• Konkurs Wiedzy o Kociewiu Mój Region – Moją Małą Ojczyzną.

11.02.2024

Tuż przed Światowym Dniem Kociewia, który przypada 10 lutego po raz XXVIII, w szkole podstawowej w Przysiersku, odbył się Konkurs Wiedzy o Kociewiu Mój Region – Moją Małą Ojczyzną. Honorowym patronatem wydarzenie objęli Wójt Gminy Bukowiec oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty.

Z zaproszenia do udziału w turnieju skorzystało dziewięć drużyn z powiatu świeckiego. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych: klas III-V i VI-VIII.

Spotkanie rozpoczęło się programem artystycznym w wykonaniu uczniów przysierskiej szkoły. Później  uczestnicy konkursu zaprezentowali przywiezione prace plastyczne. Młodsi – plakat pt. Popularne rośliny występujące w naszym otoczeniu, a starsi - Chroniony obiekt przyrody ożywionej lub nieożywionej występujący w najbliższej okolicy. Następnie uczniowie rozwiązali test wiadomości na temat swojej małej ojczyzny. Wykazali się dużą wiedzą na temat położenia regionu, miast, rzek znajdujących się na jego terenie, zabytków kultury, muzeów, a także obiektów przyrodniczych.

Zadania konkursowe oceniło jury w składzie: prof. Karol Mrozik z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu – Wydział Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej, Grzegorz Gwizdała Kierownik Zespołu Obsługi Oświaty Urzędu Gminy Bukowiec, Waldemar Kawecki -Sekretarz Zespołu Nadzorczo-Kontrolnego Polskiego  Związku Łowieckiego  w Bydgoszczy oraz Hanna Czarnecka-Kobus - nauczyciel j. polskiego, historii w szkole w Przysiersku.

W tegorocznych  zmaganiach w grupie starszej I miejsce zdobyli uczniowie ze szkoły podstawowej w Grucznie, II - z Bukowca, a III – z Przysierska, w grupie klas III-V zwycięzcami zostały dzieci z Przysierska, II miejsce ze szkoły nr 8 ze Świecia, a III z Jeżewa.

Nagrody wręczyli, gratulując wysokiego poziomu wiedzy: Wójt Gminy pan Adam Licznerski oraz Dyrektor  szkoły pani Stanisława Kuffel. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło  Przewodniczącego Komisji Oświaty Gminy Bukowiec pana Adama Czarneckiego,  prof. Marii Pająkowskiej-Kensik, a także nauczycieli, dla których ważne jest przekazywanie uczniom wiedzy o własnym regionie. Konkurs przygotowała i poprowadziła pani Ewa Sutkowska.

• Spełniły się nasze marzenia.

11.02.2024

W czwartek 1 lutego 2024 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowej części naszej szkoły. Oddano do użytku nową salę gimnastyczną, dwie sale dydaktyczne
            i bibliotekę.

Uroczystość rozpoczęła się o godz.  12:00. Przybyli na nią Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej  Łukasz Schreiber, Wójt Gminy Bukowiec  Adam Licznerski, Przewodniczący Rady Gminy Bukowiec Czesław Wszołek , sołtys Przysierska Rafał Żochowski, ksiądz kanonik dr Przemysław Szulc i wielu innych znakomitych gości. Jednym z ważnych punktów programu było przecięcie wstęgi i poświęcenie obiektu przez naszego proboszcza.  W trakcie uroczystości wysłuchaliśmy przemówienia   Dyrektor szkoły Pani Stanisławy Kuffel, posła Pana Łukasza Szraibera,  pana Wójta .Uczniowie szkoły przygotowali część artystyczną. Młodzi artyści wzbudzili zachwyt  u zaproszonych gości. Otrzymali głośne brawa. Dorośli mogli też przetestować sprzęt sportowy.

Myślę, że to był jeden z najlepszych i najważniejszych dni
            w naszej szkole.

Aleksandra Tarkowska