• PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA

• Przedmiotowy system oceniania z zajęć komputerowych na rok szkolny 2019/2020:

Modyfikacja oceniania w czasie nauczania zdalnego

wychowania fizycznego, techniki, informatyki kl. 5B

Uprzejmie informuję że, w okresie nauczania zdalnego system oceniania  wf, techniki i informatyki w klasie 5B nie ulega znacząco zmianie. Zostają tylko zmniejszone wymagania czasowe wykonania zadań oraz zachęcające do pracy uproszczenie skali oceniania. To znaczy:

1. Uczeń na wykonanie zadań ma elastyczny czas ustalony przez nauczyciela:

- technika, informatyka – tydzień (lub po terminie)

- wf – 1-2 dni (lub po terminie)

Zadania mogą być:

-  na zaliczenie („+” zaliczone, „0” - oczekuje na wykonanie, „-„ nie zaliczył)

- na ocenę, ale uczniowie którzy wykonali zadanie nie będą otrzymywać ocen niższych niż 4 (dobry)

Jeżeli uczeń nie wykona w terminie zadania to wpis „0” oczekuje na jego wykonanie i może wykonać je nawet po terminie.

Myślę że taka modyfikacja nauczania zdalnego, gdy uczeń ma do dyspozycji materiały a jednocześnie wie że nie czeka go zła konsekwencja (niska ocena) będzie dla niego motywująca.

Pamiętajcie jednak że może nastąpić dla nas wszystkich konieczność wystawienia ocen rocznych w oparciu o nauczanie zdalne. Wtedy proponując oceny będę musiał wziąć pod uwagę oceny i obowiązkowość ucznia. Nie twórzcie sobie zaległości.

Mariusz Minga

PSO_informatyka_kl5_09.2022r..pdf

Uczniowi i jego rodzicowi/opiekunowi prawnemu przysługuje możliwość skorzystania z warunków i trybu uzyskiwania wyższej niż przewidywana rocznej oceny z zajęć na podstawie WSO.

kom. 609004334
      • Szkoła Podstawowa w Przysiersku,