• Moje przedmioty

Sprawdzian z matematyki odbędzie się 3 stycznia

Sprawdzane wiadomości i umiejętności

1.       Dodawanie i odejmowanie w zakresie 100 typu 38 + 27 , 84 - 36

2.       Rozwiązywanie  etapami złożonego zadania tekstowego ( o ile więcej, o ile mniej), zapis  działania , redagowanie odpowiedzi.

3.       Rozwiązywanie zadania tekstowego wymagającego obliczeń zegarowych, pojęcie doby.

4.       Odczytywanie wskazań zegara w systemie dobowym ( godziny przedpołudniowe i popołudniowe), proste obliczenia czasowe.

5.       Mierzenie długości wskazanych przedmiotów, zapis pomiaru, rysowanie odcinków zgodnie z opisem.

6.       Rozwiązywanie zadania tekstowego związanego z ważeniem wymagającego obliczeń w zakresie 1 kilograma, obliczanie dekagramów.