Życzenia Wielkanocne
I znów światło rozproszy mrok, miłość zwycięży nienawiść, a życie pokona nienawistną śmierć. I znów staniemy się lepsi, gdy w naszych sercach zmartwychwstanie Bóg, a wraz z nim nadzieja i wiara w drugiego człowieka.
Święta Wielkanocne to czas zwycięstwa dobra nad złem, nadziei nad rezygnacją, radości nad smutkiem, a także, co dziś szczególnie potrzebne, pokoju nad wojną . Życzę nam wszystkim, by Święta Zmartwychwstania Pańskiego przyniosły spokój, ukojenie oraz poczucie bezpieczeństwa płynące z życzliwości i wzajemnego wsparcia, które pomoże pokonać lęk i z ufnością patrzeć w przyszłość. Niech zawsze towarzyszy nam radość i miłość, a budzący się wraz z wiosną optymizm przywróci dar szczęścia i spełnienia.
Europejski Dzień Mózgu
18 marca w całej Europie obchodzony jest Dzień Mózgu. Nasza szkoła postanowiła w tym roku włączyć się do świętowania. Celem akcji jest upowszechnianie wiedzy i informacji na temat mózgu, który wciąż jest jednym z najbardziej tajemniczych oraz fascynujących organów człowieka.Uczniowie naszej szkoły sami mogli się przekonać jak działają ich mózgi, poprzez przetwarzanie odbieranych przez zmysły bodźców i niejednokrotnie zaskoczyły ich efekty przeprowadzonych eksperymentów. Okazało się, że Wszystkie przebadane mózgi działają prawidłowo. Serdeczne podziękowania należą się Samorządowi Szkolnemu, który przygotował dla całej społeczności szkolnej świetną zabawę, połączoną z nauką.
Wybory "Dziewczyny Roku 2023"
Za nami kolejna edycja konkursu na Dziewczynę Roku. W tegorocznym turnieju, rozgrywanym w trzech kategoriach wiekowych, wzięło udział dziewięć kandydatek. W każdej konkurencji dziewczęta wykazały się różnymi umiejętnościami. W pierwszej konkurencji uczestniczki udzielały odpowiedzi na pytania z wiedzy ogólnej. W kolejnej śpiewały wybraną wcześniej piosenkę. W ostatniej konkurencji dziewczyny wykazały się zręcznością: składanie ubrań klasy 1-3, wykonanie bransoletki z koralików klasy 4-6 oraz zaprojektowanie stroju z materiałów eco klasy 7-8. Dodatkowo każda z dziewczyn otrzymała notę za przygotowaną wcześniej pracę, którymi były: praca plastyczna 1-3 oraz haftowana serwetka 4-8. Tematem przewodnim obu prac był motyw kociewski. W dwóch grupach wiekowych niezbędna okazała się dogrywka. Jury w składzie p. Małgorzata Miszewska, p. Joanna Pawlak- Pipowska oraz Maksymilian Zieliński og
Zmarła Pani Iwona Ratkowska
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 24 lutego 2023 r. odeszła do Domu Ojca wieloletnia pracowniczka naszej szkoły Iwona Ratkowska.
Będziemy pamiętali Iwonę jako świetną nauczycielkę, wspaniałą koleżankę, a przede wszystkim jako dobrą kobietę wnoszącą w otocznie pogodę ducha. Jej odejście to ogromna strata dla naszej społeczności.
Dobrze znają swój region
Po trzech latach przerwy spowodowanych pandemią covid-19 w Szkole Podstawowej im dra Floriana Ceynowy w Przysiersku odbyła się kolejna - XXVII edycja Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Kociewiu Mój Region – moją Małą Ojczyzną.
Uroczystość rozpoczął występ prezentujący scenki z życia Kazimierz Deyny – znanego Kociewiaka, świetnego piłkarza, kapitana drużyny narodowej w latach 1973–1978. Dowcipne teksty, brawurowe żonglowanie piłką oraz perfekcyjnie dopracowany popis czirliderek bardzo spodobały się oglądającym. Przedstawienie przygotowali ósmoklasiści pod czujnym okiem polonistki Joanny Binieckiej.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego i Światowy Dzień Kociewia
Z tej okazji polonistki / regionalistki (Hanna Czarnecka-Kobus, Joanna Biniecka) przygotowały krótki apel. Uczniowie z kl. 1-8 obejrzeli program o języku polskim. Na początku szóstoklasiści recytowali wiersze, a także wypowiadali gry słowne z dużą dbałością o dykcję. Oto fragment utworu Hanny Łochockiej, oddający piękno naszej mowy:
Spotkanie z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Świeciu
17 stycznia 2023r. w naszej szkole odbyły się spotkania z policjantami z Zespołu do Spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, którzy omówili zagrożenia i konsekwencje niewłaściwych zachowań uczniów. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klas IV – VIII. Uczniom zwrócono uwagę na najczęściej popełniane przez dzieci i młodzież wykroczenia i przestępstwa. Szczególną uwagę poświęcono funkcjonowaniu uczniów w środowisku szkolnym i mającym tu miejsce zachowaniom. Uczniom uświadomiono, czym różni się zachowanie demoralizujące od wykroczenia czy przestępstwa. Prowadzący zwrócił młodzieży uwagę na fakt, że zarówno wykroczenia jak i przestępstwa popełniane przez nieletnich podlegają karze, która jest zależna od wieku, zaznaczył, że również zachowania demoralizujące wśród dzieci i młodzieży nie pozostają bez kary. Uczniowie z uwagą słuchali prowadzących.
Zmarła Pani Barbara Duńczyk
Szanowni Państwo.
Informujemy, że 4 stycznia 2022r. zmarła Pani Barbara Duńczyk. Pogrzeb odbędzie się 9 stycznia 2022r. ( poniedziałek) o godzinie 14:00 w kościele pw. św. Wawrzyńca w Przysiersku. Różaniec w intencji Zmarłej zostanie odmówiony o godzinie 13:30.
Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie...
Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie plastycznym
Z okazji zbliżającej się dwusetnej rocznicy wzniesienia kościoła parafialnego w naszej miejscowości zapraszamy do przygotowania pracy plastycznej pt. Kościół pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Przysiersku. Praca powinna przedstawiać naszą zabytkową świątynię z zewnątrz lub jej wnętrze.
Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach:
Jeszcze jedno Boże Narodzenie
Przysiersk, Boże Narodzenie 2022
„A nadzieja znów wstąpi w nas,
Nieobecnych pojawią się cienie…
Uwierzymy kolejny raz
W jeszcze jedno Boże Narodzenie…”
Jeszcze jedno Boże Narodzenie, jeszcze jeden rok, jeszcze jedna wojna… Jednak tym razem nie walczymy z niewidzialnym wirusem, śmiercionośną chorobą, zagrażającą nam i naszym bliskim… Dziś za naszą wschodnią granicą codziennie spadają pociski, odbierające niewinnym ludziom domy, poczucie bezpieczeństwa, życie... Wielu z nich, uciekając przed zagrożeniem, trafiło do nas i stało się częścią naszej społeczności. I wszyscy, siadając przy wigilijnym stole, łamiąc się opłatkiem i powtarzając pełne radości i wiary słowa kolęd, będziemy życzyli sobie nawzajem zdrowia, spokoju i normalności w tych niespokojnych
Z kolędą po regionie
Polską tradycją w okresie bożonarodzeniowym jest śpiewanie kolęd, zatem nasza “uczbówka” przyłączyła się do wspólnego kolędowaniu po naszym województwie. Dziewuszki ze szkolnego chóru pod opieką Pana Andrzeja Gładkowskiego i nauczycielki wychowania regionalnego Pani Joanny Binieckiej zaśpiewały sta
Wychowanie regionalne
Uczniowie klasy 4 w czasie zajęć wychowania regionalnego poznawali symbole Kociewia- hymn oraz herb. Efekty pracy można zobaczyć na filmie i zdjęciach. Zapraszamy do oglądania.
3
Wycieczka do Świecia
13 grudnia uczniowie klas VI-VIII pod opieką nauczycieli udali się na wycieczkę do pobliskiego Świecia.
Po dotarciu na miejsce udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Celem wizyty było zapoznanie się z ofertą książnicy. Bibliotekarz Marcin Warmke opowiedział o darmowym dostępnie do książek elektronicznych na platformie: IBUK Libra, Legimi i wolnelektury.pl. Przytoczył także kilka faktów z historii biblioteki oraz zaprezentował działalność i najcenniejsze zbiory biblioteki. Pan Marcin Warmke zachęcał również młodzież do korzystania z bogatej oferty kulturalnej biblioteki.
XXVII Konkurs Wiedzy o Kociewiu Mój Region – Moją Małą Ojczyzną
Zapraszamy do udziału w konkursie
Program i regulamin
XXVII edycja Konkursu Wiedzy o Kociewiu Mój Region – Moją Małą Ojczyzną odbędzie się 24 lutego 2023 r. o godz. 9.15.
Celem konkursu jest popularyzacja wśród uczniów szkół podstawowych wiedzy o regionie, jego kulturze i tradycjach, a w szczególności o jego położeniu, historii, kulturze, tradycjach, walorach przyrodniczych, także o postaciach związanych z Kociewiem, a szczególnie osoby doktora Floriana Ceynowy - lekarza, publicysty, działacza społecznego, badacza folkloru oraz kształtowanie poczucia tożsamości i dumy z miejsca zamieszkania.
- liczba odwiedzin: 1081999
Godziny dzwonków
Sobota 26.04.2025Galeria zdjęć
brak danychMapa