Biskupina. Po przyjeździe na miejsce odbyli rejs statkiem „Diabeł Wenecki” po Jeziorze Biskupińskim. Następnie wraz z przewodnikiem zwiedzali rezerwat archeologiczny. Dzieci poznały zwyczaje żyjących tu kiedyś ludzi, ich pracę i rzemiosło. Zobaczyły również rośliny, które były uprawiane w dawnych czasach.
Konkurs czytelniczy
15 maja uczniowie klasy I oraz IIIa wzięli udział w konkursie czytelniczym „Igraszki z lekturą”organizowanym przez SP w Błądzimiu. Reprezentantkami klasy I były Agata Tretkowska i Aleksandra Szpakowska. Klasę IIIa reprezentowały - Natalia Marchlewska i Pola Kozakiewicz.
Konkurs składał się z dwóch etapów. Najpierw uczestnicy musieli indywidualnie rozwiązać test dotyczący znajomości lektur, później drużyny z klas pierwszych układały i kolorowały puzzle - ilustrację fragmentu jednej z lektur. Należało też zapisać tytuł i autora książki, z której pochodziła ułożona ilustracja. Drużyny z klas trzecich odgadywały kalambury dotyczące lektur oraz rozwiązywały zagadki i rebusy.
XXIV Konkurs Wiedzy o Kociewiu już za nami.
W tegorocznej edycji uczestniczyło osiem drużyn. Trzy konkurowały w kategorii klas I-III oraz pięć w kategorii klas IV-VII. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy na temat swojej Małej Ojczyzny. Przedstawili ciekawe, bogate w informacje prezentacje multimedialne pt. Na tropach przyrody – ciekawe obszary i obiekty przyrodnicze na Kociewiu (ucz. kl. IV-VII) oraz prezentacje plakatów Rośliny chronione na Kociewiu (ucz. kl. I-III), dobrze też poradzili sobie z zadaniami testowymi. Konkurs był również okazją do wymiany doświadczeń wśród nauczycieli regionalistów – opiekunów zespołów reprezentujących poszczególne szkoły.
Uczciliśmy rocznicę Konstytucji 3 maja
W tym roku przypada 227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Polska ustawa zasadnicza była pierwszym tego typu dokumentem w Europie, a drugim na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych).
Z tej okazji uczniowie klasy VII pod kierunkiem pani Małgorzaty Pieróg przygotowali apel. Przedstawili historię tego wydarzenia, a także utwory literackie do niego nawiązujące m.in. fragment Pana Tadeusza. O oprawę muzyczną zadbał chór szkolny, który przy akompaniamencie pana Andrzeja Gładkowskiego, wykonał kilka podniosłych utworów.
Nasza planeta też ma swoje święto
Dzień Ziemi - znany jest też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi.
22 kwietnia prowadzone są corocznie akcje, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje.
IX Konkurs Biblijny
21 kwietnia 2018 r. odbył się finał IX Konkursu Biblijnego organizowanego przez Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Dzieło Biblijne Diecezji Pelplińskiej, odbywającego się pod patronatem kuratorów oświaty województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Konkurs składał sie z trzech etapów: szkolnego (7 grudnia 2017r), rejonowego (27 lutego 2018r.) oraz finału, który odbył sie na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach i został zorganizowany przez parafię Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela .
Uczniowie zmagali się z testem sprawdzającym znajomość fragmentów Biblii poświęconych braterstwu. Naszą szkołę reprezentowali Natalia Stencel, która uzyskała tytuł finalistki i Nikodem Siuda, który został laureatem. Uczniów do konkursu przygotowała pani katechetka — Małgorzata Miszewka. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Konkurs Jestem Młodym Przyrodnikiem
Dnia 20 kwietnia br. drużyna w składzie: Nicola Kozakiewicz, Alicja Siuda, Nikodem Siuda wraz z opiekunem panią Ewą Sutkowską udała się na konkurs ekologiczny do Lipinek. XVIII edycja konkursu „Jestem Młodym Przyrodnikiem” przebiegała pod hasłem „ Na wycieczkę w Bory Tucholskie”. Została zorganizowana przez Szkołę Podstawową im. Przyjaciół Borów Tucholskich w Lipinkach wraz z Nadleśnictwami Dąbrowa i Osie oraz Wdeckim Parkiem Krajobrazowym.
W konkursie wzięły udział 32 drużyny z 19 szkół w kategorii klas III-IV, V-VII oraz 2 drużyny Nieprzetartego Szlaku. Test składał się z dwudziestu zadań. Przede wszystkim były to zadania otwarte. W kategorii, w której wzięliśmy udział przyznano trzy miejsca i jedno wyróżnienia. Niestety, mimo że solidnie się przygotowywaliśmy, nie udało nam się zdobyć premiowanego miejsca. Może w przyszłym roku...
Odwiedziliśmy Ośrodek Edukacji Ekologicznej
17.04.2018 r. uczniowie klasy V i VI wzięli udział w wycieczce do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu. Wycieczkę ufundowali myśliwi z Koła Łowieckiego nr 94 Cis ze Świecia.
Na miejscu czekał na nas mały poczęstunek w formie kiełbasek z ogniska, bułek i soczków. Każdy uczestnik piekł kiełbaskę samodzielnie. Po zjedzeniu smacznego posiłku podzielono nas na dwie grupy. Klasa V poszła z panem leśniczym, a klasa VI z panią — edukatorem z ośrodka. Najpierw udaliśmy się do kwater z dzikami. Na miejscu zobaczyliśmy młodego dzika i lochę Basię. Pani opowiedziała nam, dlaczego się tam znalazły, czy wrócą jeszcze do lasu, czym są karmione i jak powinniśmy zachowywać się, gdy spotkamy je w lesie.
Po obejrzeniu dzików przenieśliśmy się do kwater z danielami, sarną i lochą Wandzią. Tutaj pani również opowiedziała o zwyczajach oglądanych zwierząt, a my obserwowaliśmy ich zachowanie.
Szóstoklasiści sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności
13.04.2018 r. był ważnym dniem dla uczniów klasy szóstej. Wyróżniali się tego dnia eleganckim strojem, ponieważ bardzo poważnie postanowili podejść do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Szóstoklasisty. Przygotowało go Wydawnictwo OPERON. We wszystkich szkołach w Polsce uczniowie przystąpili do niego tego samego dnia. Uczestnictwo w programie miało umożliwić uczniom rzetelne sprawdzenie wiedzy i przygotowanie do rozpoczęcia kolejnego etapu kształcenia oraz zmotywowanie ich do nauki przed egzaminem po klasie ósmej, który będzie przepustką do wybranej szkoły średniej.
Pierwsza część sprawdzianu zaczęła się o godzinie 9:15. Składała się z czternastu zadań z języka polskiego i trzynastu z matematyki. Na początku pani Ewa Sutkowska wyjaśniła uczniom zasady pisania testu, po czym uczniowie przeczytali instrukcję, a następnie przystąpili do wykonywania zadań zamkniętych i otwartych. Na napisanie
Turniej ortograficzny
10. 04. 2018 r. odbył się turniej ortograficzny. W tym wydarzeniu wzięli udział uczniowie z klasy piątej i szóstej. Obydwie klasy zostały podzielone na cztery zespoły. Gdy wszyscy uczniowie zasiedli przy stolikach, pani rozdała nam numerki, konieczne przy rozgrywaniu niektórych konkurencji. Potem zaczęła się rywalizacja.
Pierwszym indywidualnym zadaniem uczestników było poprawne zapisanie trzech wyrazów z trudnościami ortograficznymi. Okazało się, że uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z tym zadaniem. Drugie zadanie polegało na rozwiązaniu rebusów — uczniowie kolejny raz poradzili sobie świetnie z ćwiczeniem. Następnie zespoły bawiły się w ortograficzne Państwa, miasta, … . To zadanie okazało się trudniejsze, ponieważ uczestnicy musieli wymyślić wiele słów rozpoczynających się literami: ch i h. Później uczestnicy turnieju zmierzyli się w sztafecie, podczas której w jak najkrótsz
- liczba odwiedzin: 1051722
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Kalendarz
- sty
- 15
- Konkurs plastyczny ,, Kartka dla Wiktorii’
- 15.-24.01.
- Aktualności
- sty
- 15
- Wycieczka na spektakl teatralny ,, Śnieżka’’
- 15.-23.01.
- Aktualności
- sty
- 10
- Koszulki na pamiatkę
- 10.-17.01.
- Aktualności
- sty
- 03
- Jasełka 2024
- 03.01.2025
- Aktualności
- 2024
- gru
- 20
- Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice i Nauczyciele.
- 20.12.-05.01.
- Aktualności
Galeria zdjęć
brak danychMapa