• Dziewczyny Roku 2019

            Wieloletnią tradycją szkoły w Przysiersku jest wybór Chłopaka i Dziewczyny Roku. Chłopaka Roku wybieramy we wrześniu, a Dziewczynę Roku w marcu, z okazji Dnia Kobiet. Z okazji tego święta chłopcy zaśpiewali paniom i dziewczętom Sto lat, złożyli życzenia oraz wręczyli paniom nauczycielkom laurki.
            Potem odbył się konkurs. Przedstawicielki poszczególnych klas rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych o miano Dziewczyny Roku 2019r. Prowadzący konkurs pani Milena Piotrowska i pan Mariusz Minga przygotowali pięć konkurencji. Pierwsze punkty kandydatki otrzymały za umiejętność przedstawienia się (kl. I-V) i wypowiedź na temat wskazanej sytuacji (VI-VIII). Później dziewczynki odpowiadały na pytania związane z różnymi przedmiotami szkolnymi, zaśpiewały piosenki oraz popisywały się skokami przez skakankę. Punktowane były również, i to bardzo wysoko, filmiki z życzeniami dla kobiet przygotowane

          • Rekolekcje wielkopostne

            Tegoroczne rekolekcje wielkopostne odbyły się w innym terminie niż w poprzednich latach. Rozpoczęły się już w środę popielcową. 6 i 7 marca spotkania miały miejsce w naszej szkole, 8 marca - w kościele.
            Pierwszego dnia rekolekcje zaczęły się o godzinie 8:00. Klasy od V do VIII rozpoczęły je od wykonania zadań grupowych. Utworzono trzy grupy: teatralną, dziennikarską i plastyczną. Teatralna swoją pracę rozpoczęła od przygotowania analizy tekstu przypowieści biblijnych, które miała zaprezentować pozostałym uczniom. Następnie zaczęła próby. Grupa dziennikarska podzieliła się na dwa zespoły, których zadaniem było przeprowadzenie wywiadów na temat wiary w Boga. Zespół plastyczny również podzielił się na mniejsze grupy. Każda z nich przygotowywała kolorowy plakat. Po wykonaniu tych projektów starsze klasy udały się do sali gimnastycznej, gdzie ks. Łukasz Wisiecki rozmawiał z nimi i opowiad

          • REKOLEKCJE

            Od 6 do 8 marca odbędą się rekolekcje szkolne.

            - W środę i czwartek od godz. 8.00 do 10.30 zajęcia rekolekcyjne odbędą się w szkole.

            Ok. 10.30 powrót uczniów do domu.

            - W piątek od godz. 8.00 do 10.30 - w kościele.

            Ok. 10.30 powrót uczniów do domu (uczniowie dojeżdżający wracają o godz. 11.10).

          • Dziennikarz nie ma wiedzieć, ale ma się dowiedzieć — wyniki konkursu dziennikarskiego

            W tym roku szkolnym I Liceum Ogólnokształcące im. Floriana Ceynowy w Świeciu zorganizowało III Powiatowy Konkurs Dziennikarski. Uczniowie naszej szkoły również wzięli w nim udział.

            Głównym celem konkursu było napisanie felietonu, artykułu lub reportażu pod tytułem ,,Tego jeszcze nie wiecie..." Prace miały nawiązywać do tematyki społecznej, politycznej lub kulturalnej związanej z regionem uczestników. Próbę napisania takiego tekstu w naszej szkole podjęły dziewczęta z kółka dziennikarskiego. Na początku dowiadywałyśmy się, co to jest felieton i jak go napisać. Zdobywałyśmy nowe informacje. Prace miały zostać wysłane do 4.02.2019r. Do konkursu zakwalifikowały się prace Zofii Pozorskiej, Patrycji Karger i Zuzanny Flisek. 27 lutego 2019r. pod opieką pani Hanny Czarneckiej - Kobus pojechałyśmy na rozstrzygnięcie konkursu. Na początku mile nas powitano. Następnie pani redaktor Agata Kozicka

          • Potyczki z językiem polskim

            Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzony jest 21 lutego. W naszej szkole obchodziliśmy go trochę później, bo 27 lutego.
            Tego dnia lekcje toczyły się jak zwykle, ale pomiędzy nimi odbył się konkurs na temat wiedzy z języka polskiego. Wzięli w nim udział uczniowie z klas 4-8. Klasa czwarta A, czyli Pola Kozakiewicz i Maksymilian Zieliński konkurowali z zespołem z klasy czwartej B w składzie: Amelia Mrozńska i Kacper Sarnowski. Klasę piątą reprezentowały: Kornelia Siarkiewicz-Hoszowska oraz Magdalena Skrabulska, które stoczyły pojedynek z Nicolą Kozakiewicz i Nikodemem Siudą, przedstawicielami klasy VI. Uczniów klasy siódmej reprezentowały: Natalia Woźniak i Kamila Karger, a ich przeciwniczkami były uczennice z klasy ósmej: Zofia Delatowska oraz Bartosz Kurtys.
            Konkurencje z jakimi musieli zmierzyć się uczniowie zatytułowano: Dykcja, Przysłowia, Składnia, Części mowy oraz Kaligra

          • Cymbały — instrument wirtuozowski

            Trzy razy w roku do naszej szkoły przyjeżdżają bardzo uzdolnieni artyści z Agencji Artystycznej Promocja. Tym razem bardzo nas zaskoczyli, ponieważ przygotowali występ, który prezentował grę na cymbałach. Koncert nosił tytuł ,,Cymbały - instrument wirtuozowski”. Warto dodać, że cymbały to instrument strunowy, pochodzący z grupy chordofonów, czyli instrumentów muzycznych uderzanych ręcznie pałeczkami.
            Artyści postanowili przedstawić ten niecodzienny koncert, ponieważ niezwykłość instrumentu, jakim są cymbały wypływa z faktu, że jest w ogóle mało znany w Polsce i Europie Zachodniej, chociaż echa tego instrumentu odnajdujemy w ,,Panu Tadeuszu” - w koncercie Jankiela.
            Jedynie na Białorusi jest inaczej. Dzięki Josifowi Żynowiczowi i założonej przez niego szkole gry, cymbały stały się wirtuozowskim, klasycznym i znanym instrumentem. Na Białorusi odbywają się również międzynarodowe ko

          • Walentynkowy konkurs recytatorski

            W tym roku nasza szkoła otrzymała zaproszenie na II Powiatowy Konkurs Recytatorski, który odbył się 15 lutego 2019 r. o godz. 10.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącym w Świeciu. Konkurs został zorganizowany dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz III klas gimnazjów i wszystkich klas szkół ponadgimnazjalnych powiatu świeckiego. Konkurs zatytułowany był Walentynkowy Wiersz o Miłości.
            Celem tego konkursu było upowszechnianie twórczości o tematyce miłosnej. Doskonalenie umiejętności pięknego operowania słowem i umiejętności recytatorskich oraz zdrowa rywalizacja w przyjaznej atmosferze. Z naszej szkoły chęć udziału w konkursie zadeklarowały dwie uczennice z klasy VII: Zuzanna Flisek i Kamila Karger. Najpierw uczennice musiały wybrać wiersz o tematyce miłosnej. Zuzanna Flisek zdecydowała się na wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pt. Rozmowa liryczna, natomiast Kamila K

          • W walentynkowych rytmach

            14 lutego 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy walentynki. Tego dnia odbył się też bal karnawałowy.

            Jak co roku ubraliśmy się w czerwone ubrania, a szkoła była udekorowana sercami. Właśnie w tym dniu zakochanych przedstawiciele samorządu uczniowskiego roznosili pocztę walentynkową.

            Wcześniej przez kilka dni na korytarzu stała skrzynka, do której każdy mógł wrzucić walentynkę dla swojej sympatii lub przyjaciela. Przy okazji wcielenia się przedstawicielek samorządu w walentynkowych listonoszy, wszystkim wręczono lizaki w kształcie serduszek oraz papierowe serca do przylepienia.
            Dalszą częścią walentynek dla chętnych mógł być bal karnawałowy. Odbył się on dla klas młodszych, czyli 1-3 oraz starszych 4-8. Dekoracje sali gimnastycznej i muzykę, zawdzięczamy klasie 8 oraz niektórym osobom z klasy 6 i 7, które bardzo zaangażowały się w przygotowania. Bal dla młodszych odbył się od g

        • Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda.
          • Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda.

            Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda.
            Każdy dom i każdego z nas,
            Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta
            Niosą wszystkim betlejemski blask.

            Z okazji świąt Bożego Narodzenia, trochę już spóźnione życzenia,
            oraz aby nowy rok — 2019
            okazał się dla Wszystkich pomyślny pod każdym względem, samych szczęśliwych zdarzeń,
            realizacji wszelkich planów i marzeń

          • Mikołaj zawitał i do nas

            Grudzień to bardzo miły czas, zwłaszcza dla dzieci. Najpierw 6 grudnia są mikołajki, a nieco później Boże Narodzenie.

            6 grudnia wszyscy chętni uczniowie ubrali się na czerwono i założyli mikołajowe czapki. Ten strój miał uchronić uczniów od odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek.

            Wystrój klas i całej szkoły bardzo różnił się od tego we wszystkie inne dni. Na parterze, obok schodów został postawiony duży Mikołaj, którego zakupiła rada rodziców. Koło Mikołaja postawiono ustrojoną bombkami i kolorowymi łańcuchami choinkę.

          • Konkurs plastyczny Piękna nasza Polska cała

            28.11.2018r. zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu plastycznego Piękna nasza Polska cała zorganizowanego z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Na konkurs wpłynęły 64 prace. Nagrody i wyróżnienia przyznano w dwóch kategoriach: klas I – III i IV – VI. W klasach młodszych nagrody otrzymali: Agata Sarnowska, Szymon Jóźwiak, Wiktoria Kotlęga, a wyróżnienia: Lena Żochowska, Julita Kruk i Nicola Żochowska. W grupie klas starszych nagrodzono: Małgorzatę Raguzę, Nicolę Kozakiewicz, Kingę Nowacką , zaś wyróżnienia przyznano: Lidii Mollus, Kornelii Siarkiewicz-Hoszowskiej oraz Szymonowi Raguzie. Nagrody książkowe oraz słodkie niespodzianki dla wszystkich uczestników konkursu ufundowała Rada Rodziców. Gratulujemy!

          • Andrzejkowe tradycje i zabawy

            26 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyły się andrzejki. Zostały one przygotowane przez uczniów klasy VIII pod opieką pani Dominiki Faleńczyk i pani Małgorzaty Michałkiewicz.

            Dziewczęta z klasy VIII wykonały ozdoby do sali wróżb oraz sali gimnastycznej, chłopcy natomiast przygotowali muzykę. Dla podkreślenia nastroju zostały rozwieszone lampki choinkowe, czarne elementy z papieru, serpentyny oraz lampiony.

    • Herb Polski
    • liczba odwiedzin: 982985
    • Godziny dzwonków

      Piątek 17.05.2024
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • SZKOLNE VIDEO

       

    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Mapa

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. dra Floriana Ceynowy w Przysiersku
      • (052)3322723 kom. 609004334
      • Szkoła Podstawowa w Przysiersku, Przysiersk ul. Szkolna 5, 86-122 Bukowiec 86-122 Bukowiec Przysiersk Poland
      • mgr MARIUSZ MINGA
      • /SPPrzysiersk/SkrytkaESP
  • Galeria zdjęć

      brak danych