Szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego
W lutym nie brakowało świąt. 10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia, 14 lutego -walentynki, a ostatnim tygodniu Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ustanowione zostało w 1999r. przez UNESCO. Ma ono dopomóc zachowaniu różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego, jego charakterystycznej gramatyki, ortografii oraz słownictwa. Tegoroczne święto w naszej szkole obchodziliśmy pod hasłem: Pisać dobrze ten potrafi, kto się uczy ortografii.
POMOC
26.02.2022r. Godzina 11:00
W odpowiedzi na apel Społecznego Komitetu Pomocy Ukrainie w Świeciu chcemy dołączyć do pomocy osobom przybywającym z Ukrainy do naszego regionu. Uciekali w pośpiechu zabierając to co mogli wziąć do bagażu podręcznego. W najbliższym czasie będziemy organizować zbiórkę rzeczy zgodnie z zgłoszonym zapotrzebowaniem przez organizatorów noclegów i Społeczny Komitet Pomocy Ukrainie w Świeciu. Zapraszamy osoby chcące wspomóc do współpracy.
Walentynki 2022
14 lutego w naszej szkole obchodziliśmy walentynki. Również w naszej szkole nie zabrakło elementów święta miłości i przyjaźni. Uczniowie klas 1-4 przygotowali dekoracje, które oddawały romantyczny nastrój tego wyjątkowego dnia. Natomiast uczniowie klas 4-8 zadbali o iście walentynkową atmosferę podczas lekcji online, poprzez walentynkowe tła oraz zdjęcia profilowe. Chętni uczniowie nagrali również piosenki o tematyce miłosnej. Natomiast uczennica klasy 8 Kornelia Siarkiewicz- Hoszowska napisała tekst w języku angielskim na temat tradycji walentynek w różnych krajach na świecie. Zapraszamy do obejrzenia galerii oraz do lektury.
Światowy Dzień Kociewia - 10 lutego
Obchody w Przysiersku w szkole i na Teams
Klasa IV wykonała regionalną gazetkę na korytarzu. Dwie “dziewuszki” i dwóch “knapów” w strojach ludowych wygłosiło krótką pogadankę o Światowym Dniu Kociewia przed klasami I - IV. Młodsi uczniowie kolorowali herb Małej Ojczyzny.
Ochotnicy z starszych klas zamieścili na Teams kociewski motywy na zdjęciach profilowych lub w tle. Podczas lekcji wychowania regionalnego online klasy IV - VIII wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez historyka z Izby Regionalnej im. Ziemi Świeckiej.
Wyprawki Czytelnicze dla pierwszoklasistów
Instytut Książki już od pięciu lat prowadzi akcje propagujące czytelnictwo wśród najmłodszych dzieci
Kampania „Mała książka – wielki człowiek” została przygotowana z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Specjalnie przygotowana książka jest zaproszeniem dla pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.
XXVII edycja Konkursu Wiedzy o Kociewiu Mój Region – Moją Małą Ojczyzną.
Program i regulamin
XXVII edycja Konkursu Wiedzy o Kociewiu Mój Region – Moją Małą Ojczyzną.
Celem konkursu jest popularyzacja wśród uczniów szkół podstawowych wiedzy o regionie, jego kulturze i tradycjach, a w szczególności o jego położeniu, historii, kulturze, tradycjach, walorach przyrodniczych, także o postaciach związanych z Kociewiem, a szczególnie osoby doktora Floriana Ceynowy - lekarza, publicysty, działacza społecznego, badacza folkloru oraz kształtowanie poczucia tożsamości i dumy z miejsca zamieszkania.
Dzień Babci i Dziadka
Moja Babcia ukochana bardzo pyszne robi dania.
Od rosołu aż po ciasta, zawsze smaczne są i basta!
A i dziadzio dobrze przędzie, chociaż fajkę pali wszędzie,
Zawsze bajki opowiada i do snu nas też układa.
I dla babci i dla dziadka, życia ile miodu w plastrach!
Niechaj płynie Wam bez dat, niechaj żyją 100 lat, 100 lat!
Życzenia z okazji Bożego Narodzenia
Świat w swej nieprzewidywalnej, coraz bardziej dramatycznej podróży po raz kolejny zatoczył koło i znalazł się w tym samym miejscu czasie i przestrzeni - w chwili, gdy Wszyscy powinniśmy uroczyście i radośnie w gronie najbliższych przygotowywać się do świętowania Cudu Narodzin. Rok temu wyraziłam nadzieję, że Boże Narodzenie zwiastuje kres naszego smutku, cierpienia i samotności, koniec śmiertelnego żniwa pandemii. Dziś pozostaje mi tylko powtórzyć te słowa, życząc Wam wszystkim – Nauczycielom, Uczniom, Rodzicom, Pracownikom Szkoły i całej naszej Społeczności - siły, wytrwałości i wiary, że kolejny rok przyniesie spokój, zdrowie i poczucie bezpieczeństwa. Przy Wigilijnym stole powtórzmy z przekonaniem słowa „Kolędy dla nieobecnych” Szymona Muchy:
Mikołajki
11
Andrzejki- święto wróżb
W ostatnim tygodniu listopada, jak co roku w naszej szkole, obchodziliśmy dzień św. Andrzeja. Niestety, przez pandemię covid-19 nie mogliśmy świętować w liczniejszym gronie - uczniów klas starszych. Nie powstrzymało nas to jednak i wspólnymi siłami udało nam się podtrzymać tradycję. Świętowaliśmy wśród kolegów i koleżanek z klasy piątej podczas lekcji wychowania regionalnego i godziny z wychowawcą, przy kawałku pysznego ciasta i szklance herbaty.
Dzień Pluszowego Misia
To oryginalne święto w naszej szkole obchodzone jest od 2019 roku. Co ciekawe Światowy Dzień Pluszowego Misia świętowano po raz pierwszy 25 listopada 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. W obecnym roku szkolnym nie mogliśmy przynieść ulubionych pluszaków do szkoły, za to wielu uczniów ubrało T-shirt lub bluzę z misiem, zawieszkę na plecak z niedźwiadkiem. Zaangażowani w akcję Samorządu Uczniowskiego byli zwolnieni z odpowiedzi, czy niezapowiedzianej kartkówki. Mogli też liczyć na punkty z zachowania. Dodatkowo nasza szkoła przyozdobiona została misiową gazetką SU oraz wielkim balonem, oczywiście w kształcie niedźwiadka.
103 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległośći.
Dnia 10 listopada nasza szkoła obchodziła Święto Niepodległości. Klasy 1-8 na drzwiach swojej sali przyczepiły symbole narodowe np. polskie flagi, białe i czerwone kwiaty. Ścienne gazetki na szkolnych korytarzach również były poświęcone tej uroczystości.
Wszyscy uczniowie założyli galowe stroje. Bardzo odświętnie wyglądały dziewczęta w spódniczkach i chłopcy w białych koszulach. O godz. 11.11 wspólnie odśpiewano na szkolnym boisku Mazurka Dąbrowskiego.
Pierwsze ,,Zaduszki Poetyckie" w naszej szkole
W czwartek 28 października w naszej szkole odbyły się po raz pierwszy ,,Zaduszki Poetyckie", zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. W wydarzeniu brało udział około 20 uczniów z kl. 5-8, polonistki: Joanna Biniecka, Hanna Czarnecka – Kobus oraz katechetka Małgorzata Miszewska.
W sali panował półmrok rozświetlony jedynie blaskiem świec, dzięki czemu bardziej mogliśmy wczuć się w poetycki klimat. Stół przyozdobiono jesiennymi dekoracjami W tle włączono cichą muzykę, tworzącą spokojny nastrój. Uczestnicy spotkania przynieśli słodkości, którymi się częstowali, popijając ciepłą herbatą.
Pasowanie na czytelnika
Październik jest Miesiącem Bibliotek Szkolnych. W tym roku obchodzimy go pod hasłem „Baśnie i legendy z całego świata”. Z tej okazji w naszej szkole 21 października odbyło się Pasowanie na czytelnika uczniów klasy II. Uroczystość rozpoczęła pani Hanna Czarnecka-Kobus od przeczytania baśni Historia elfa Trzęsiportka. Następnie 15 kandydatów, przygotowanych przez panią Lucynę Baryłę, przedstawiło program artystyczny prezentujący ich wiedzę na temat książek i zasad dbałości o nie. Po części artystycznej przyszedł czas na czytelniczy egzamin, który został przeprowadzony przez panią Małgorzatę Miszewską. Uczniowie doskonale odpowiadali na pytania dotyczące bajkowych postaci oraz wiedzy na temat książek i zasad korzystania z biblioteki. Przekonali zasiadającą na widowni Panią Dyrektor, panie bibliotekarki, panie wychowawczynie oraz uczniów klasy I i III, że są gotowi do korzystania z
13.10.2021 Uroczyste Pasowanie na Ucznia
W środę 13 października odbyło się uroczyste Pasowanie na Ucznia. W tym roku 14 kandydatów przedstawiło program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Najważniejszym momentem było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania. Podniosłym momentem było również pasowanie na uczniów, którego dokonała Pani Dyrektor Stanisława Kuffel. W ten sposób pierwszoklasiści zostali włączeni w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. dra Floriana Ceynowy w Przysiersku. Zwieńczeniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów, legitymacji szkolnych oraz słodkich kuferków. Był to wyjątykowy dzień dla najmłodszych uczniów, którym życzymy sukcesów i przyjemności płynącej z nauki w szkole.
W Dniu Edukacji Narodowej
W Dniu Edukacji Narodowej
Pani Dyrektor, Nauczycielom,
Pani Pedagog, Pani Sekretarce,
Paniom Woźnym, Panu Woźnemu
oraz Radzie Rodziców
dziękujemy za:
dobre serce, uśmiech na twarzy,
zrozumienie naszych błędów,
a także za pochwałę gdy wszystko się udaje.
Za to, że troszczą się Państwo o nas
XII Powiatowy Konkurs Recytatorskie „Poeci z Kociewia”
W dniu 4 października w Katolickiej Szkole Podstawowej w Świeciu odbyła się XII edycja tego konkursu. Wzięło w nim udział 45 uczniów z całego powiatu świeckiego.
Szkołę Podstawową w Przysiersku reprezentowali: w kategorii dla kl. 4-6 Lena Deka i Lena Żochowska (czwartoklasistki), w kategorii dla kl. 7-8 Łukasz Leszczyński (kl. 7a) oraz Laura Jędrzejczyk (kl. 8). Ósmoklasistka zajęła III miejsce i będzie nas reprezentować na Festiwalu Twórczości Kociewskie im. Romana Landowskiego w Tczewie w dniu 13 października. Recytatorów przygotowała Pani Joanna Biniecka.
Doradztwo zawodowe.
3 września 2021r., rozpoczęły się zajęcia z doradztwa zawodowego. Za nami cztery spotkania. Poznajemy zakres czterech obszarów wyznaczonych w doradztwie dla młodzieży z klasy VII.
Przed nami duże wyzwania dotyczące samodyscypliny i pracy związanej z dalszą edukacją.
Wybór ścieżki edukacyjno- zawodowej jest trudną sprawą, zwłaszcza dla uczniów klasy siódmej, dlatego istotne jest zaznajomienie uczestników zajęć doradztwa zawodowego w wiedzę dotyczącą, umiejętności i planowania. Zanim jednak młodzież podejmie słuszną decyzję dotyczącą życia edukacyjnego - zawodowego, wskazane jest aby każdy z uczestników poznał siebie, swoje zainteresowania, zdolności, predyspozycje, stan zdrowia wraz z wykorzystaniem i rozwojem swojego potencjału. Kolejnym etapem jest zdobywanie informacji dotyczącej szkoły ponadpodstawowej, a także zawodów występujących na rynku pracy. Spotkania pr
"Chłopak Roku 2021 1-3 i 4-8" wybrany
Tegoroczna edycja konkursu przybrała formę elektroniczną. Za pośrednictwem szkolnej strony internetowej przybliżamy kandydatów oraz prezentujemy ich prace.
Kandydaci przygotowali załączone:
- prezentacje własnej osoby w formie video
- prace plastyczne (załączone fotografie)
- klasy 1-3 wizualizacja swojego hobby z wykorzystaniem jesiennych atrybutów
- liczba odwiedzin: 1051884
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Kalendarz
- sty
- 15
- Konkurs plastyczny ,, Kartka dla Wiktorii’
- 15.-24.01.
- Aktualności
- sty
- 15
- Wycieczka na spektakl teatralny ,, Śnieżka’’
- 15.-23.01.
- Aktualności
- sty
- 10
- Koszulki na pamiatkę
- 10.-17.01.
- Aktualności
- sty
- 03
- Jasełka 2024
- 03.01.2025
- Aktualności
- 2024
- gru
- 20
- Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice i Nauczyciele.
- 20.12.-05.01.
- Aktualności
Galeria zdjęć
brak danychMapa