Regulamin projektu #zostanwdomu
Regulamin projektu #zostanwdomu
Czas kwarantanny jest niełatwy dla nas wszystkich. Musimy sobie radzić z nauką na odległość, ograniczoną możliwością kontaktów z rówieśnikami, obawami związanymi z pandemią koronawirusa. Trzeba było zorganizować sobie nową rzeczywistość, wypełnić wolny czas. Celem akcji jest odwrócenie uwagi od choroby oraz podzielenie się z rówieśnikami tym jak ciekawie spędzić wolny czas. Zachęcamy do włączenia się do akcji #zostanwdomu !
Dzień Dobrych Uczynków
19 maja obchodzimy Światowy Dzień Dobrych Uczynków, dlatego chcielibyśmy zachęcić was do pomocy.
Dzień dobroczynności pierwszy raz zorganizowano w 2005 r. Inicjatorem obchodów tego dnia jest Fundacja Ekologiczna „Arka”. Z czasem akcja ta była coraz popularniejsza i większa ilość osób przyłączała się do czynienia dobra, dlatego i wy podczas kwarantanny możecie pomóc innym.
Kryteria oceniania – religia – nauczanie zdalne
-
Zadania (w rozsądnej ilości) będą określone i ocenianie w kategoriach: obowiązkowe i dla chętnych,
-
Oceny zachowują swoją pierwotną wagę,
-
Zadania mogą być przez uczniów przesyłane w formie skanów, zdjęć, plików tekstowych w określonym przez nauczyciela terminie i na wyznaczony adres, komunikator itp.
-
Matematyka, fizyka i informatyka – ocenianie w trybie zdalnego nauczania.
Podczas zdalnego nauczania informacje będą przesyłane przede wszystkim za pomocą dziennika elektronicznego Librus, ale również przy pomocy poczty elektronicznej oraz SMS-ów lub Whatsappa.
Narzędzia wykorzystywane w czasie nauczania na odległość to podręczniki przedmiotowe i zeszyty ćwiczeń, karty pracy, Librus, e-podręczniki oraz inne platformy i komunikatory wskazane przez nauczyciela.
„Biblioteka poleca”
Z cyklu „Biblioteka poleca” chciałam zaproponować Wam książkę Cali Davide w tłumaczeniu Juliana Kutyły
„A ja czekam”
W tej książce odnajdzie się każdy – od dziewczynki i chłopca, którzy czekają na buziaka przed snem, po babcię i dziadka czekających, że ktoś zadzwoni do drzwi. Bo w każdym wieku na coś czekamy. I właśnie „czekanie” może stać się kluczem do zrozumienia drugiego człowieka.
#Zostańwdomu
Czas kwarantanny to niełatwy czas dla nas wszystkim. Musimy sobie radzić z nauką na odległość, ograniczoną możliwością kontaktów z rówieśnikami, obawami związanymi z pandemią koronawirusa.
Trzeba było zorganizować sobie nową rzeczywistość, wypełnić wolny czas. Oto jak organizują go sobie uczniowie klasy VIII. Zobaczcie, co lubią robić. Zachęcamy do włączenia się do wspólnego z samorządem szkolnym projektu #Zostańwdomu.
Biblioteka poleca:
Czas zamknięcia szkół, a wraz z nim zamknięcia bibliotek szkolnych przedłużono do 24 maja. Warto więc wiedzieć, gdzie można znaleźć darmowe książki.
Poniżej przedstawiamy aktualizowany wybór bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych (lub prawie darmowych) ebooków oraz audiobooków.
Od 11 maja będzie też już można skorzystać z Gminnej Biblioteki Publicznej w Bukowcu oraz filii w Przysiersku.
Biblioteka poleca
Dla młodszych uczniów
Najsmaczniejsza na świecie książka kucharska dla dzieci. Joanna Krzyżanek
Ta wspaniała książka dla małych kucharzy opowiada o mieszkających w pomarańczowym domu przy ulicy Naleśnikowej 5 w Starym Knedelkowie: Cecylce Knedelek oraz gąsce Walerii, a także o ich przyjaciołach: pani Ludmile – miłośniczce starych książek, która piecze przepyszne ciasteczka oraz torciki, panu Alojzym – kolekcjonerze śrubek i nakrętek, potrafiącym zrobić coś z niczego i naprawić prawie wszystko, Joasi – dziewczynce umiejącej uszyć gałgankowego konika i zrobić na szydełku szalik, Antku – konstruktorze dziwnych machin, uwielbiającym zamieniać się w naukowca, Luci i Lusi – bliźniaczkach mieszkających w pokoju w paski, lubiących gotować przepyszne pomidorówki: zimową i letnią, oraz kotce Bazylii i psie Tymianku.
Biblioteka poleca - dla młodzieży
„Strata. Gdy świat się kończy. Eve Anisworth to książka o bólu związanym ze stratą bliskiej osoby i o sile przyjaźni, która pozwala zapomnieć o problemach, przynajmniej na chwilę. Kiedy Alfie Turner traci matkę, jego świat rozpada się na tysiąc kawałków. Bez niej chłopak i jego ojciec nie potrafią już być rodziną. Nie umieją poradzić sobie z tą startą. I wtedy Alfie spotyka Alice. Dziewczyna ma swoje problemy, ale dopiero przy niej Alfie zapomina o własnych. Czy przyjaźń da tym dwojgu skrzywdzonych przez los młodych ludzi taką siłę, żeby mogli pomóc sobie nawzajem pozbierać się po trudnych doświadczeniach?
Biblioteka poleca majowo
Warto dowiedzieć się, dlaczego świętujemy 1, 2 i 3 maja. Skąd wzięły się te święta? Wystarczy obejrzeć krótkie filmiki na ten temat.
Majowe święta
https://www.youtube.com/watch?v=qA2n8zTpcaU
Jak uchwalono konstytucję 3 maja?
Majowe świętowanie
Witam,
jak wszyscy dobrze wiemy zbliża się majówka.
Ten długi weekend to nie tylko czas odpoczynku,
ale w szczególności czas ważny dla nas - Polaków.
Pierwszy maja - Święto pracy,
Drugi maja - Dzień flagi,
Trzeci maja - Dzień Konstytucji Trzeciego Maja.
Z tej okazji chciałabym złożyć Wam szczere życzenia :
Urodziny patrona naszej szkoły
Urodziny patrona naszej szkoły
dr Floriana Ceynowy
Urodził się 4 maja 1817 roku w Sławoszynie.
Interesował się badaniem folkloru i języka kaszubskiego.
Opracował nawet podstawy gramatyki.
Dziś nie możemy pójść na cmentarz,
aby złożyć kwiaty na Jego mogile
dlatego robimy to w wersji elektronicznej.
Biblioteka poleca
Z cyklu Biblioteka poleca proponuję książkę pt.:Gorzka czekolada i inne opowiadania o wartościach. Autorzy: Paweł Beręsewicz, Wojciech Cesarz, Barbara Kosmowska, Andrzej Maleszka, Katarzyna Ryrych, Katarzyna Terechowicz15 znakomitych opowiadań o tym, co w życiu najważniejsze. Zbiór opowiadań dla młodzieży w wieku 11-15 lat - o tym, co w życiu najważniejsze:o przyjaźni, szacunku, sprawiedliwości, odwadze, wolności, ale też optymizmie, życzliwości, pokojowym nastawieniu do świata...Autorami czternastu opowiadań (o każdej z wartości) są laureaci Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, organizowanego przez Fundację ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom.Opowiadanie o mądrości napisał zaś związany od lat z Fundacją Andrzej Maleszka, niezwykle popularny i lubiany autor bestsellerów dla dzieci i znakomity reżyser.Niewiele jest książek tak poważnie traktujących młodego czytelnika. Znakomicie napis
Domowe wypieki
Święta Wielkanocne w obecnym roku były inne niż dawniej, ponieważ od dłuższego czasu znajdujemy się w trudnej dla wszystkich sytuacji. Ze względu na możliwość zarażenia się koronawirusem COVID-19 pozostajemy w domach i korzystamy ze zdalnego nauczania. Zastanawiamy się, kiedy nasze życie wróci do normalnego funkcjonowania. Chcielibyśmy wierzyć, że ta trudna sytuacja szybko minie.
Wielkanocne życzenia.
Kochane Dzieci. Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły.
Przed nami kolejne Święta Wielkanocne. Rocznica Zmartwychwstania Pańskiego to niezwykły czas modlitwy, refleksji, ale także wielkiej radości wynikającej z wiary, że Jezus znów zmartwychwstał, ze świadomości tego, że jesteśmy Wielką Wspólnotą, że spotykamy się w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych, by cieszyć się swoją obecnością, dzielić dobrymi myślami, uczynkami i życzeniami. Te Święta będą jednak inne. Wielu z nas spędzi je w samotności, daleko od najbliższych osób. Towarzyszyć nam będzie niepokój, strach o zdrowie rodziny i własne, o przyszłość Ojczyzny i świata. Więc tym bardziej pielęgnujmy w sobie nadzieję i przekonanie, że jak Chrystus powstał z martwych, tak cała ludzkość odrodzi się fizycznie, duchowo i moralnie.
Przygotowania wielkanocne
W tym roku Święta Wielkanocne będą inne niż zwykle. Sytuacja, w której się znajdujemy nie jest komfortowa. Każdy z nas zadaje sobie pytanie, kiedy wrócimy do normalnego życia? Nie możemy się jednak poddawać ani załamywać, życie musi toczyć się dalej. Święta odbędą się, więc jak się do nich przygotować?
Język angielski w trybie zdalnego nauczania
Aneks do Wewnątrzszkolnego Oceniania
język angielski
1. Czas epidemii to nie tylko zdalne nauczanie i uczenie się, ale też konieczność modyfikacji systemu Wewnętrznego Oceniania.
2. Czasowo zmieniony system oceniania stawia przede wszystkim na wysiłek i zaangażowanie ucznia włożone w proces uczenia się oraz na systematyczne utrwalanie wiedzy i umiejętności pod kontrolą nauczyciela.
Edukacja wczesnoszkolna - ocenianie w trybie zdalnego nauczania
Ocenianie w kl. I - III w trybie zdalnego nauczania
Szkoła Podstawowa im. dra Floriana Ceynowy
w Przysiersku
Podczas zdalnego nauczania informacje będą przesyłane przede wszystkim za pomocą dziennika elektronicznego Librus, ale również poczty elektronicznej oraz Messengera.
Narzędzia wykorzystywane w czasie e-nauczania to Librus, e-podręczniki, Messenger, wordwall, matzoo i inne platformy oraz komunikatory wskazane przez nauczyciela.
Język polski i wychowanie regionalne - ocenianie w trybie zdalnego nauczania
Podczas zdalnego nauczania informacje będą przesyłane przede wszystkim za pomocą dziennika elektronicznego Librus, ale również poczty elektronicznej oraz Messengera.
Narzędzia wykorzystywane w czasie e-nauczania to Librus, e-podręczniki, Messenger, wordwall i inne platformy oraz komunikatory wskazane przez nauczyciela.
Historia, wiedza o społeczeństwie – ocenianie w trybie zdalnego nauczania
Podczas zdalnego nauczania informacje będą przesyłane przede wszystkim za pomocą dziennika elektronicznego Librus, ale również poczty elektronicznej oraz Messengera.
Narzędzia wykorzystywane w czasie e-nauczania to Librus, e-podręczniki, Messenger, wordwall i inne platformy i komunikatory wskazane przez nauczyciela.
- liczba odwiedzin: 1051664
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Kalendarz
- sty
- 15
- Konkurs plastyczny ,, Kartka dla Wiktorii’
- 15.-24.01.
- Aktualności
- sty
- 15
- Wycieczka na spektakl teatralny ,, Śnieżka’’
- 15.-23.01.
- Aktualności
- sty
- 10
- Koszulki na pamiatkę
- 10.-17.01.
- Aktualności
- sty
- 03
- Jasełka 2024
- 03.01.2025
- Aktualności
- 2024
- gru
- 20
- Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice i Nauczyciele.
- 20.12.-05.01.
- Aktualności
Galeria zdjęć
brak danychMapa