• O naszym chórze

• "Gdzie słyszysz śpiew, tam idź, tam dobre serca mają.

Źli ludzie wierzaj mi, Ci nigdy nie śpiewają".

Johann Wolfgang von Goethe

Chór nasz spełnia bardzo ważną rolę w wychowaniu muzycznym uczniów. Dzieci nie tylko swoimi występami uświetniają wszelkie imprezy szkolne, środowiskowe lecz szerzą też kulturę muzyczną wśród młodzieży, dają radość wspólnego muzykowania i obcowania z tą wspaniałą sztuką, jaką jest muzyka.

Można wygłosić twierdzenie: jak długo będzie istniała szkoła, tak długo będzie zapotrzebowanie na działające zespoły śpiewacze w jej murach.

Repertuar chóru jest jednogłosowy i dwugłosowy z akompaniamentem. Praca nad opanowaniem każdego utworu opiera się na poznawaniu techniki oddychania i śpiewania, rytmu, intonacji, dykcji, dynamiki, tempa, wyrazu i ekspresji. Dobór repertuaru jest uzależniony od harmonogramu imprez, na których występuje chór.